Skocz do zawartości
tomek331

niewiem co robic??doradzcie cos!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!mam problem i mam nadzieje ze mi pomozecie otoz chodzi mi o pomoc na jaka moge liczyc z unii europejskiej.Ponad rok temu rodzice przepisali mi niewielkie gospodarstwo 5 ha ja chcialbym to w najblizszej przyszlosci rozwinac dokupic maszyn rozwinac jakas produkcje i oczywiscie wziasc w dzierzawe ziemi badz dokupic,czy moge liczyc na jakas unijna pomoc jesli tak o co moglbym sie ewentualnie starac czy premia mlody rolnik tez wchodzi w gre?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starcie możesz liczyć na wsparcie gospodarstw niskotowarowych, gdzie nabór wniosków znowu ruszył - więc do dzieła. Możesz liczyć na ok. 6 tys. przez 5 kolejnych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie "młodego rolnika": nie ma żadnych wymagań co do obrotów - liczy się wiek (rolnika - jak wskazuje nazwa programu;)) i czas przejęcia gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlodym rolnikiem jest osoba ponizej 40 lat i musisz wystapic o pomoc w ciagu roku od przejecia gosp. do tego wymagane jest wyksztalcenie rolnicze. mozesz skorzystac tez z kredytow inwestycyjnych. po zlozeniu biznezplanu i wykonaniu inwestycji mozesz dostac zwrot50% kosztow. zobacz tez program rolnosrodowiskowy.wszysko to jest opisane w nowym PROW 2007-2013 ktory znajdziesz na str Ministerstwa Rolnictwa: www.minrol.gov.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...