Skocz do zawartości
przem

Z jakiego materialu lekki strop w budynku inwentarskim?

Rekomendowane odpowiedzi

WITAm moze ktos ma jakis pomysl z czego wykonac lekki strop w budynku inwentarskim, a konkretnie w przerabianej stodole na tuczarnie? Czy kupowac gotowe plyty warstwowe czy lepiej np. zwykla plyta wiurowa i ocieplenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty OSB będą wystarczające, położyłem gdzieś 300m2 takiego stropu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej nt. poddasza.

Jeśli nie zależy Ci na wykorzystaniu poddasza możesz "obniżyć" dach przy zastosowaniu np. płyt z pianki poliuretanowej. Zestawisz je na lekkim rusztowaniu i masz od razu dwie sprawy załatwione - zmniejszenie kubatury i ciepły strop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mozliwosci obnirzenia dachu, ale na poddaszu mi nie zalezy, to ma byc lekka konstrukcja, latwa w montazu i dobrze izolujaca, myslalem nad plytami wiurowymi + jakas welna mineralna, ale nie wiem czy w chelewni szlak ich nie trafi bo jednak jest to dosc agresywne srodowisko?

 

ZONK a jak wyglada taka plyta i jaki jest mniej wiecej koszt 1m2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem konstrukcje z łat drewnianych i na to polozylem styropina o grubosci 5 cm spisuje sie rewelacyjnie tylko trzeba pamietac o dociazeniu styropinu jakies deski albo cos podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myszy nie wpakowały ci się w ten steropian a wełnę mineralną też lubią. Ja zrobiłbym konstrykcję a na nią walnoł deski a na wierzch słome. Jak coś takiego zrobisz nie musisz robić wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naszczescie nie mam myszy a i wentylacje mam jak jest zbyt goraco to uchylam kilka plyt styropianu, wczesniej mialem slome ale deski szlak trafil od wilgoci, nie ukrywam ze jest to dobre rozwiazanie, ale taka konstrukcja nie jest lekka mi jednak juz nie chcialo sie bawic ze sloma i poszedlem na latwizne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam mozliwosci obnirzenia dachu, ale na poddaszu mi nie zalezy, to ma byc lekka konstrukcja, latwa w montazu i dobrze izolujaca, myslalem nad plytami wiurowymi + jakas welna mineralna, ale nie wiem czy w chelewni szlak ich nie trafi bo jednak jest to dosc agresywne srodowisko?

 

ZONK a jak wyglada taka plyta i jaki jest mniej wiecej koszt 1m2 ?

 

osb to prawie to samo co płyta wiórowa tylko ma grubsza fakture

 

1m2 18 mm 22 zł

22 mm 28 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to najlepszym rozwiązaniem są płyty poliuretanowe. Ciepłe i dostosowane do chlewni zapewnią Ci dobrą wentylację i brak osadzania się i opadów pary, (która jest bardzo szkodliwa zwłaszcza dla prosiąt.)

Koszt zakupu (ze wszystkimi elementami mocującymi) ok. 40 - 50 zł metr kwadratowy. Jeśli chcesz na priva mogę wysłać namiar na taniego dostawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 28 zł za m/2 będę u siebie ocieplał dach w oborze z płyt o wym.1,2m na 2,5m na 4 cm .Są to płyty o rdzeniu z utwardzonego styropianu i z okleiny,którą można zmywać myjką.W mojej okolicy sporo dachów tak ocieplono i wszyscy to rozwiązanie chwalą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem o tym, kiedyś do krokiew i łat przyczepiliśmy folie bąbelkową(lub pęcherzykową nie wiem jak u Was sie to nazywa) i spisywała sie dobrze. Najważniejsze drewno nie miało kontaktu z wilgocią i nic się nie skraplało.

Może nie najtrwalsze ale najtańsze, no i mozna spłukać to wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do godles 5 napisz mi cos wiecej na temat tych plyt, jak sie nazywaja, czy sa inne wymiary itd. bo wyglada to dosc interesujaco i w niare przystepna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...