Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to ma problem twoj znajomy bo jak sie nie czyta ulotek to tak jest moj sąsiad w tamtym roku musiał 8 ha rzepaku zaorac na jesieni bo takze stosował atrribut w pszenicy i klika lat tak robił i nic sie nie dzialo a jak przychodza susze to środka nie wypłucze dobrze w głąb gleby i zonk, attribut to piekna rzecz w pszenicy chamuje perz a moze i nawet zwalcza nie wiem,ale zadne trawy sie mu nie opieraja. Takze decyzja nalezy do ciebie o zoaoraniu a raczej do niego

 

Ja tez pryskałem pszemice atrybutem i teraz zasiałem rzepak i nie widze żadnych niepokojących objaw wschody 100% przeciez atrybut jest na jednoliścienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jesienią po wykonaniu orki na głębokość 10-15 cm jako rośliny następcze można uprawiać:

jęczmień ozimy,rzepak ozimy.

Bez orki po wykonaniu uprawek pożniwnych można uprawiać pozostałe zboża i facelię."

Oto cytat z etykiety stosowania attributu. Więc to nie on szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kserkses

Jasne przebarwienia po commandzie nie maja wpływu na fizjologię rzepaku. Dawka 0.15 jest bezpieczna na lekkie stanowiska. Sam stosuje mieszankę L+C 0.18+3.8 od wielu lat i jestem zadowolony z efektów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podobnie jak po IPU. wygląda przywalony a na wiosne staryuje jak ogłupiały i całkiem nieźle się buja.Wiem to z własnego doświadczenia bo prysnąłem go w zeszłym roku na cześci uprawy i w tym zrobię to samo z całością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez w tym roku pryskalem lasso + command no i h.j rzepak strzelil, ziemia nie jest lekka a roslinki ledwo pikaja i sa calkowicie biale, fakt ze dwa dni po oprysku dosc mocno padalo ale takiego efektu sie nie spodziewalem, nie wiem co robic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem kalif to samo co comand i też białe a dawka zaledewie 0,15/ha, po comandzie nigdy takie nie były.jakiś dziwny ten rok pryskałem 4 dnia po siewie ciągle pogoda nie pasowała.przebarwienia były ale tylko na przeczach a teraz na całym polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnnie tez tak jest pikeny rzepak juz mu 6 listkow widac a to 1/3 zolta

ale tylko na jednym polu i pryskalem lasso+ command

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a umnie to oprysk byl na 2 dzien po siewie a na 3 to dało taka ulewę żę go nieżle przyklepało i teraz cieńko go widać(jakby był posiany 1kg na chektar)!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do oprysków commandem, kalifem, brasiherbem, czy czym tam jeszcze to generalnie najlepiej jest pryskać dzień, dwa po siewie. W takim przypadku przebarwień nie powinno być ( nie powinno nie znaczy na pewno nie będzie)[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do białych przebarwień to czy to kalif czy comand to wszędzie widać kto tymi środkami pryskał jest bardzo dużo takich poletek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś z was na tym forum zajmuje się wytwarzaniem BIO paliwa z rzepaku? Widze przyszłość jedynie w samodzielnym wytwarzaniu paliwa przy dzisiejszej cenie oleju napędowego (ok. 4zł/l). Są już firmy zajmujące się produkcją Estryfikatorów do wytwarzania Bio-diesla i najtańszą wersje można kupić za niecałe 17tys.zł. Czy nie warto kupić takie urządzenie samemu lub na spółkę z sąsiadem? Tutaj macie strone jednego z producentów: www.protechnika.pl wyprodukowanie 1 litra takiego Bio-paliwa według ich obliczeń wynosi 1,50gr Czyż nie zmniejszyło by to kosztów związanych z uprawą? Prosiłbym o ocene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i według mnie jest te 1,50. Choć takim reklamom nie ma co zbytnio wierzyć, bo każdy chce zaszokować potencjalnego klienta swoim ,,super" urządzeniem, a nie zawsze jak wiadomo pisze się prawdę. Jestem jednak ciekawy na co Kolego wliczyłeś tam jeszcze tą jedną złotówkę, że uzyskałeś 2,50? Jak tak jest to mnie popraw i nie będzie problemu. Ale pomysł jest dobry z tym tłoczeniem, trzeba iść w tą strone, bo sam przyznaj ile zaoszczędziłbyś jeżdżąc na paliwie o połowe tańszym? Do tego wiedziałbyś na czym jedziesz, a gdy kupisz na Stacji czy też od jakiegoś Ukraińskiego sprzedawcy to różne dziwne rzeczy mogą się dziać z traktorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 100kg rzepaku wychodzi 30 l paliwa wiec gdzie ta cena? zostaje jeszcze sruta rzepakowa i jakas wazelina,ale do wytloczenia tez trzeba jakiegos paliwa a to sa kaszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z Tobą, trzeba doliczyć jeszcze koszt tłoczenia z 50gr może 1zł... Ale ta cena paliwa, zmusza nas do szukania alternatywnych źródeł paliwowych. Może za jakiś czas te maszyny jeszcze potanieją??? Powiedzcie mi jeszcze jedno......... zauważyłem że na pierwszych listkach (liścieniach) pojawiło się żółte zabarwienie a w środku małe czarne kropeczki. Powiedzcie mi czy może to być choroba grzybowa??? Opis pasuje do ,,Suchej zgnilizny kapustnych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to liczysz ale proporcje są jakie są.100 kg rzepaku kosztuje 100zl, otrzymasz 30l oleju i ok 70kg makuchu na sprzedaż, trzeba dokupić metanol na tę ilość 4,5l koszt to 10zł i zasadę np.KOH nie znam ceny ale to grosze, po produkcji zostanie gliceryna, którą nie wiem czy sprzedaż a nawet gdyby to nie więcej niż 1zł za litr.policz koszty 110 zł - 36zł za makuch=74zł/ 30 l(będzie mniej bo gliceryna)=2,46zł za litr.a gdzie koszt prasy i reaktora????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzono mi zastosownie środka o nazwie cycocel do skracania rzepaku, ale na etykiecie pisze, że stosuje się go w uprawie pszenicy. czy ktoś może wie czy nie zaszkodzi plantacji rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ci go polecilo dać. Nasz kolega z forum stosuje 0,3l + Karben ale nie pamiętam ile poszukaj wcześniej napewno jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a karben?na co niby?poza tym koszty ccc+karben to wydatek 30 kilka złotych a reszta powyżej 80 na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a karben?na co niby?poza tym koszty ccc+karben to wydatek 30 kilka złotych a reszta powyżej 80 na ha

 

Przeciwko suchej zgniliźnie kapustnych. Jesienią środek stosować od fazy dwóch liści do fazy rozety rzepaku zapobiegawczo(0.4l/ha) lub natychmiast po zauważeniu pierwszych objawów zbrunatnienia szyjek korzeniowych lub

żółtobrunatnych plam z piknidiami na liściach(0.6l/ha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...