Skocz do zawartości
HODOWCA_

Nieustanne biegunki na SANO

Rekomendowane odpowiedzi

Co firma ostatnio pochrzaniła? Kolega od pewnego czasu skarży się na biegunki w momencie odsadzenia prosiaków.

Po mojej namowie odsadził SANO i przeszedł na inną firmę.

Wcześniej tego nie było.

Coś złego dzieje się w Sękowie.

Czy też macie takie obserwacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie również wystąpiły biegunki u prosiąt całe szczęście słabo nasilone ale wcześniej nigdy nie mialem biegunek po odsadzeniu. To chyba z tą ostatnią partią premiksów jest coś nie tak -zamówiona 2 tygodnie temu. Ktoś może mowić że to po wycofaniu antybiotyków ale ja już kilka miotów odsadziłem na premiksie bez antybiotyków bo jak wiadomo antybiotyki byly już wycofywane od jesieni i było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze nikt ich niema

 

Dodaj do paszy odsadzeniowej tlenku cyku i biegunki miną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze nikt ich niema

 

Dodaj do paszy odsadzeniowej tlenku cyku i biegunki miną

 

Tlenek cynku w ilości ok 0,3% pomaga przy obnizonym statusie zdrowotnym stada lub niewielkich dysproporcjach między białkiem a nergią. Należy uważać przewlekłe stosowanie może być toksyczne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle toksyczne co powoduje rogowacenie nablonka jelita. W póxniejszym okresie może być gorsze przyswajanie skladników pokarmowych przez tuczniki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mialem ....znaczy sie moje prosiatka:) cos mi sie zdaje ze to jest zbyt szybkie przejscie z paszy dla malych prosiat do warchlakow... lub pasza jest za malo zmielona to jest moja uwaga ale jesli sie myle poprawcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi karmia babsy od poczatku prosieta ssace i dalej do 3 tygodnia po odsadzeniu i kłopoty z biegunkami sa wiec nie tylko jest spowodowana zmiana paszy. jednemu z nich doradca z sano kazał dodawac 4 kg cynku ostatecznie dodaje 3 i mówi ze ma spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem karmię sano od a do z iniemam żadnych problemów z biegunkami i obrzękówką. Po odsadzeniu odrazu podaję babsy i tylko przez 14dni potem przez dwa podaję babsy + mieszankę na bazie pigi (50/50) później już tylko mieszankę do 25 kg. Ale uważam że najważniejsza jest profilaktyka polecam szczepienie macior na 14 dni przed oproszenie szczepionką Gletvax 6 która zabezpieczy prosięta przed E.Coli i zakaźnemu martwicowemu zapaleniu jelit a to są najczęstcze przyczyny występowania biegunek u prosiąt /95%/ . Efekt murowany a koszt naprawdę niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...