Skocz do zawartości
Technik rolnik

W czym zadawać pasze treściwą?????

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry

Posiadam oborę uwięziową. W czym mógłbym podawać krową pasze treściwą? Kiedyś słyszałem o korytkach komiankowych. Jak wy podajecie u siebie paszę. Może wiecie, czy są jakieś "pojemniki" gdzie mógłbym ją wsyoywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasza treściwa najlepiej jak jest wymieszana z objetosciowa wtedy najlepiej sie wchłania,wrzuc kiszonke na nią posyp srut i widłami wstepnie wymieszaj,jak nie masz wozu paszowego,takie wymieszanie z objetosciowa polepsza jej smak i jest chetniej i we wiekszej ilosci zjadana nawet gdy jest gorszej jakości osobno sie nie zadaje paszy bo to zle wplywa na zwacz,jak juz chcesz osobno zadawac to najlepiej w malych porcjach kilka razy dziennie tak 5-6 razy w podzielonych dawkach nie zakwasza to zwacza jak i rowniez zwieksza jej strawnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojemniki na pasze tresciwa dla krow tego chybanikt nie stosuje bo i po co,w oborach krow wysokomlecznych sa specjalne dozowniki ktore zgodnie z wydajnoscia wydzielaja dodatkowa pasze tresciwa dla poszczegolnych krow ale i tak wiekszosc paszy tresciwej otrzymuja wymieszana w wozie paszowym z objetosciowymi.wez po tym technikum na studia zootechniczne sie wybierz to bedziesz mial takie wiadomosci w jednym paluszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Błażej

Owszem, zgadzam się. Nie myśl, że mnie w technikum niczego nie nauczyli. Teoretycznie to jest wszystko ładnie ale ja jeśli zadaje pytania to chce się dowiedzieć jak to jest w praktyce. Co do studiów zootechnicznych wiedza jaką zdobywam w technikum odnośnie producjii zwierzęcej jest wystarczająca. U mnie nie ma możliwości zadawania paszy wozem paszowym a nawet przez mieszanie jej widłami bo krowy stoją głowami do ściany. Ponadto już tak robiłem, ale dość dużo paszy się marnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslisz ze wiedza po technikum jest wystarczajaca do produkcj zwierzecej to twoja sprawa.taki poziom produkcji bedziesz mial jaki poziom wiedzy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak myslisz ze wiedza po technikum jest wystarczajaca do produkcj zwierzecej to twoja sprawa.taki poziom produkcji bedziesz mial jaki poziom wiedzy i tyle

 

Może żle się wyraziłem. Owszem, napewno wyższe rolnicze wykształcenie będzie wpływało na poziom wiedzy a co za tym idzie rozowju gospodarstwa ale jeśli poszedłbym na studia to byłby to kierunek rolniczy związany raczej z produkcją roślinną lub mechaniką np. Agronomia lub Technika rolnicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu najwazniejsze w pracy na gospodarstwie jest nienormalne podejscie do pracy trzeba byc poprostu pracocholikiem i robic jesli trzeba po nocach !! Choć nie powiem wiedza też jest wazna ale co innego jest teoria a co innego praktyka i wykorzystanie tej teorii w praktyce zeby uzyskać zysk i powiekszac gospodarstwo !!! znam przypadek w ktorym pewien mlody rolnik wziąl to 50 tys i obecnie daje mu jeszcze 2 lata zywotnosci i upadek z kretesem bo nie chce sie pracowac i wszystko jest robione na odpierd##. A kiedys to bylo jedno z najlepszych gospodarstw w mojej wiosce!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pracocholikiem trzeba też czasem zastanowić się czy to co robimy, robimy z sensem. Znaleźc czas by posiedzieć przed kompem i coś tu napisać też trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasjonatą,specjalistą,pracoholikiem i myśleć o tym nawet jak sie śpi wtedy cos moze z tego będzie a raczej powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...