Skocz do zawartości
Przemek21

zaprawiarki z mieszalnika lub z.ciągnikowa

Rekomendowane odpowiedzi

a co myślicie o zagadnieniu przerobieniu używanego mieszalnika do paszy do zaprawiania zboża czy ktoś widział to w dziłaniu ja ma zamiar takie coś wzbogacic o dysze od opryskiwacz u góry mieszalnika i pompę ciśnienia ze zbornikiem zaprawy. Czy jednak zairno nie zostaje za bardzo uszkodzone???

 

widziałem na allegro taki mieszalnik niemiecki do zaprawiania

lub co myślicie o zaprawiarkach ciągnikowych?[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam używam betoniarki 250l,efekty całkiem dobre

Tez tak zaprawiam, troche prymitywnie ale skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mjalem zaprawiarke w poznaniaku efekty byly takie jakbys zaprawial na sucho i wagowo mniejwiecej sie zgadzalo dozowanie ale wada ich bylo to iz gdy kolo dozujace pokreci sie do tylu na zawrocie np. to pekaly takie male plastiki w zaprawiarce. A i trzeba bylo kontrolowac dno siewnika bo czesc zaprawy ktora nie przyczepi sie do ziarna to na dnie lezala i troche zmniejszal sie wysief nasion. Ale ogolnie zdawala swoj egzamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie do sąsiada przyjechała zaprawiarka - mobilia - czy coś - chyba basf ma taką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam używam betoniarki 250l,efekty całkiem dobre

Tez tak zaprawiam, troche prymitywnie ale skutecznie.

 

też zaprawiałem betoniarką na mokro naprawdę lepiej to wygląda niz z centrali nasiennej niekiedy ale z myślą o zdrowiu i oszczędności pracy chcę zaprawiać większe ilości i zboże mam w big- bagach

i słyszałem o tych mieszalnikach dlatego szukam 1000 lub 1500kg mieszalnika moze ktoś namiary na takie coś w rozsądnej cenie.

gdyż za 2000zł robią już prywatni wykonawcy z używanym silnikiem

a za 1200zł można już kupić zaprawiarkę ciągnikową używaną czyli metr slimaka zasyp i zboirnik z płynem ale czy zaprawia to równomiernie to nie wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładniej co i jak z tym zaprawianiem w betoniarce. Jakich używasz zapraw, dawek, ile sypiesz zboża do betoniarki, jak rozrabiasz zaprawę, jak ustawiasz betoniarkę (pod jakim kątem) itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił za 1000 zł mieszalnik 750 kg był uzywany jako zaprawiarka to miał cały ślimak do wymiany tak go skorodowało. Ale pomysł niezły. Ja zaprawiam w betoniarze 180 na mokro. Ładuję 50 kg 1 l wody i potem litr wody z wymieszaną w niej zaprawą. Efekt rewelacja lepiej niz z centrali dokładnie kokryte nasiona i żadnych chorób grzybowych z słabym zaprawianem zwiazanych na polu nie mama. Ja stosuje od 2 lat Oriusa wcześniej Baytan. Zaprawy typu Oxafun i Funabem są za cienkie moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku dawałem raxil żel spoko kryje ja sypie ok 70 kg do betoniarki , ale i tak dobijało mnie zaprawianie ponad 5 ton pszenicy tyle dobrze że nie puszczałęm na młynku tylko prosto z pryzmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem nad betoniarą Big baga podniesionego turem i trzeba było tylko odpowiednią ilość napuscić, na dole pod betoniarą zrobiłem z worków napełnionych zbożem taki niby kosz zasypowy a w środek wsadziłem przenośnik ślimakowy. 2 osoby i robota szła jak marzenia ja zasypywałem betoniarę i dawałem zaprawy a ojciec sypał(włączał i wyłanczał przenośnik) we worki i je odstawiał na przyczepie. Jeszcze muszę coś wykombinować z czyszczeniem ziarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie obwiazuję i jak pisałem najpierw woda że się nie kurzy, a potem zaprawa też na pokro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma jeszcze inny patent na czyszczenie i zaprawianie nasion, jedna zmijka transportuje zboze do czyszczalni "petkus" a druga od czyszczalni odbiera, zaprawe natomiast wlewa do kosza przy drugiej zmijce ktora odbiera ziarno od czyszczalni, efekt jest taki ze ziarno po przejsciu przez 8 metrow przenosnika slimakowego jest dobrze zaprawione, trzeba tylko w miare rowno dawkowac zaprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja miałem nad betoniarą Big baga podniesionego turem i trzeba było tylko odpowiednią ilość napuscić, na dole pod betoniarą zrobiłem z worków napełnionych zbożem taki niby kosz zasypowy a w środek wsadziłem przenośnik ślimakowy. 2 osoby i robota szła jak marzenia ja zasypywałem betoniarę i dawałem zaprawy a ojciec sypał(włączał i wyłanczał przenośnik) we worki i je odstawiał na przyczepie. Jeszcze muszę coś wykombinować z czyszczeniem ziarna.

 

Ja pożyczałem od znajomego wialnie taką odśrodkową od sosnowskiego z niej leciało prosto w żmijke a żmijka sypała do betoniarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy kupił za 1000 zł mieszalnik 750 kg był uzywany jako zaprawiarka to miał cały ślimak do wymiany tak go skorodowało. Ale pomysł niezły. Ja zaprawiam w betoniarze 180 na mokro. Ładuję 50 kg 1 l wody i potem litr wody z wymieszaną w niej zaprawą. Efekt rewelacja lepiej niz z centrali dokładnie kokryte nasiona i żadnych chorób grzybowych z słabym zaprawianem zwiazanych na polu nie mama. Ja stosuje od 2 lat Oriusa wcześniej Baytan. Zaprawy typu Oxafun i Funabem są za cienkie moim zdaniem.

 

moja betoniarka to zabytek i troche małe porcje

a słyszałem o tych mieszalnikach. Czy wiesz może jakie ilości zboża zasypuje znajomy i jak dozuje zaprawę i ile jest uszkodzeń ziarna przez ślimak i jak długo miesza ziarno.

Ja miałem na mysli umieścić 4 lub 3 dysze od opryskiwacza i zbiornik ciśnieniowy do którego wlewałbym płyn następnie wpompowywał powietrze (plus zawór z nastawionym cisnieniem) aby cały czas równomiernie pyliło na mieszajace się zboże - zasyp z big-baga i odbiór do big-baga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...