Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:27 Czw 3 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 2499, 2500, 2501  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 12:40 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Dam umowę na 5, a potem aneks na 2 jak ostatnio i tyle są ważne umowy. A już żeby podpisać umowe na 2.8 i dołożyć do budy na 20 tys szt z 15koła przy dzisiejszych kosztach , zamiast siedzieć w domu, nic nie robić i przez 2miesiace wydać 10kola to już absurd na resorach Laughing Bo 5koła będziecie bogatsi leżąc na kanapie Laughing I to na jednej budzie. Jak macie z 5 to możecie jechać na Kanary na 2mce ( chyba otwarte jeszcze) i też będziecie w efekcie mieć więcej pieniędzy niż produkowanie za 2.8
P. S SUGERUJĘ maila sprawdzić bo trzecia podwyżka paszy. U jednych od dziś, u innych w przyszłym tyg. Mówiłem że tak będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
egg2PL

PostWysłany: 11:59 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichonm napisał:
Hybro 3, Pytanie Czy przy mniejszych wstawieniach , koszty stałe nas nie zabiją? Zupełnie inny koszt masz przy 20tys a inny przy 100tys do kilograma.
Czy nie jesteśmy skazani na bardzo duże fermy , a reszta szuka innego zajęcia ??
Też nie wiem, głośno myślę , ale moim zdaniem ceny urzędowe niewiele zmienią , bo konkurujemy z całym światem. Np ostatnio Węgrzy mieli bardzo taniego kurczaka i dużo klientów tam się przeniosło.
Chyba ,że byłyby jakieś ogólnoeuropejskie regulacje + cła antydumpingowe??
Problem z tym ,że więcej produkujemy niż sami zjadamy, więc bez tego ugotujemy się we własnym sosie.
Pozdrawiam

jakie ceny urzędowe ? takich nie będzie bo mamy gospodarkę wolnorynkową i nikt tego nie wprowadzi bo to niezgodne z prawem UE
przestańcie głupoty gadać

administracyjnie to nie znaczy ceny urzędowe tylko ograniczenie produkcji i ustabilizowanie rynku bo zarzyna nas nadprodukcja

powtarzam kolejny raz
wydłużyć przerwy między wstawieniami 4tyg.
zmniejszyć obsady np.15 szt/m2

a wyegzekwować to można tylko administracyjnie
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 11:43 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Jajczorek"]Już słychać o cenie 2 zł a jak nie to nie biorą , pis będzie się szczycił jak tanio naród karmi .[/quote]

No cóż wolny rynek. Podaż mała ale popyt jeszcze mniejszy. Dwójka to tak jak w kwietniu a na święta podaż się zwiększy. To ratuje nas tylko znacznie większy popyt. Chciało by się sprzedać po 2.8. To może te warunki znanej ubojni są szczodre? Może trzeba spuścić wzrok i cmoknąć w sygnet? Cool Cool Cool
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 11:15 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno znana ubojnia na południu podpisuje umowy z ceną minimalną 2.8 i wzbudza to u hodowców autentyczny entuzjazm. Medoxie nie pisz o nich per debile bo się poczują urażeni i przestaną cię czytać. Cool Cool Cool
Powrót do góry
cichonm

PostWysłany: 11:12 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hybro 3, Pytanie Czy przy mniejszych wstawieniach , koszty stałe nas nie zabiją? Zupełnie inny koszt masz przy 20tys a inny przy 100tys do kilograma.
Czy nie jesteśmy skazani na bardzo duże fermy , a reszta szuka innego zajęcia ??
Też nie wiem, głośno myślę , ale moim zdaniem ceny urzędowe niewiele zmienią , bo konkurujemy z całym światem. Np ostatnio Węgrzy mieli bardzo taniego kurczaka i dużo klientów tam się przeniosło.
Chyba ,że byłyby jakieś ogólnoeuropejskie regulacje + cła antydumpingowe??
Problem z tym ,że więcej produkujemy niż sami zjadamy, więc bez tego ugotujemy się we własnym sosie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
medox

PostWysłany: 11:03 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli się boisz, bo oczywiście jest ryzyko, że wirus, nie wiem, zmutuje albo nowy się pojawi, albo jeszcze coś innego i w styczniu będzie total lockdown i 2zl, to po prostu odpuść . Nie masz 5tys na życie przez 2muesiace. Albo przez 4 lub nawet 6? Każdym rzutem ryzykujesz kilka razy tyle, więc co Ci szkodzi zrobić urlop. Ponaprawiasz różne rzeczy, dopieścisz. Podpisując umowę przy obecnych kosztach na 3zl, nie podpisujesz ja nazwiskiem , tylko podpisujesz JESTEM DEBILEM, ZGADZAM SIE PRODUKOWAC PONIZEJ PROGU OPLACALNOSCI, ZGADZAM SIĘ BYĆ PAROBKIEM I PRZYRZEKAM WIERNOŚĆ MEMU PANU. Tak należy odczytać podpis pod taką umową. Przemysl to. Poza tym jeśli będzie 2zl to i tak Ci dadzą aneks , więc ...po co
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:58 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry cichonm wycofuję "byzmesmena wolnorynkowego od siedmiu boleści".
Od 1990 roku tyle razy była cena poniżej kosztów więc sądzę że taka organizacja rynku się nie sprawdza. Ślepa wiara w wolny rynek to przeżytek!!!!Jakoś nikt w Reichu nie krzywi się na urzędową regulację. Trzeba ograniczyć chciwość hodowców administracyjnie bo sami nie są w stanie. Metoda wolnorynkowa będzie bardzo bolesna niestety.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:52 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie tęsciu. Wstaw po 20 listopada ale koniecznie przed 20 grudnia i bądż dobrej myśli.NIe podpisuj głupot na 3zł.
Przecież pasza przez ostatnie 2 tyg podrożała o 50zł.A gdzie inne rzeczy. 3zł to realna strata.I to nie mała.Mniejsza niż 2.30 oczywiście , ale strata. Koszt produkcji to nie tylko pasza i pisklę, pracownik i opał, to milion innych rzeczy, które dają dużą sumę jeśli je wszystkie zliczyć, to także zaangażowany kapitał i ryzyko !
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 10:49 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już słychać o cenie 2 zł a jak nie to nie biorą , pis będzie się szczycił jak tanio naród karmi .
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 10:36 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musi sie swiat odblokowac zeby chociaz sytuacja wrocila do 3zl.. Niestety spodziewajcie sie takich cen na umowach bo na poludniu Polski niestety zaczynaja hodowcy takie podpisywac.. Ja rowniez mam jedna na biurku i nie wiem co robic.. wrocic na wolny rynek samobojstwo, isc w umowe za 3zl? Robiac rekordowe rzuty i wspomniane slowa Medoxa "mieszanie paszy w betoniarce" a co jesli wyskoczy IB? a co z kokcydioza i innymi chorobami?? dwa takie nieudane rzuty w ciagu roku przy wadze 2,20 i ferma do zamkniecia... przy takiej cenie. latwe liczenie... 2,20 x 3zł i proste ile za kure wpadlo... Katastrofa jak to brzmi..

Ograniczenie kur na hali? mam to zrobione

ograniczenie pomocy z zewnatrz? Covid zmusil
Powrót do góry
cichonm

PostWysłany: 10:12 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak po zatym jakieś ceny na przyszły tydzień ?
Powrót do góry
cichonm

PostWysłany: 10:10 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hydro3 czy ja ci jakoś ubliżyłem, że ty mi ubliżasz? być może ,że moja ferma również znajdzie się na olx. Mam tego świadomość i robię wszystko by tak nie było. Po prostu ja nie wierzę w rynek regulowany, to się nigdy nie sprawdza. Będzie tylko gorzej. Już miały być pieniądze za wiosenny lockdown, wszyscy poskładali wnioski , czy ktoś dostał kasę? jak dadzą za rok , to już dawno będzie pozamiatane.
A jak widzę na olX 2 letnią ferma na 15 kurników za 40mln , to myślę,że ktoś musiał być naprawdę optymistą.

Hodowcy jak zwykle chcą być cwańsi jeden od drugiego. Jedno mówią, drugie robią, a moim zdaniem , dopóki rynki się nie otworzą, nie ruszą restauracje , kateringi, wyjazdy służbowe, turystyka to nie będzie ceny. Ubojnie do końca roku są zawalone żywcem, miałem duży problem sprzedać jeden samochód żywca z którego ktoś mi się wycofał.Więc dopóki to wszystko nie ruszy to będzie i tak agonia rynku drobiu, nawet jak co jakiś czas złapiemy cenę 3,3 i niewiele tu pomogą regulowane ceny i wstawienie, bo koszty stałe rosną.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:35 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

80 mln dzisiaj w radiu słyszałem.
Agroleń napisał:
cichonm napisał:
Ograniczyć produkcję administracyjnie? to pewnie i urzędowe ceny sprzedaży by się przydały. Komuno wróć :)
Rynek sam się ureguluje wkrótce. Na olx już jest sporo ferm do sprzedania.
Pozdrawiam

Urzędowa pomoc by sie przydała . Wsparcie z Kowru.
Na chryzantemy poszło 40 mln.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 09:19 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichonm napisał:
Ograniczyć produkcję administracyjnie? to pewnie i urzędowe ceny sprzedaży by się przydały. Komuno wróć Smile
Pozdrawiam

Urzędowa pomoc by sie przydała . Wsparcie z Kowru.
Na chryzantemy poszło 40 mln.
Powrót do góry
farmerka91

PostWysłany: 09:00 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Wstawienia Odpowiedz z cytatem

Witam ja to wogole się zastanawiam czy teraz za 3 tyg wpuszczać wogole piskleta?? Strach się bać jaka będzie cena za 1.5 tyg..
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 08:19 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało kury się robi i jest szukanie nagłe
Powrót do góry
Harnaś20

PostWysłany: 08:16 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś się zaczyna ruszać dzisiaj już trzy ubojnie dzwoniły od rana cana może iść w górę.
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 08:07 Pią 13 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka "góra" góra to jest żywca którego nie chcą odbierać
cena nawet 2 zł się pojawiła a niektóre ubojnie nie odbierają telefonów
jest armagedon i powtórka z kwietnia

po prostu szok płacz i zgrzytanie zębów

ograniczać ograniczać i jeszcze raz ograniczać wstawienia
Powrót do góry
ciężki

PostWysłany: 23:14 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i od przyszłego tygodnia cenka gÓra, ale nie na długo. wszystko zależy od uczciwości /chciwości/ ubojni, oraz głupoty hodowców.Powodzenia suwerenie.
Powrót do góry
PadCooling

PostWysłany: 18:29 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,25-2.35
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 17:21 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="cichonm"]Ograniczyć produkcję administracyjnie? to pewnie i urzędowe ceny sprzedaży by się przydały. Komuno wróć Smile
Pozdrawiam[/quote]

Ceny administracyjne? Czemu nie-bardzo dobry pomysł. I kontyngent dla każdego zakładu ubojowego jakieś 75% rocznego uboju a komu się nie podoba może się zająć uprawą chryzantem. Czekamy cwaniaku aż twoje ogłoszenie się znajdzie na olx. To tylko kwestia czasu. No chyba, że się przekwalifikujesz i zaczniesz puszczać dziewczynki w miasto byzmesmenie wolnorynkowy od siedmiu boleści.
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 15:03 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,30- 2,40
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:58 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sensie martwy na ptasią grypę która już wokoło
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:58 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jeden martwy ptak i zamykać klapy, wyłączać wentylację i do domu można iść
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 14:19 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śląsk 2,35
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 2499, 2500, 2501  Następny
Strona 27 z 2501

Skocz do: