Skocz do zawartości
p.aweł

Herbicydy w zbożach

Rekomendowane odpowiedzi

nie popieram nikogo bo nikt jeszce niczego dobrego dla polskiego rolnictwa nie zrobił tylko się nazwy parti zmieniają a ryje wciąż te same.dopóki ludzie młodzi nie dojdą do władzy to będzie jak jest i coraz gorzej.ale to nie jest temat na dyskusję w tym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bardzo ładnie ożywiliście forum ale może jednak podzielicie się doświadczeniami na temat herbicydów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku stawiam na Legato Plus 600 SC. Tanio nie jest, bo jakieś 85 zł na ha, ale jak dobrze pójdzie to na wiosnę nie będzie trzeba poprawiać. U mnie jest dużo fiołka i przetaczników i tanie środki mi tego nie wezmą. No a poza tym Legato jest elastyczne z terminem oprysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku polecę Caratem 0,9 l/ha - robi większość chwastów i samosiewy rzepaku a udało mi sie go kupić po 68 zł/l. Czy macie jakieś doświadczenia z nim- a może macie coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.aweł - mam ten sam problem z tymi chwastami fiołek, przetaczniki i bodziszek drobny i najlepszy ze wszystkich opanował mi 4ha i jest problem iglica pospolita niewiele środków to zwalcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styosowałem różne wynalazki na zboża, ale zawsze jak np wziął rumian to oset został i tak z różnymi chwastami w końcu zostałem przy tym co kiedyś stosowałem czyli zimowe chwastox turbo max 2,5 litra na ha a na jare chwastox extra też max 2,5 litra na ha, w zasadzie raz na wiosnę jadę i zboże czyste. Wiem że trochę tłumi zboże ale jak dobrze i wczas podsypie się nawozem to jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian9871 - na iglicę to chyba jesienią nic nie znajdziesz. ja myślę,że to możesz zwalczyć przy poprawkach wiosennych np Apyrosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślcie o preparacie CARAT w tym roku ma być taniej i zalecana dawka 1l/ha Pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime, żyto. Środek stosować jesienią od fazy 2 liści do końca fazy krzewienia zbóż. 100 g diflufenikanu 250 g flurtamonu w 1 l środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na iglicę to chyba jesienią nic nie znajdziesz. ja myślę,że to możesz zwalczyć przy poprawkach wiosennych np Apyrosem.

Na iglicęto chyba większość środków stosowanych wiosną na dwuliścienne powinna działać może się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwalczają następujące:

1 teridox (rzepak)

2 devrinol (rzepak)

3 compete (nie trafiłem w sprzedaży)

4 chwastox mix(tylko to mi pozostanie)

5 apyros (nie mam dobrego zdania o tym środku)

tak więc w zbożach nie ma specjalnie wyboru ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślcie o preparacie CARAT w tym roku ma być taniej i zalecana dawka 1l/ha Pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime, żyto. Środek stosować jesienią od fazy 2 liści do końca fazy krzewienia zbóż. 100 g diflufenikanu 250 g flurtamonu w 1 l środka.

Chabra ci zostawi a tak to OK. Jak pamietam to dawałem 0,6l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie CARATA sprawa wyglada tak- kiedyś cena 110 zł/l, taniej wychodził COGUAR ale Carata zarejestrowano w Polsce w dawce 0,5-0,75 w walce z miotła zbożową a więc przy takiej dawce cena na 1 Ha była w miarę atrakcyjna. W Niemczech ten sam środek dawka 1 l/ha i robi wiekszość chwastów. Obecnie Bayer obniżył cenę do ok. 68 zł/l - z punktu widzenia ekonomicznego to bardzo ciekawa propozycja ALE w związku z tym nie ma sensu kupować COGUARA - ten sam producent. Ciekawe jak długo utrzyma sie taka sytuacja.

Czy na wiosnę będę musiał poprawiac po Caracie. czekam na opinię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do rzeczy.

Co myślicie o zastosowaniu Agrosulfuranu cena 45 zł/ha.

Ja się chyba skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...