Skocz do zawartości
Alek

Wapnowanie gleb, jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie wapna stosujecie na podniesienie ph i gdzie się zaopatrujecie, może to nie sezon, ale poza sezonem można zakupić taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wapnowanie łąk (nie organicznych - bo tych raczej nie można) właśnie jest najlepsza pora - roztopy wiosenne wraz z uprawkami (bronowanie, wałowanie, aerowanie (przewietrzanie specjalnymi nożami) powodują że wapno dobrze jest pobierane przez glebę. W zasadzie wyłącznie powinno się stosować wapno weglanowe.

Jesli mówisz, że nie sezon zapewne chcesz wapnować GO, więc na gleby ciężkie o niskim pH zalecane jest wapno wodorotlenkowe - szybciej działa. Na gleby lżejsze - również wapienie - nie zniszczą struktury gleby.

Najlepsze efekty daje stosowanie wapieni świętokrzyskich, których adresu niestety nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie może co jest grane z dotacjami do wapna?

 

juz nie ma tych dotacji :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlozylem wniosek w styczniu, maja sie odezwac w lipcu w cuda nie wierze, ale zobaczymy jak cos bede wiedzial to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy jest w ogóle jest jakis sens teraz składac wniosek?

w styczniu juz mi powiedzieli ze najpierw wyplaca tym co w zeszlym roku zlozyli a jak starczy kasy to podpisza ze mna umowe na zwrot 45%.jezeli to sie uda skladam zaraz nastepny wniosek bo i tak niewiem czy zalapie sie za rok, dwa albo i trzy.W POLSCE WSZYSTKO JEST MOZLIWE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy jest w ogóle jest jakis sens teraz składac wniosek?

w styczniu juz mi powiedzieli ze najpierw wyplaca tym co w zeszlym roku zlozyli a jak starczy kasy to podpisza ze mna umowe na zwrot 45%.jezeli to sie uda skladam zaraz nastepny wniosek bo i tak niewiem czy zalapie sie za rok, dwa albo i trzy.W POLSCE WSZYSTKO JEST MOZLIWE

Taaa, a zwłaszcza w Wielkopolskiej Izbie Rolniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wapno z cukrowni daje dobre efekty tylko trzeba go trzy razy tyle wysiać co tlenkowegpo ja stosuję po zniwach na ścierń jakieś 10 ton co trzy lata a praeważnie przed siewem buraka cukrowego stosowałem też tlenkowe na nowo kupione działki lepiej działa ale jest drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cukrownia chcę taką kase że to się nie kalkuluje, poza tym wożą błoto prosto z produkcji.za wodę mam płacić dzięki.3 lata tem miałem wapno z kruszwicy to było dobre.z gosławic k/konina wożą syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o zastosowaniu kredy kopalnej? Moze ktos stosowal i wie jakie sa efekty takiego zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...