Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:04 Czw 3 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 2499, 2500, 2501  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cichonm

PostWysłany: 14:17 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisaj słyszałem o 2,3-2,4 południe polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
R2

PostWysłany: 13:20 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichonm napisał:
Ograniczyć produkcję administracyjnie? to pewnie i urzędowe ceny sprzedaży by się przydały. Komuno wróć Smile
Rynek sam się ureguluje wkrótce. Na olx już jest sporo ferm do sprzedania.
Pozdrawiam

99 procent to miejsce po fermie wartość mniejsza niż pustej działki a duże to tylko alibi że nikt nie chce kupić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pisklaczek

PostWysłany: 12:04 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ceny na dzisiaj? Na wolnym i umowy.
Powrót do góry
cichonm

PostWysłany: 11:49 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ograniczyć produkcję administracyjnie? to pewnie i urzędowe ceny sprzedaży by się przydały. Komuno wróć Smile
Rynek sam się ureguluje wkrótce. Na olx już jest sporo ferm do sprzedania.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
medox

PostWysłany: 11:13 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Powiem więcej wielu ekonomistów uważa że jak jest nadprodukcja to trzeba zmniejszyć produkcję danego dobra."

S69 Ty tak na poważnie? Czy se jaja robisz?
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:23 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miało być Brazylią.
s69 napisał:
Też miałem wrażenie że to pisze medox ale niestety to pisze analityk rynku w holenderskim banku.Powiem więcej wielu ekonomistów uważa że jak jest nadprodukcja to trzeba zmniejszyć produkcję danego dobra. Inną sprawą jest nierówna konkurencja z Holandią czy UA przez debilne prawo UE.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:21 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też miałem wrażenie że to pisze medox ale niestety to pisze analityk rynku w holenderskim banku.Powiem więcej wielu ekonomistów uważa że jak jest nadprodukcja to trzeba zmniejszyć produkcję danego dobra. Inną sprawą jest nierówna konkurencja z Holandią czy UA przez debilne prawo UE.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:07 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„Sektor kurczaków rozwija się na całym świecie od wielu lat, więc nikt nie jest przyzwyczajony do tego kontekstu, w którym potrzeby produkcyjne się cofają” - zauważył. „Drób może to zrobić łatwiej niż inne białka ze względu na krótki cykl produkcyjny - mniej ptaków i można łatwo zmniejszyć liczbę miejsc, a ceny wzrosną. Jest to jednak zmiana mentalności i europejski przemysł będzie musiał to zaakceptować, aby przywrócić równowagę na swoim rynku ”.

Kwestia mentalności
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 02:35 Czw 12 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam -------Ja proponuję zaczymać wstawienia do maja ----czerwca . Ubojnie i mieszalnie,praktycznie wszyscy którzy nas tak jawnie wyzyskują poczują to co każdy hodowca czuję w tym czasie i Tylko wtedy gdy sami to doświadczą być może zrozumieją że bez hodowcy to ich piękne bogate firmy są praktycznie niepotrzebnie . Pół roku,a jak trzeba to i dłużej -----zróbmy to jakoś damy radę nie patrzeć że za chwilę będzie cena tylko przetrzymać te minimum pół rok. Tak nie ma ceny to zatrzymać produkcję i ten wyzysk.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:23 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do zaś stycznia Teściu, to w drugiej połowie listopada wstawień...no cóż, nie ma w ogóle. I tu już nic się nie zmieni, bo wszystko zostało odwołane. Ostre przerażenie na wylęgarniach bo nie ma co robić z jajkami, więc jeśli w drugiej połowie stycznia wszystko już otworzą to kur po prostu nie będzie w ogóle.Po prostu wcale . Szczególnie na wolnym rynku.Czy będzie cena? Powinna być gruuubo ponad 4, ale może wirus zmutuje i stanie się śmiercionośny i będzie trzeci lockdown i nie będzie ceny, tego już nie wiem niestety.
Problem tylko w tym że jeśli będzie cena w drugiej połowie stycznia, to cała gawiedź koło 20-25 stycznia zacznie dzwonić za pisklakiem, dostanie go końcem lutego/początkiem marca i pięknym początkiem wiosennego kwietnia się znowu zdziwi jak będzie 2zl za żywiec
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 15:40 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mały1 napisał:
Tym wszystkim co zajmują się soją to nie na rękę

Straszne.
Ze wszystkich gałęzi tej branży jakoś teraz w tej wyjątkowej sytuacji paszarniom można jedynie pozazdrościć.
Pelen luz . Kupują towar przewaznie lokalnie zmieszają i kasa.jak nie paduje cennka w górę. Jak soja droga?
Keine problem . Bedzie jej 0. Kukurydzy się domieli tak jak to było w 2013 roku kiedy zbóż zabrakło a qq opór.
Wówczas pasza była żółta. Jadą rowno. Kredyty proponują na wszystko.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:06 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niczego nie pomyliłem Teściu. Zawsze mówiłem, że będzie drożej w listopadzie niż w pazdzierniku PRZY TYM SAMYM POZIOMIE ZAPOTRZEBOWANIA. Minął okres wysypu w pierwszych trzech tygodniach października i w ostatnim tygodniu października cena zaczęła rosnąć, dokładnie jak powiedziałem .
ALE JEŚLI od 1 listopada weszły lockdowny w tak kluczowych dla nas z punktu widzenia eksportu krajach w europie, to CENA MUSIAŁA SPAŚĆ.
I TERAZ DALEJ - ilość żywca z pierwszych trzech tyg października powtórzy sie w pierwszych trzech tyg grudnia, powiekszona o indyczarzy ( brak indyka do uboju na grudzień) Tu też nic się nie zmienia.
ALE jeśli zwolnią lockdowny, to cena może wzrosnąć w grudniu w stos do listopada, ponieważ jest tam mega dużo żywca, to myślę że do poziomu maks 2.50
ALE jeśli nie zwolnią lockdownu, to 30% tego żywca skończy w lesie, jak ogłoszą ptasia grype to połowa pójdzie do lasu, bo nikt jej nie kupi bez względu na cenę
Tak więc nie ma żadnej pomyłki i nic się nie zmienilo. Wystarczy logicznie pomyśleć i widać to co pisze jak na dłoni
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 13:20 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Myślę Medox że za szybko prognozowałes. Listopad miał być lepszym a cena 3,1 była między 25-30 października a od listopada zanurkowała. W grudniu według mnie będzie rosła i wynika to z prostej analizy..

Otworzyła się Walia i nie zapowiada dłużej restrykcji gdyż brak pieniędzy.

Irlandia za 10 dni.

Francja i UK otwieraja się 3 grudnia więc już 25-28 listopada trzeba dźwigać cenę bo będzie zbyt, jak długi? Myślę że w grudniu skoczy na 2,8-3zl a w styczniu zanurkuje na 2zl..

Dlaczego tak źle widzę styczeń? W grudniu jest sporo świat na całym świecie i tam będzie armagedon spotkań w domach itp. Dla większości święta to najważniejsze rodzinne miejsce do spotkań i tego nie odpuszczaja.

Myślę Medox że pomyliłeś miesiące

łapka w górę, też tak myślę ponieważ na początku grudnia jeśli liczba zachorowan spadnie mają poluźnić restrykcje i to nie tylko w Polsce. Gorzej, jeśli w życie wejdzie ten czarny scenariusz bo wtedy pozamiatane kompletnie.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:09 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wogole że do angli dzie jak szło i to są informacje od kierowców z dużych ubojni co tam woza i do tego dochodzi postuj w kolejce na prom 1 godz a tak stali i po 2-3
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:40 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wprowadźcie administracyjne ograniczenia w dużych firmach 😀😀😀😀😀😀😀😀
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 12:12 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="hybro3"]Witam.
Produkcję da się zmniejszyć jedynie drogą administacyjną.
Żadne apele nie pomogą . Są tylko śmieszne. Potwierdzam .
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 12:00 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę Medox że za szybko prognozowałes. Listopad miał być lepszym a cena 3,1 była między 25-30 października a od listopada zanurkowała. W grudniu według mnie będzie rosła i wynika to z prostej analizy..

Otworzyła się Walia i nie zapowiada dłużej restrykcji gdyż brak pieniędzy.

Irlandia za 10 dni.

Francja i UK otwieraja się 3 grudnia więc już 25-28 listopada trzeba dźwigać cenę bo będzie zbyt, jak długi? Myślę że w grudniu skoczy na 2,8-3zl a w styczniu zanurkuje na 2zl..

Dlaczego tak źle widzę styczeń? W grudniu jest sporo świat na całym świecie i tam będzie armagedon spotkań w domach itp. Dla większości święta to najważniejsze rodzinne miejsce do spotkań i tego nie odpuszczaja.

Myślę Medox że pomyliłeś miesiące
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:47 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację R2, ale ja nawoływałem tylko by ochronić przed murowanymi stratami rozsądną część Januszy, w tym tych z naszego forum, na tamtych których wymieniłeś i tak nikt nie ma wpływu i oni pojadą do końca i właśnie dlatego to Janusze (ale tamci też) stracą strasznie dużo pieniedzy. Po prostu dla wszystkich nie ma miejsca obecnie i jeszcze długo nie będzie, a jak mówiłem, tamci nie zrezygnują
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 11:05 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym wszystkim co zajmują się soją to nie na rękę
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 10:31 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/21105-bedzie-szybki-powrot-do-stosowania-maczek-miesno-kostnych
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 09:16 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/organizacje-rolnicze-zakaz-hodowli-klatkowej-to-zagrozenie-dla-wielu-krajow-ue,191668.html
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:06 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Od sierpnia nawoływałem i prosiłem. Zmniejszyć produkcję, ZNACZNIE, bo będzie druga fala i lockdowny i będzie dramat. Oszołomy pisały, że nie będzie żadnej drugiej fali, covid to ściema, a powtórne lockdowny to już w ogóle wymysły wariata. Tłumaczyłem, że będą bo nikt nie postawi gospodarki ponad życie, żaden rząd, bo groziłby mu Trybunał Stanu. Mamy więc prawie całą Europę w lockdownie, w tym twardym lockdownie!! z zamknięciem w domach jak np we Francji czy Wielkiej Brytanii. To że jest 2zl, co daje grubo ponad 1zl netto straty na każdym wyprodukowanym kilogramie, zawdzięczamy tylko temu, że nie ma kur w listopadzie, uważam że za 3tygodnie część żywca zostanie zutylizowana bo przy tej ilości jaka bedzie i tej sprzedaży MINIMUM 30% nie będzie dało się sprzedać, a pozostałe będą skupowane po 1zł. Być może za sztukę.

Dzwoniłeś do a edrobu ipaszu esdrobu bimexu osedu hejsa Adro u stortebu plutonu animaksa i innych ??? Jesli oni nie przewidzieli to nie ma co od Janusza którym również jestem oczekiwać. Po prostu kasa poszła sie jechac wszyscy beda biedniejsi ktos tu kiedys sprzedawał sznury i już . Czereśnie i bzy znów zakwitną na wiosnę . A teraz wojna na wyniszczenie bez litości .
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 08:37 Sro 11 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w końcu jakieś promocje w sklepach filet 12 zł
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:15 Wto 10 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od sierpnia nawoływałem i prosiłem. Zmniejszyć produkcję, ZNACZNIE, bo będzie druga fala i lockdowny i będzie dramat. Oszołomy pisały, że nie będzie żadnej drugiej fali, covid to ściema, a powtórne lockdowny to już w ogóle wymysły wariata. Tłumaczyłem, że będą bo nikt nie postawi gospodarki ponad życie, żaden rząd, bo groziłby mu Trybunał Stanu. Mamy więc prawie całą Europę w lockdownie, w tym twardym lockdownie!! z zamknięciem w domach jak np we Francji czy Wielkiej Brytanii. To że jest 2zl, co daje grubo ponad 1zl netto straty na każdym wyprodukowanym kilogramie, zawdzięczamy tylko temu, że nie ma kur w listopadzie, uważam że za 3tygodnie część żywca zostanie zutylizowana bo przy tej ilości jaka bedzie i tej sprzedaży MINIMUM 30% nie będzie dało się sprzedać, a pozostałe będą skupowane po 1zł. Być może za sztukę.
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 19:53 Wto 10 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.polskie-drobiarstwo.pl/komunikaty_view.php?id=504&fbclid=IwAR368BwGiTCF41Ts2ZNSkpZLc_FqqOSebC8PuEsuT71Pnb4Pe9dpmh5wVFM
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 2499, 2500, 2501  Następny
Strona 28 z 2501

Skocz do: