Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:12 Sro 27 Lip 2016

Agrolok
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 375, 376, 377  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szu

PostWysłany: 19:56 Wto 31 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Ciekawe gdzie jest pyrak TOMAS12345 - KIBLA nie strzeł w technikum bo nauczyciel sie bali wchodzić do klasy jak on był

Ja lubie Poznaniaków pyrak straszne ale jakie oszczędne

po wojnie na targu mieli kury po 5zł i wrony po 1 zł

oczywiście na rosół kupowali wrony

Efekty dopiero w kolejnych pokoleniach widać

Tomas12345 jak sie logujesz na PPR to na swoje konto a nie na taty -tato Ci takie lanie spuści ze mamy nie poznasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OJP

PostWysłany: 18:27 Wto 31 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomtom- ale z ciebie erudyta i na kurzym gównie się znasz jak mało kto (oprócz"szu" bo on to już ma poziom master w tej dziedzinie) i na historii Francji, jestem pełen podziwu dla ciebie Wink
Aaaa... fakt strzeliłem literówkę miało być "ekskrementów" dzięki że mnie poprawiłeś.... zastanawia mnie tylko jeden fakt, czy sam to zauważyłeś czy też burmistrz miasta Słupska cię na to naprowadził jak zamieszał ci kakao w D...e Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
tomtom

PostWysłany: 11:06 Wto 31 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OJP napisał:
Masz rację "szu" najlepiej jak weźmiesz i wraz z kolegą "tomtom" rozpracujecie temat temat gówna kurzego, a wyniki waszych wnikliwych badań udostępnicie w jakimś periodyku lub almanachu z dziedziny ekstrementów.
Pozdrowienia "koledzy" macie nieźle nasrane............ pod czaszką Mr. Green

Drogi OJP-proszę PONOWNIE o merytoryczne posty.Forum jest dla tych,co szukają rozwiązań i to nie tylko szablonowych.Dlatego cieszy mnie fakt,że ktoś w ten czy inny sposób chce podzielić się swoją wiedzą(oczywiście nikogo przy tym nie obrażając).Francuzi ponad 100 lat temu sądzili,że wszystko zostało już wymyślone i chcieli zamknąć Akademię Nauk.Oczywiście bardzo się mylili,czego oznaką jest nowe słowo EKSTREMENT,którego nie mogę odnależć w żadnym słowniku czy też innym almanachu.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 09:38 Wto 31 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam zawsze myślałe że świeży , to jest od niosek co im kupcia leci bezpośrednio po wysraniu na taśmociąg , a z niego na przyczepę lub rozrzutnik .
Więc jeśli swierzosc ma decydować o zawartości NPK , to do licha jakim cudem leżak z pod brojlerowy ma go większą ?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 07:23 Wto 31 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OJP napisał:
Masz rację biorę gówna kurze zamiast dropsów
............ pod czaszką robaczki Mr. Green

Witam przyjaciela a Ty inno seks uprawiasz czy coś jeszcze ? Very Happy

Są inni forumowicze nie piszą

co mam sie z kim przekrzykiwać ze suma NPK w świeżym pomiocie z bojlera jest lekko 50%?

skoro ja pisze ze taki który leży z rok można dac w dawce 20 ton i działa słabiej niz
4 tony świeżego to jak może świeży bez strat być słabszy

Ja wcale nie kwestionuje wyników z Instytu w Puławach

ale powiem inaczej jak rozmawiałem z ludźmi od osadkowskiego w sprawie tego kwasu huminowego i mowie ze ten ma 85% a on do mnie napisać można duzo a badał to ktoś ja mowie ze własnie ten instytut a on jak ten to ma Razz

To jak myślicie po co na zachodzie budują zbiorniki na pomiot i je zada szaja szczelnie on jest otwierany tylko wtedy jak nowy wsad idzie i jak wybierają

Ja o tym wspomniałem bo wiem ze z drobiarzami da sie dogadać

Czasem za słomę dadzą ten pomiot
Czasem partycypują w kosztach wyrzucenia

Czasem dostajesz gratis
a Czasem płacisz sumy sa rózne zatrzynaja sie od 10 zł za tone

PS OJP zapomniałeś podać gdzie Ciebie pochowają bo z kolegami przywiezmiemi trochę coca coli by kwiatki Ci nie wyschły
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 07:11 Wto 31 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że lepiej "poszperać" w sieci niż wdawać się w bezsensowne dyskusje.Moim zdaniem ciekawe posumowanie http://permakultura.net/2014/07/23/zawartosc-bialka-w-roslinach-zalezna-jest-od-zyznosci-gleby/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
OJP

PostWysłany: 06:55 Wto 31 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację "szu" najlepiej jak weźmiesz i wraz z kolegą "tomtom" rozpracujecie temat temat gówna kurzego, a wyniki waszych wnikliwych badań udostępnicie w jakimś periodyku lub almanachu z dziedziny ekstrementów.
Pozdrowienia "koledzy" macie nieźle nasrane............ pod czaszką Mr. Green
Powrót do góry
tomtom

PostWysłany: 22:47 Pon 30 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szu -szkoda się spinać-ktoś rejestruje się i pierwszym postem obrzuca pomiotem kurzym.Merytorycznie proszę jeśli łaska- z całym szacunkiem dla pomiotu oczywiście Wink
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:42 Pon 30 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OJP napisał:
Tak sobie siedzę i czytam te tematy I regularnie zażywam te "dropsy" które przepisał mi weterynarz r od głowy Wink

Takich ludzi potrzeba na forum ale to nie temat ból głowy

podaj adres jak umrzesz przyjadę odszczać sie na Twój grobowiec Laughing Laughing
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:02 Pon 30 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tekmie napisał:
Bez komentarza z mojej strony
http://iung.pl/dpr/nawozy_naturalne_rodzaje.html

Chwalą Ciebie Laughing Laughing

Ja gówno wiem byle co zjem i byle co piszę Cool

Kissmy ja 20 lat temu wiedziałem ze pasza która daje znajomy ptaka ma dużo wiecej niz 20 % białka

Prostą obserwacja dziadek sąsiad dobiarża hodował indyki

u rosły super na jego paszy a indyk musi miec pasze o 15% bardziej bialkową niz bojler

Ci od jaj nigdy takiej paszy nie dawali i nie daja bo kura wiele wiecej jaj nie bedzie niesc która ma paszę wysoko białkową

znajde inne wyniki badań pomiotu lub podam link do AF tam wątek jest rozpracowany
Powrót do góry
OJP

PostWysłany: 12:42 Pon 30 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie siedzę i czytam te tematy na forum i dochodzę o jedynego słusznego wniosku że, jest tu paru "gości" z którymi można by było pół basa wywalić za kołnierz i nadal dosyć ciekawa gadka by się kleiła na tematy związane z uprawą czy też mechanizacją (wielki ukłon i szacun dla niejakiego "tekmie")
Natomiast jest tu jakieś barachło zwane "szu" które na siłę próbuje zaistnieć na tym forum i przy okazji uzurpuje obie prawo do bycia ALFĄ I OMEGĄ na tym forum... a w rzeczywistości o jedynej rzeczy na której się zna i o której można z nim podyskutować jest ... wzruszająca historia o kurzym gównie (jako przeważający składnik jego otępiałego od dykty mózgu)
"szu" -prośba do ciebie, nie pij tyle kmiocie, albo pij połowę tego co masz wypić w jeden dzień. I regularnie zażywaj te "dropsy" które przepisał ci pan doktor od głowy Wink
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 07:46 Pon 30 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez komentarza z mojej strony
http://iung.pl/dpr/nawozy_naturalne_rodzaje.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gargamel

PostWysłany: 07:02 Pon 30 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do paszy i zawartości bialka , to kura nieśna produkuje jajka , w których zawartość białka sięga ok 12 % , natomiast brojler produkuje mięso gdzie zawartość bialka to 17-22 % i pióra , gdzie 90 % to substancja białkowa.
W związku z tym wykorzystanie bialka jest w obu typach produkcji zupełnie inne i nie po to brojlery mają go w paszy więcej by więcej go wysrać , lecz po to by zapewnić budulec na produkt finalny.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 06:43 Pon 30 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Gargi albo sie nie zrozumieliśmy albo co innego liczymy

35 dni to ptak przechodzi bojler z plus 25% białka na finiszera

teraz ptaki do 3kg trzymają cudów nie ma ze po 35 dniach 3 kg bedzie miał

takie gówno musi być mocnejsze od

ptaków które niosą jaja

jada zdecydowanie gorszą paszę to jak ma miec lepsze odchody ?

a porównywanie czy system ściółkowy czy bez ściółkowy wpływa na jakość pomiotu jest innym zagadniemy

j

Sprawa w tym , czy słoma rozcieńcza gówno czy też je wzbogaca ?
Bo jeśli rozcieńcza to gówno zmieszane ze słomą , musi być słabsze od czystego gówna , a jeśli je wzbogaca , to okaże się że sama słoma jest więcej warta od gowna ze słomą , a zdecydowanie więcej niż samo gówno.
I byś dał sobie spokój z zawartością białka w paszy , to bądz tak uprzejmy i wyobraż sobie system ściołowy i bezściolowy dla brojlerów .
Byśmy o tym samym gównie prawili.
Podobnie jak z krowim plackiem .
Nie sadzę by dwa krowie placki o wadze 10 kg , m\ialy mniejszą wartośc nawozową jak jeden 5 kilowy placek wymieszany z 5 kilogramami słomy.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 21:19 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

20% azotu w odchodach? to ile było białka w paszy?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:12 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargi albo sie nie zrozumieliśmy albo co innego liczymy

35 dni to ptak przechodzi bojler z plus 25% białka na finiszera

teraz ptaki do 3kg trzymają cudów nie ma ze po 35 dniach 3 kg bedzie miał

takie gówno musi być mocnejsze od

ptaków które niosą jaja

jada zdecydowanie gorszą paszę to jak ma miec lepsze odchody ?

a porównywanie czy system ściółkowy czy bez ściółkowy wpływa na jakość pomiotu jest innym zagadniemy

ja w tym roku jak sie dogadam z gościem to bedę miał z niosek pomiot ale średnio mi sie podoba by miał mieć 10 % N mniej niz ten od bojlerów

ale ten drobiarz jest fajny jak jest niska cena na jego ptaki jak ma mocna to on sam obrasta w pióra

tyle ze czasem tyle z tego wychodzi ze trzyma na kupie obornik z 1 rok i ja go zabieram po roku ale jest bardzo słaby

i takiego to bez problemu daje z 20 ton ha ale efekt jest mniejszy niz po świeżym moja podstawowa dawka to 4 tony na ha

co daje okolo 20%N x4 800/3 260 kg ale to jest to co sie w 1 roku uwolni do roślin w drugim moze z 50kg ale to trudno określić
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 18:47 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
no i pomyliłem sie przez Ciebie 400 ton paszy minus jego przyrost to jest dopiero masa obornika

a inni podaja ze pasza dla kur ma 17 % ale tak czy inaczej jest dużo bardziej uboga to jak gnój ma być mocniejszy ?

Ale przez 35 dni kurczak buduje 2,5 kg mięsa , tłuszczu , pierza i jeszcze zuzywa energie na swoje potzreby
Kura natomiast w tym czasie produkuje 1,8-2 kg jajek i rownież zuzywa energię , tyle ze siedząc w klatce nigdy kolców z opon nie zedrze.
Nie mam pojęcia która produkcja jest bardziej baiłkochłonna , ale skoro pasza dla brojlera , jak piszesz ma go więcej , to też produkcja miesa wymaga go więcej.
Pewno dlatego pasza dla kur niosek w pierwszych tygodniach zycia ma go wiecej niż w okresie gdy się niosą.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 18:33 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gargamel napisał:
Trochę dziwne te wyliczenia .
Ale do rzeczy.
Wyobrażmy sobie że w jakimś kurniku , ptaki produkują 10 ton sraki .
W drugim kurniku jest połowa ptactwa tego co w pierwszym , ale system jest ściołowy i użyte jest 5 ton słomy na którą pada 5 ton sraki .
.

Dla przypomnienia , wyraznie pisałem ze ptactwo jest to samo , tylko liczba szt. inna.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 18:31 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W obu kurnikach o których pisałem są te same kury , zakładamy nieśne.
Swieżo wydalone odchody w systemie bezściołowym idą na taśmę i ładowane są na przyczepy oczekujacych rolników ,a następnie na pryzmę , ktora ma dostęp powietrza kilka kilkanaście m2 .
Wysrane łajno w systemie ściołowym , przebierane jest non-stop pazurami i zalegając -miesiacami mieszane jest z powietrzem .
Jak wiec do licha jak obornik ma wiekszą wartość jak swieżo wysrany kloc o takiej samej wadze ?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 17:57 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawidlubelskie napisał:
sucho, sucho deszczu nie widać...burze po okolicy się trafiają ale u mnie jakoś się nie trafia ...pryskacie już drugi raz od grzyba? kłosić się zaczyna już pszeniczka ...przez ten gorąc to po nocy robotę trzeba wykonywać ...

kolego u mnie lekko padało 3 godz 5 mm i jutro z rana jestem na polu ale z 3 opryskiem Very Happy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 17:53 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i pomyliłem sie przez Ciebie 400 ton paszy minus jego przyrost to jest dopiero masa obornika

a inni podaja ze pasza dla kur ma 17 % ale tak czy inaczej jest dużo bardziej uboga to jak gnój ma być mocniejszy ?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 17:48 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargi dobrze liczysz ale coś nie wszystko

Cool Cool

pasza dla kurcząt mięsnych średnio ma kolo 20% białka

dla kur niosek kolo 15 %

obsada w sztukach dużych taka sama i produkcja obornika w suchej masie taka sama

i 5 ton slomy - i 0 słomy w ptakach z jajami

słoma tez ma npk co nie ?

i słomy nie daje sie 30 % masy suchej pomiotu
moj znajomy na 80 tys ptaków daje 32 ton trocin

80 x 5kg paszy to 400 ton obornika
słomy nic nie daje chyba ze jest tragicznie to czasem coś przyściel

wiec masa tu bedzie 15 ton a w drugim kurniku 10 ?

czesc składników wejdzie w słome i jest rozkładana to chyba bez rewelacji ?

w drugim kurniku nie ma w co wchodzić idzie w wentylator i w powietrze ale zdecydowanie słabszy gnój czy nie ?

Inaczej Ci to wytłumaczę kiedys w moim województwie był 1 przypadek krowy z BSE

ja z tym rolnikiem tylko raz sie w życiu spotkałem od razu wiedziałem ze to u niego krowa musiała sie nażreć zielonej trawy i cos takiego złapała
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 17:16 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę dziwne te wyliczenia .
Ale do rzeczy.
Wyobrażmy sobie że w jakimś kurniku , ptaki produkują 10 ton sraki .
W drugim kurniku jest połowa ptactwa tego co w pierwszym , ale system jest ściołowy i użyte jest 5 ton słomy na którą pada 5 ton sraki .
W obu wypadkach otrzymujemy po 10 ton nawozu , tyle że w pierwszym 10 ton sraki , a w drugim również 10 t , tyle że 5 sraki i 5 słomy co razem tworzy obornik kurzy.
Pytanie więc brzmi .
Jakim sposobem wartość nawozowa obornika , który został wyprodukowany przez dwukrotnie mniejszą ilość ptaków , ma większą wartość od pomiotu wysranego przez ptaki których jest dwa razy więcej .
Czyzby słoma miala większą wartośc od sraki ?
Bo tak wynika z tabel .
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 17:06 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sucho, sucho deszczu nie widać...burze po okolicy się trafiają ale u mnie jakoś się nie trafia ...pryskacie już drugi raz od grzyba? kłosić się zaczyna już pszeniczka ...przez ten gorąc to po nocy robotę trzeba wykonywać ...
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 14:48 Nie 29 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool czesc czesc przyjacielu co robiłeś jak Ciebie nie było

Cool Cool dość łopatologicznie wytłumaczyłeś o co chodzi Laughing Laughing

Być może masz racje nie wiem czym w Twoich stronach sie karmi brojlery a czym kury nioski

http://www.masarski.com.pl/pl/wydawnictwa/2013/13_06_mituniewicz.pdf

tu Autor przebadał rózne ,,kurzaki '' i pisze o takiej zależnosci jak ja podaje

a spotkałem jeszcze wyższe wartosci ale celowo nie podaje by nie robić wody z mózgu farmerą

i tak tylko 30% jest wykorzystanego NPK z nawozu organicznego reszta to próchnica tez okolo 30% na to idzie i ca najmniej 40% to straty Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 375, 376, 377  Następny
Strona 6 z 377

Skocz do: