Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:37 Sro 10 Lut 2016

Agrolok
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 362, 363, 364  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lanz buldog

PostWysłany: 15:24 Nie 3 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" Kod kreskowy wskazuje bowiem tylko miejsce zarejestrowania firmy dystrybuującej dany towar"
I nic nie stoi na przeszkodzie, ze ten cukier pochodzi z cukrowni znajdującej się w Polsce , podobnie jak wiele produktów dystrybuowanych przez polskie firmy , a produkowanch w Chinach ma kod rozpocznający się 590******** ia niestety nie ma on nic wspólnego z polskim pracownikiem , ani firmą znqajdującą się na terenie Polski.
Made in Poland , jest duzo bardziej wiarygodny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kissmy...

PostWysłany: 10:48 Nie 3 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież Tesco nie będzie obcego cukru sprzedawać, policzcie sobie ile kosztuje transport kontenera z GB,

macie śnieg, u mnie okazuje się, iż susza musi trwać wiecznie i rośliny nie mogą zaznać spokoju nawet zimą, przynajmniej przekonam się jak skutecznie chronią moje uproszczenia i poplony
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:36 Sob 2 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lans Ty masz głowe do interesu

zresztą jajka tez

to nie chcesz pszenicy sprzedać w woreczkach na młynie Sułkowice jak Najsztub do sp Lepera bys sypał pszenice
to gdzie bedzie sprzedawał ?

Sam widzisz ja tyle nie zarabiam co Ty i takich wódek nie pijam jak Ty

kiedys pisałem o największych beneficjentach dopłat nie stety Lans nie ma Ciebie w 10 narazie

ale wszystkie cukrownie sa co sa w Polsce ta niemiecka co kupila cukrowienie kolo Ciebie 66mln euro za cukrownie dała mniej

Polski Cukier jeszcze wiecej

i wczoraj na swieta cukier 1 kg odpakowałem z tesco pisze Lubeski cukier z Cukrowni krasny staw

Jakie moje zdziwienie jak na kodzie kreskowym znalem 505 z cała pewnoscią nie jest to kod polski

Wiec dobrze ze tak dzielimy doplaty i dobrze ze niemiecki rolnik pobiera w Polsce by móc wybudowac nowa chlewnie w niemczech a Polscy poplon w tym czasie sieją ale nie kupili w niemczech cukrowni młynu czy ubojni

Tylko smęcą ze płaca Ukrainiec 10euro na godz-zapewne to jakaś młoda Ukrainka była Razz ale za 10 euro to chyba bez zabezpieczania czy z ?
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 23:33 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy
kolego Lans moja pensja u prezesa farmy była 10 euro na rejkę Very Happy

Bo to był tylko prezes .
Ja jako szef wszystkich szefów płaciłem kiedyś Ukraińcom 38 zl za pielenie jednej rajki tytoniu .
W tamtym czasie euro kosztowało 3,7 zl.
Reasumując , byłeś tańszy od Ukrainca.
Niestety przestałem uprawiać tytoń.
W związku z tym nie spamuj mojej skrzynki , e-meilami ze swoim numerem telefonu.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 22:57 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

rozbudowuje inwestor młyn sułkowice?

Laughing Laughing Laughing

sam kup młyn sułkowice i miel zboże
ja Ci doradziłem bys zboże na tym Street Market sell patrz jak ładnie to wygląda na Angielskie przejdźmy do tesco w Anglii będziemy sprzedawac nasze produkty

albo na poplon zboże wykorzystaj

ja na prezesa od miotły nie narzekam ale tez nie mielismy o czym gadać

Mnie co innego dziwi w Holandii niemczech nowych farm swinich powstaje wiecej od autostrad i wiatraków razem wziętych

farmy zl lat 80 i 90 po prostu sie burzy w najlepszym przypadku zamienia na magazyn

i sie buduje nowe większe

w poplony oni tak nie wchodza bo maja zwykły system nie uproszczony i od 30ha greenig ich łapie

ale tez durnie holendzy obornik do niemieć sprzedaja obornik kurzy do francji
a sami gnojowice leja i kupuja nawozy z całego swiata polskie tez ale polskie bardzo szanuja i daja ich bardzo skromnie

ale lans cos o browarze pisałeś chłopaki z miasta pija nadal piasta?

Ty nie daleko Lucjana łagiewki mieszkasz zderzak bys se zamontował w mercedesie ale tak jak to zrobili anglicy do poprawy trakcji a nie do hamowania

Lans ale Ty masz głowe do interesu Razz

i wiesz co kiedys samego Łagiewke pytałem dlaczego Anglicy inczej to wykorzystali niz on i za bardzo nie wiedział dlaczego
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:14 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy

do Młynu Sułkowice sprzedaj zboże

Very Happy

Widać ze długo tą miotłą pociskałeś u prezesa , skoro nie znane są Ci realia z naszego podwórka
https://www.youtube.com/watch?v=4INrJYA-sAM
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:08 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy moze nie był to mecedes jak Twoj odpicowany
Very Happy

Przeceniasz mnie .
Nie przesadzaj.
Nigdy specjalnie nie picowałem Sprintera , choć przyznam szczerze, ze w skrzyni ładunkowej panuje wystarczający porządek by w każdej chwili można było załadować sprzęt wędkarski lub rowery w zależności od aktualnego pomysłu.
Co do kabiny pasażerskiej , totalnego bałaganu w niej nie ma , ale i porządek dużo mniejszy jak w twojej 200- szóstce.
Co do VW , to wyznaję zasadę , że , by napić się piwa nie buduję browaru , w związku z tym realizację pomysłu zakupu akcji tejże firmy pozostawiam pomysłodawcy.
Do siego.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 16:56 Pią 1 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy
kolego Lans moja pensja u prezesa farmy była 10 euro na rejkę podatek ubezpieczanie on tez płacił jakie magiczne sumy wychodziły kolo 600 euro na tydzien

sobota niedziela były dniami wolnymi za to ze byłem łaskawy przyjechać nowym autkiem firmowym ale to jeszcze z innej firmy moze nie był to mecedes jak Twoj odpicowany

dostawałem 50% wiecej ale on musiał płacić 100% więcej podatku

płacac mi 15 płacił 15 podatku wiec razem bylo 30 na godz

wiem ze Ty Lans wiecej zarabiasz i wiecej płacisz pracownikom ale ja biedny chłopak ze wsi jestem

do Młynu Sułkowice sprzedaj zboże w niedziele na targu za cash z zboża kup se papierek po cukierku

i nowy rok z uśmiechem powitaj

Po tej przygodzie na farmie zrozumiałem jedno ze on nic nie zarabia i jak cos pójdzie nie tak to najzwyklej w świecie nie zapłaci pracownika

Lans Ty znasz sie na WV straty na ekologicznych autach w akcjach 35mld euro
tak lekko liczna ze to 30% wartosci program naprawczy to według innych szacunków od 7 do 70mld euro

wiec mogą przewyższyć wartosc firmy

z kolegą Ansiu i Tomaszem 12345 weżcie cash zbiercie i wykupcie z korzeniami DAS IS AUTO

Laughing Laughing Laughing Laughing

za 10 tys euro i powiedzcie niemca ze i tak przepłaciliscie bo to bardzo nie ekologiczne autka Very Happy
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 08:30 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy

Mnie by nie bylo stać jemu połowe tego dać co on mi płacił

Very Happy Very Happy Very Happy

By uniknąc nieporozumien musisz być bardziej precyzyjny .
Skoro obywatel X umówił się z tobą na pracę za 15 euro/h , to jakoś nie widze w tym darowizny , lecz ekwiwalent pieniężny za wkonaną pracę.
Skoro więc on nic Ci nie dał , a jedynie zapłacił , to rozumiem że nie masz zamiaru mu nic dawać , bo nie sądzę byś był aż tak ubogi ,iż prezent w wysokości 7,5 euro stoi poza zasięgiem kogoś ,kto zdobył zaszczytny tytuł -zamiatacza.
Polecam następnym razem kupić butelkę żubrówki i pęto myśliwskiej .
Prezent spokojnie zmiesci sie w tej magicznej kwocie , a w zamian za to możesz liczyć na reprezent w postaci np.używanego roweru , lekko znoszonych spodni lub lalki z jednym wydlubanym okiem.
Takie coś zawsze mozesz sprzedać , np pod dawnym mlynem na Sołtysowicach i koszty twojego prezentu zwroca sie z nawiazką.
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 08:00 Czw 31 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy

kolego Lans 3000 brutto to polacy na fermach swin nie zarabiaja

jest blisko mnie ferma co miała 90 tys swin w szczycie dzis do 30 nie dobija i pensja na chlewni to 1780brutto

Zapomniałes druhu serdeczny ,nie masz pojecia co to znaczy koszt pracownika , przecież poza środkami na wypłatę , są jeszcze inne koszty , tak prozaiczne jak np ZUS , płatny urlop ,ubrania robocze , środki czystosci , a nawet marnotrawstwa i,zlodziejstwa .
Jeśli to zsumujesz to 3000 zł , okaże się niskim wskaznikiem .
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 23:18 Sro 30 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:

dzis po 600 tak średnio zboze kosztuje swina musiała by kosztować 5,4 netto
i ptaki od drobiarzy po 3,8 jest to 30% mniej niz za świnkę bo tyle ptaki mniej zjadaja trochę lepszej paszy i droższej

takie ceny sa cenami po kosztach ale z amortyzacja której teraz nikt nie liczy bo wyszło by ze robi na stratach od 10 lat albo wiecej

jesteś w stanie rozbić to na koszty rodzajowe? problem amortyzacji pozostaje nawet jeśli świń nie ma, podobnie jak kilka innych kwestii; nie ulega jednak wątpliwości, iż nie każdy farmer pieści jednego wieprza w złotym patyku, stąd wskazany poziom kosztów wydaje mi się troszeczkę zawyżony
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:50 Sro 30 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

kolego Lans 3000 brutto to polacy na fermach swin nie zarabiaja

jest blisko mnie ferma co miała 90 tys swin w szczycie dzis do 30 nie dobija i pensja na chlewni to 1780brutto

prezes wiecej zarabia i ma autko firmowe bez kierowcy ale prezesów w ostatnich 10 latach bylo wiecej niz 10

w Polsce mamy nadprodukcje 5mln ton zboża skoro sam stadko utrzymujesz to powieksz to stadko albo czesc gruntów ugoruj

lub poplon od wiosny siej

dzis po 600 tak średnio zboze kosztuje swina musiała by kosztować 5,4 netto
i ptaki od drobiarzy po 3,8 jest to 30% mniej niz za świnkę bo tyle ptaki mniej zjadaja trochę lepszej paszy i droższej

takie ceny sa cenami po kosztach ale z amortyzacja której teraz nikt nie liczy bo wyszło by ze robi na stratach od 10 lat albo wiecej

naszych swinarzy dobiła cena 1000 za zboże bo oni świnie po 5 zł sprzedawali wiec sprzedali tez maciory

Ale lans nie ma co sie tu przejmować słyszałem ze wode do chłodnicy do Bizona lejesz z wodociagu chlorowana

popatrz na post o poplonach chlor powoduje korozje wiec w nastepnym roku na sucho lepiej jechać niz z wodą chlorowana

ukraincy w polsce robia od tego co zarobia na mieszkanie i na jedzenie i nic nie zostaje im tak np w zakladach drobiarskich robia 3 dni w tygodniu

agencja posrednica wynajmuje im mieszkanie 70m w 10 chłopa odlicza za mieszkanie po 300 za mies 300 na jedzenie wydaja i pensje maja minialna czyli 1300 ale za 5 dni wiec dostaja 780 minus 300 wiec jest 480

najlepsze zarobki ukrainitów w polsce to 300 do 500 dolar na mies ale takich jest moze z 10% i to sa pieniądze na czarno
za 14 do 16 godz dzienie 6 dni w tygodniu

nie porównuj produkcji na zachodzie z nami bo depresji dostaniesz w nowym roku

ja sie tylko smiałem jak sam robilem u farmera to byla moja pierwsza praca i ostania na farmie na zachodzie za sobote za zamiatanie płacił mi 15 euro na godz

I co z tego ze jak pierwszy raz zobaczyłem jego ferme i jego wiedziałem ze on gówno a nie farmer jest

To on mnie zatrudniał a nie ja jego

Mnie by nie bylo stać jemu połowe tego dać co on mi płacił

Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:25 Sro 30 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak tylko że polski rolnik będzie przerzucał kasę z amortyzacji i robił za frajer. Dlatego ciągle będzie miał zysk ze świni i nie wytłumaczysz mu tego że dokłada. Tylko że za kilka lat wyjdzie jak to naprawdę jest jak komornik do niego zawita albo jak pożyczysz od niego piękną przyczepę a tam właściciel bank itd. Tyć w gównie dla idei. Duńczycy nie są głupi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lanz buldog

PostWysłany: 20:10 Wto 29 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A , to już rozumiem .
Zwiekszam ilosć świn , zatrudniam Ukrainca . Cały utarg idzie na pensje i paszę , która kupie np od szu.
Trzeba wiedzieć ze stale rosnące pensje , przy stałych cenach płodów rolnych w znakomity sposób zdziesiątkują i nasze gospodarstwa , gdyż owy Ukrainiec zarabiajacy nie mniej jak 3 tys zł brutto , potrzebuje na swoje wynagrodzenie ok 9 tuczników miesięcznie , co rocznie daje ponad setkę paciuka brutto.
Jeśli bardzo optymistycznie przyjąć dochód na produkcji swin na poziomie 20 % , to okaże się że tenze Ukrainiec wymaga 500 szt tucznikow na swoje utrzymanie.
Wobec czego może to kolega szu będzie trzymal te 500 świn , by zapewnic byt Ukraincowi , a ja sprzedam Ci zboże , gdybyś zechciał być tak wspaniałomyslny i zatrudnił drugiego Ukrainca zwiekszając produkcję do 1000 szt , celem zapewnienia im skromnej wyplaty.
Co do chowu swin , to na konkurencyjnym forum wspominałem kiedyś o maszynach rolniczych kupionych z likwidowanego 100 ha gospodarstwa w Danii , które produkowało ok 6000 tuczników i prowadziło równoleglą produkcje rozsady w sposob zwany hydroponicznym.
Gospodarstwo to było na tamtejszym rynku mało przyszlościowe i nie rokowało godziwych zysków mimo posiadania produkcji i sprzętu na poziomie budzącym zazdrość pewno 99% rodzimych gospodarstw.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:29 Wto 29 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

normalnie zatrudniasz Ukrainca i tuczy swinie az miło

no ale obornik to samo zło wysusza glebę azotany zatruwają wody

no i do każdej świni muszę z 100 dołożyć co za kraj

ale Polaków cieżko pojać czy w polsce czy poza granicami

taki ksiadz ma w swojej parafi 4 koscioły musi uzbierać 100tys euro po 25 na kazdy koscioł wpłaca to do gminy holenderskiej na terenie której jest koscioł i otrzymuje 100 tys od tej gminy na prowadzenie koscioła remont ogrzewania itd

no i co jest niezwykłego w holenderskim kościele 8 osób na mszy w niedziele
chór to 18 i klka osób pomaga ksiedzu przy mszy

w Polskim kościele osób z 3 tys brak chóru zimno jak w Polsce i ksiadz krzyczy ze na tace papierowe pieniądze rzucać -5 euro najmniejszy banknot
i co on robi z 75tys euro na kazdy kosciół jaki ma ? Cool
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:47 Pon 28 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam do kościoła w Holandii się nie wybieram , bo kto nakarmi w tym czasie moje stadko.
Ale chętnie dowiem się jak Ty rozwiązujesz problem rozłąki ze swoją trzodą .
Na naukę nigdy za póżno.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:18 Pon 28 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog napisał:
kissmy... napisał:

swoją drogą ile kosztuje wyprodukowanie 1kg wieprzowiny w cyklu zamkniętym?

Koszt jest na tyle wysoki , że stwierdzenie iż gówno z tego zostaje, jest wyjątkowo trafne.

Synu wczoraj patrzyłem gdzie sie przeziębiłem w kościele polskim w holandii

6km było drogi 3 km to obory swinskie przy drodze nic nie smierdziało a swin pewnie wiecej niz w Twoim powiecie

nie opłacalne totalnie tylko gówno im zostaje Cool Cool Cool

to taka krzyżówka debili z idiotami

ze świń maja więcej niz w Polsce

Polskie swinie najwiekszy nasz partner to włochy

kupuja wielkie swinie po 160 do 200kg ale płaca 30% wiecej niz srednio kosztuja

jak by ludzie od swin mieli pasze za 1kg swini =9kg zboża amatorów swin było by wielu

ale obornik jest szkodliwy na gleby moze np wypalić bo sa kwasy np azotowy i ziemia przestanie rodzić na 100 lat

no chyba ze poplony sie zasieje to wtedy duzo wody

Ale Ci co maja mokro na polu dlaczego kukurydzy nie sieja buraków cukrowych to rośliny co duzo wody potrzebują bardzo żadko po nich pole mokre sie ora

Cool

a bydło jaka to głupota wchodzisz do obory a krowie z gęby smierdzi bo zębów nie myła i jeszcze sra i znowu dużo metanu naprodukuje ze moze rozsadzić oborę
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 11:33 Pon 28 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:

Koszt jest na tyle wysoki , że stwierdzenie iż gówno z tego zostaje, jest wyjątkowo trafne.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 10:40 Pon 28 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

preferencje konsumenta + intensywność produkcji,
zanim ludzie zaczną ogarniać co mają na talerzu sytuacja jeszcze może się pogorszyć, nie ulega jednak wątpliwości, iż mamy szansę wykorzystać rentę zacofania i produkować dobrej jakości żywność przy małej intensywności,

dlaczego nasze świnie z małych stad jadą do Hiszpanii a pasztet pałaszujemy z jednorodnej zachodniej wieprzowiny? koszty transportu są ujemne?

z pszenicą jest dokładnie tak samo dużo, homogenicznie i tanio taki był cel UE i tak jest, pytanie brzmi komu wyjdzie to bokiem? rolnikom czy konsumentom również,

Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 23:04 Nie 27 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:

a moze zamiast poplonów jednak swinie by nasrały i zrobiły trochę nawozu ?

z 22mln swin jest 10

I ta sraczka stanowiła by jedyną zaletę z posiadania tych świń.
Bo jak mniemam , przy powrocie do dawnej liczebności stada , cena żywca nie pokryła by kosztów transportu do najbliższej ubojni.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 22:47 Nie 27 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w 2012 faktycznie tak bylo naze lekko 100 skoczyło ale w marcu

ale co zrobiliście by ceny produkcji zatrzymać ? nic wiec dalej nic nie róbcie

gdyby dzis nawozy były saleta w cenie pszenicy czyli po 660 netto to by nikt nie płakał sól po tyle samo fosforan po 1100

dlaczego nie ma takich cen moze gaz za drogi? Laughing Laughing

dlaczego paliwo nie jest po 2,2? ropa droga?

panowie moze warto pomysleć co jest nie tak

Very Happy Very Happy

a moze zamiast poplonów jednak swinie by nasrały i zrobiły trochę nawozu ?

z 6mln szt bydła jest 2
z 22mln swin jest 10

z 3mln ha ziemniaków jest 200 do 300 tys

jak to sie stało poplony wykonczyły ziemniaki i bydło za jednym zamachem?
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 20:33 Nie 27 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnimi laty lokalne wymrożenia ozimin ,nie skutkowały nagłym wzrostem cen skupu , lub braku zboża na Polskim rynku. Ale jak mówił klasyk "co bedzie to bedzie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
center

PostWysłany: 18:01 Nie 27 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego trzeba dołożyć zapowiadany mróz który ma zrobić niezłe spustoszenie na polach....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
malkolm2

PostWysłany: 17:46 Nie 27 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kilka dni temu woziłem jakościową po 660 netto, ale to cena maksymalna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szu

PostWysłany: 15:15 Nie 27 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

teraz po nowym roku ceny wyskoczą błyskawicznie

drobiarze duzo opału oszczedzaja przez to ciepło wiec kase maja

świniarze na biedę tez nie moga narzekać bo w Polsce brakuje z 55% tuczników

piekarnie za chleb biora po 4 zł a w chlebie jest nie wiecej jak 550gr maki wiec jest ich stac płacić za mąke po 2 zł i wiecej

wiec pszenica do 1000 dobije

szybko Cool
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 362, 363, 364  Następny
Strona 6 z 364

Skocz do: