Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:33 Nie 29 Lis 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 2492, 2493, 2494  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurczak666

PostWysłany: 11:27 Sro 4 Lis 2020    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Na Śląsku dziś 2.6 jadą znowu hodowców ostatnich wykończyć kury mało zamiast czymac cenę to byle sprzedać marża i do przodu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lysonzi1

PostWysłany: 11:25 Sro 4 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy tak cena wzrośnie nie byłbym pewien. Może względem grudnia tak, ale do jakiegoś w miarę normalnego poziomu to raczej ciężko. Przyjdzie brexit i kura zostanie w kraju i ta dziura się wypełni. Do tego ptasia grypa. Ceny paszy będą wysokie bo oczywiście nasz kochany rząd czeka na przedłużenie memorandum odnośnie soi GMO do ostatniej chwili. Później wszyscy rzuca się na soję i cena ciężko żeby spadła a do tego na dzień dzisiejszy juz robi się bałagan na portach i nie ma komu robić.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:54 Sro 4 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie świruj, nikt nawet mniej nie wstawi , bo liczy że zrobi to sąsiad, a co dopiero idea żeby wszyscy nie wstawili. Wielcy to w ogóle jadą i na nic nie patrzą.Poza tym obsr.anie pampersów jest tylko ze wstawieniami w listopadzie, potem jest już normalnie i tyle. Będzie spora dziura w styczniu i wzrost ceny, poza tym wpier.dol przez 2lata minimum non stop bo kurników przybyło i przybywa, a nie ubywa, a pandemia zmieniła wszystko, łańcuchy dostaw, kanały dystrybucji a nawet spowodowała spadek mięsa w diecie. Trzeba kilku lat żeby zapotrzebowanie wróciło na dawny poziom
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 01:38 Sro 4 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam -------Ja proponuję zaczymać wstawienia do maja ----czerwca . Ubojnie i mieszalnie,praktycznie wszyscy którzy nas tak jawnie wyzyskują poczują to co każdy hodowca czuję w tym czasie i Tylko wtedy gdy sami to doświadczą być może zrozumieją że bez hodowcy to ich piękne bogate firmy są praktycznie niepotrzebnie . Pół roku,a jak trzeba to i dłużej -----zróbmy to jakoś damy radę nie patrzeć że za chwilę będzie cena tylko przetrzymać te minimum pół rok. Tak nie ma ceny to zatrzymać produkcję i ten wyzysk.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 21:31 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Ubojnie wylegarnie zabiegają o wstawienia zeby mieć tani żywiec a tu ferma 200 tyś wkłada 40 tyś drugą 100 tyś wkłada na 60 tyś a kolejna wogole te małe to stoją i mają gdzieś 3 zł wola oglądać tv i czekać na covitasa i może być tak że cena będzie w grudniu a może w styczniu by C 2.5 o czym ubojnie mówią bo ptasia grypa już będzie

Niech dadzą 3.9 na umowę skoro maja klienta albo biją 2 dni w tygodniu i juz.
Kupią po 3.9 sprzedadzą po 6.5 i po sprawie.
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 20:59 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, napewno ptasia bedzie mieć wpływ na cenę, ale czy aż tak jak mówisz ? Export kuleje i bez tego bo gdyby był to przy obecnym kursie euro mielibyśmy chyba inna cenę niz obecnie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:52 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uciekać póki dają 3zl albo 2.9 bo z dniem ogłoszenia ptasiej grypy minus 50gr, następnego dnia minus 40gr
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:50 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielka Brytania - ptasia grypa. Uciekać!! Ostatni gasi światło.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:22 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnie wylegarnie zabiegają o wstawienia zeby mieć tani żywiec a tu ferma 200 tyś wkłada 40 tyś drugą 100 tyś wkłada na 60 tyś a kolejna wogole te małe to stoją i mają gdzieś 3 zł wola oglądać tv i czekać na covitasa i może być tak że cena będzie w grudniu a może w styczniu by C 2.5 o czym ubojnie mówią bo ptasia grypa już będzie
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 17:52 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuń napisał:
Do tego dochodzi mieso do przrtworstwa ze stad zarodowych, Brado nic nie bije tylko nioski z likwidowanych stad bo hodowcy nie mają co zrobić z jajkami. Wszystko i wszyscy przeciwko nam. Jestem za obowiazkowymi wstawieniam co 10 tyg. Moze nowy minister rolnictwa wreszcie zauwazy najwieksza branze drobiarską w Europie. I ktos zacznie dbać o nasze intersy bo my sami siebie wykończymy.

czyli miałem rację(cytuję) sorry że sam siebie

żeby było - 70% to musieliby nie wstawić ci najwięksi typu Cedrob Wipasz Superdrob itp. a wiadomo że tak sie nie stanie bo mają caly łańcuch od repro do uboju
p.s.
mam inną propozycję

1.minimum 3 tyg. miedzy wstawieniami
2. obsada max. 15 szt. na m2

dlatego że robienie "dziur" powoduje chaos i destabilizację

a wykorzystają ją ci najwięksi bo w okresie "dziury" cena do góry i odrobią straty

to jest jedyne rozwiązanie dla tych co muszą hodować

już repro jest ubijane na potęgę

teraz przesunięcia ale potem rozsądek
i wydłużyć przerwy między wstawieniami
i zmniejszyć obsady

to jedyne rozwiązanie
mniejsza podaż i lepsze wyniki i lepsza zdrowotność

na ministra bym nie liczył bo ma to w ....nosie

umiesz liczyć licz na siebie i myśl
ponoć myślenie nie boli
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 17:32 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A ja, jako posiadający zdolność jasnowidzenia, zawsze mam rację, a każda moja przepowiednia się sprawdza. Mówiłem, że przyjdzie taki czas w którym kury pójdą do dołu i w kwietniu prawie tak było w Polsce, a w innych krajach ( vide filmy na YouTube) było w istocie. Mówiłem też, że kiedyś strasznie zemści się ta nadprodukcja w Polsce i tak ogromne uzależnienie od eksportu. Sprawdziły się już dwie rzeczy, pozostała, trzecia część przepowiedni- kiedyś z ogromnych fabryk żywności typu fermy na milion kur w cyklu wyjdzie zaraza która zdziesiątkuje świat.
Pajacu jaki tyś jest p o J e B a n y jasnowidz haha do policji Cię wezmą będziesz zamiast Jackowskiego żebyś się nie zapuścił jak się podniecasz pisząc o sobie P O J E BI E
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:59 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grypa w Holandii, Danii , Niemczech, będą za darmo wpychac gdzie się da towar bo mają już blokady eksportu. Do tego lockdown za lockdownem, w tym najgorszy w Anglii .
UTYLIZOWAĆ TYGODNIOWE PISKLAKI BO JE W GRUDNIU ZAKOPIECIE W DOLE JAKO 4KG KURY KTÓRE WAS POŻRĄ Z BUTAMI
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 15:59 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego dochodzi mieso do przrtworstwa ze stad zarodowych, Brado nic nie bije tylko nioski z likwidowanych stad bo hodowcy nie mają co zrobić z jajkami. Wszystko i wszyscy przeciwko nam. Jestem za obowiazkowymi wstawieniam co 10 tyg. Moze nowy minister rolnictwa wreszcie zauwazy najwieksza branze drobiarską w Europie. I ktos zacznie dbać o nasze intersy bo my sami siebie wykończymy.
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 15:52 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Srodkowa tez zapchana, Erdroby, Piorkowscy- nikt nie chce nawet gadac. I Medox masz racje, znam osobiście takich co przetrzymali bo cena idzie w gore.
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 15:44 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem ze nie ma zywca. Jestem w trakcie sprzedazy, dzis mi obcieli 10 gr. Nikt nie chce kury na poludniu, do tego dochodzi Imex ktory rżnie Poresdrobowców, ile może. Cedrob obniżyl tuszke o 15gr, inni o 10. Do wczoraj wszystko schodzilo cacy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:44 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecie te pojeby dobijały wagę, bo może jeszcze podrożeje. SŁUCHAJTA DEBILE- nie podrożeje, może tylko spadać, bo codziennie są nowe lockdowny i ograniczenia, za chwilę wyskoczy ptasia grypa i będzie 50gr w dół jednego dnia i 40 drugiego.
Jedyny moment w którym może podrożeć to styczeń. Poza tym 2lata wpier.dolu non stop.Wspomnicie moja słowa. Więc budować nowe hangary po 80koła w jednym
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:39 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuń napisał:
spada. 2,8-2,9. Zbyt sie zatrzymal. Tuszka 10gr. w doł. Teraz zacznie sie masakra

koniu żywca nie ma za dużo pytanie jak zachowa sie rynek mprzy tych obostrzeniach
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 14:24 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spada. 2,8-2,9. Zbyt sie zatrzymal. Tuszka 10gr. w doł. Teraz zacznie sie masakra
Powrót do góry
Brojler 95

PostWysłany: 14:02 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka ubojnia?
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 13:16 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam dzwonią bo ja już 5 tygodniówkę wypycham na halal bo chętni są 3.2 łódzkie wolny
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:15 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja, jako posiadający zdolność jasnowidzenia, zawsze mam rację, a każda moja przepowiednia się sprawdza. Mówiłem, że przyjdzie taki czas w którym kury pójdą do dołu i w kwietniu prawie tak było w Polsce, a w innych krajach ( vide filmy na YouTube) było w istocie. Mówiłem też, że kiedyś strasznie zemści się ta nadprodukcja w Polsce i tak ogromne uzależnienie od eksportu. Sprawdziły się już dwie rzeczy, pozostała, trzecia część przepowiedni- kiedyś z ogromnych fabryk żywności typu fermy na milion kur w cyklu wyjdzie zaraza która zdziesiątkuje świat.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 10:13 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie prorokuj Sad Obawiam sie totalnej katastrofy jesli dojdzie PG ;/
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:59 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuję, że lada dzień pójdzie info -ptasia grypa w Polsce. I mamy dodatkowe blokady eksportu i wtedy leżymy i sra.my pod siebie z ceną 2zł
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 09:51 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Przyjacielu, Wipasz bierze pisklęta z Modern Hatch więc ruszyli z produkcją w połowie tego roku. Jest to spora produkcja kilka dużych ferm w paru miejscach

Przyjacielu bierze pisklaki nie tylko z Modern Hatch ale i z innych wylęgarni, ale bierze je dla prywatnych hodowców . Wipasz robi to już od przeszło roku. Jedyne fermy jakie Wipasz buduje to 8 obiektów na Międzyrzeczu i będą to fermy testowe. .
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 09:30 Wto 3 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjacielu, Wipasz bierze pisklęta z Modern Hatch więc ruszyli z produkcją w połowie tego roku. Jest to spora produkcja kilka dużych ferm w paru miejscach
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 2492, 2493, 2494  Następny
Strona 28 z 2494

Skocz do: