Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wow nieźle u nas miał być skład otwarty tak hehe ale podobno od 15 października heheh a czekaj Piotr ty jesteś z okolic Łęcznej ?hehe

 

Mój skłąd to Mełgiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nieźle a mój Zezulin:D hehe to pewnie nam zamienili terminy hehe 15październik to nieźle ale jeszcze i tak nie wiadomo bende wiedział pojutrze to dam znać:D. A pozatym od chwościka to chyba juztroszke za puźno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za późno na chwościka ? W ciągu miesiąca to (słowo zostało usunięte) całe liście nowe zaczną puszczać, mniej cukru i jeden bajzel przy radleniu. Jak maja jeszcze miesiąc stać to nie mam wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pryskałeś wogle od chwościka

 

Ja nie pryskałem ani od chwościka ani niczym dolistnie poprostu zero odżywek ,Mg , mocznika zobacze co mi ztego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5 tygodni temu jechałem Alertem + B+Mn+Mg+folicare. U mnie posiałem w tym roku buraczki na kawałku gdzie niebyło ich z 20 lat a tam najbardziej je atakuje. A błyszczka to nieźle podziórawiła mi liście.

Dziś rozmawiałem z gościem z cukrowni to mówił że jak narazie to cukru tylko 14 % bo wszystko poszło w liście i by się zgadzało bo jak nigdy liscie nieźle w tym roku wyrosło. Ale liczę że jeszcze przez miesiąc cukru przybędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam odstawę w połowie grudnia i myślę czym je opryskać karben już dałem, jakieś pomysły topsin i alert odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pryskam bo licze ze w październiku bende kopał 1h opryskałem Alertem i jest oki choć macie racje z tym cukrem a niech to.. 14% to cienko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzacie w listopadzie kopać

 

Ja ostatnio przez kilka lat leciałem eminentem i spoko było 1 zabieg starczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pencozeb lub inne podobne ktoś testował w burakach?albo słyszeliście coś na ten temat.kumpel opryskał amistarem efekt super ale koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie pryskam bo licze ze w październiku bende kopał 1h opryskałem Alertem i jest oki choć macie racje z tym cukrem a niech to.. 14% to cienko...

 

U nas niby gadał inspektor że koło 16 % jest ale to nie 20 jak w tamtym roku

 

ja za 2 tygodnie musze zaczynać kopać a jeszcze kukurydza nie ukiszona i prawie 30 ha pszenicy musze zasiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzacie w listopadzie kopać

 

Ja ostatnio przez kilka lat leciałem eminentem i spoko było 1 zabieg starczał

Ja zacznę pod koniec października wszystko zależy od pogody i ludzi jak ktoś zacznie to będzie ogólna panika i wszyscy będą kopać buraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ty to Polska "A" a ja to prawie ukraina i w listopadzie to mało kto zaczyna kopać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej piotr ja tam boje się zostawiać na listopad. Kiedyś zostawił i myślałem że nie zdąże wykopać jużpadało jak kopałem i na styk udało się... Więcej nie zaryzykuje 50% musze wykopać w październiku.. a cukier cukrem. jak by było 16% to byt było oki aby ani deka niżej ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pryzmy do odbioru ROPA-MAUS przy sypaniu z przyczepy tak max 1,8m wysokości i szerokości 7,5m, jaka będzie jej długość w przeliczeniu powiedzmy m/t czy wystarczy 50m/250t, bo kurcze nie mam za bardzo gdzie w tym roku sypać wcześniej była stacjonarna czyszczarka to nie było problemu odbiór mam 17 listopada jak w moim klimacie to trochę późno pewnie śnieg przysypie

Co do chwościka czysto koniec sierpnia jak pojawiły się pierwsze kropki zastosowałem Alert ostatni azot w połowie maja (w sumie 160kgN/ha) a buraki zamiast dojrzewać jakieś intensywnie ciemnozielone do listopada z kopaniem chyba nie wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z cukrowni o pryzmie pod rope maus to szer max 6m a o wysokości nic nie pisze a jak chcesz policzyć ile ci potrzeba miejsca to m3 buraków waży ok 700 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko raczej 70m byś potrzebował i nie możesz sypać na 7,5 bo boki będziesz musiał wrzucać lepiej 6-6,5 m max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokości pryzmy 2m i szerokości 7,5m masz na mb koło 5 t buraka przy trójkątnym kształcie pryzmy(kąt osypania 35 stopni a cieżar objętościowy 0,6t/m3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Plantatorzy mozęcie spojrzec do działu Maszyny Wszystko o Turach z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień wczorajszy do mojej cukrowni szły buraczki ze średnim cukrem 16% a plon różny ale na pryzmach nie leżą za ciekawe buraczki. Ja jeszcze czekam z tydzień a potem biorę się za kombajn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do listopada mam troszke czasu jeszcze:D i licze że troszke pociagnie ale róznie moze byc żebym nie przechytrzył mysle o pogodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na terenie plon ok 40 ton a zawartość cukru w cukrze 13% ja mam dopiero na 27 listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko mały problem ziemia I kl przy rzece jak ja tam wiade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...