Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Twoim "synkiem" na pewno nie jestem, chyba że jesteś taki zdolny i w przedszkolu mnie "wyprodukowałeś"

Szkoda mi słów.

po zniszczeniach wojennych zostawili nam parę sztuk z zapasem części zamiennych.a że wtedy już u nas rządziła komuna to na tym współpraca polsko amerykańska sie skończyła.

I dlatego piszesz "oglądałem, wiem". Poczytaj sobie trochę o powojennej współpracy polsko-amerykańskiej, a trochę się zdziwisz.

Dla mnie temat jest zakończony, mógł go wynaleźć nawet marsjanin, a nasi tylko skopiowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z podnośnikiem, bardzo wolno podnosi i słabo trzyma. Dodam tylko że zamontowalem nową pompę pierścienie na tłoku są ok.Podmienialem rozdzielacz z innego c330(który chodzi super) i też nic. Filterek czysty, wszelkie uszczelki na połączeniach zmienione i nic. Czyżby nowa pompa do d....?

Zobacz oring na pokrywie cylindra 68x3 i oring 11,3x2,4 pomiędzy cylindrem i korpusem podnośnika. Po drugie sprawdziłeś gładź cylindra nie był porysowany?

Po trzecie odpowiednio ustawiłeś pierścienie (zamki) na tłoku?

 

A jeszce jedno kiedyś ja miałem też problem z podnosnikiem i podczas naprawy całej instalacji podnośnika (rozbierałem dwa razy) na tłoku wykonałem 3-ecie nacięcie i dopasowałem oring (pytałem nawet o ten oring na forum-bez echa więc sam sprawdziłem).... i jest zajefajnie.

 

POZDRAWONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oring 11,3x2,4 pomiędzy cylindrem i korpusem podnośnika- zmieniony,zamki ustawione ok.Ale oring na pokrywie cylindra 68x3 - nie rozbierałem.

Dzieki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gnieździe, do którego wsuwany jest łącznik wlotowy pompy są dwa pierścienie uszczelniające (30,2x3 i 22,3x2,4).

Gdy oringi z upływem czasu stwardnieją, pompa może zasysać powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wystąpiła też taka opcja.

Podczas montażu smokiem pompy można uszkodzić te oringi.

Druga sprawa to odpowiednie ustawienie smoka pompy

POZDROWIONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba było o tym w temacie URSUS zależy jakie masz sprzęgło w C-330, jeśli takie jak w C-360 to moge pomóc ( takie bylo od końca lat 70-tych ), ale co masz na myśli naciągnąć Slizga się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie trzeba naciągać, bo się nie ślizga. Po pierwsze wyregulować tak żeby był równy odstęp dzwigienek od łozyska ( jak są różne odległości to wlaśnie słabo rozłącza ), mógł się też przetrzeć taki łepek na którym chodzi dźwigienką i trzeba wymienić wszystkie trzy.Po drugie może być zaolejona tarcza i tarcza się klei ( poszedł simering na wałku skrzyni biegów i leci olej ze skrzyni na sprzęgło ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co wyregulować luz bierzesz np. jakiś pręt grubości takiej jaki ma być luz między łożyskiem, a dźwigienką - przywiązujesz do niego sznurek żeby ci nie wpadł ( bo może byc problem ), i nakrętkami na śrubie którą jest przykręcona dzwigienka regulujesz jej odstęp tak żeby luz był na grubość pręta. łatwo powiedzieć co zależy jaki masz tam dostęp, bo u mnie trzeba robić to na ślepo jeśli masz starszy typ sprzęgla- gdzieś do 1979r, to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to jak dokrecasz to się zmniejsz szczelina pomiedzy łapkami a łożyskiem. Najlepiej ustawiać na jakiś płaskownik bo na oko to równo nie ustawisz. A masz 3 czy 6 łapek. Bo starsze typy mają 3 i tu jest jazda równo ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji było I stopień 6mm , II stopień 12mm , ale z mojego doświadczenia wynika że najważniejsze by było równo, jeśli dźwigienki , lub te łby co je podpierają są uszkodzone to ustawianie luzu i tak nic nie da oczywiście nie musi byc pręt, ale cokolwiek czym da się zmierzyc ten luz, nawet jakiś klucz moze być, tylko go uwiązać, bo jak wyleci z ręki to będzie problem. A to czy wkręcic czy odkręcić, to już zależy od potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno co jedna łapka jest od drugiego stopnia a następna od pierwszego tylko jak ich rozróżnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko nie pomyl i nie daj 2 stopnia na 1 bo się zdziwisz. Jak już ustawisz to popróbuj czy włączysz bieg i czy wałek sie zatrzyma jak wcisniesz sprzęgło do końca.

Panowie co może być jak ciagnik szarpie przy powolnym puszczaniu sprzęgła. Jest równo ustawione na dźwigienkach czy to wina tarczy a może koło zamachowe jest nierówno podjechane albo łożyska sam nie wiem co mam sąsiadowi doradzić. Najlepiej byłoby go rozpołowić i wtedy byłoby pewnie najlepiej widac co nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szarpie, to chyba tylko nie równo ustawione na dźwigienkach, bo jeśli tarcza jest już "zsynchronizowana" z kołem, to jakim cudem od razu może się zrobić nierówność, chyba że sie powyginało od przegrzania - jazda na tzw półsprzęgle, albo sie ślizgało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogóle to sprzęgło między ciaperem a sześćdziesiona rózni się chyba tylko tym ze ciapek ma 3 sztuki sprezyn na docisku a sześćdziesiątka ma ich 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C-330 miała 9 lub 10, a C-360 12 - moja 30-stka też, ale do 79r. sprzęgło było zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej 330 jest tyle samo spreżyn w sprzegle co u 360

 

A to dlatego że moja 330 chodzi duzo z rotacyjną i prasą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy C-330 poradzi sobie z owijarka do bell?? Np z Sipmy??

 

Mam na mysli oczwiscie zwykła owijarke stacjonarna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...