Skocz do zawartości
danek

Użyzniacz glebowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko stosował z Was ktoś UZYZNIACZ GLEBOWY badz tez EFEKTYWNE MIKRORGANIZMY ?

Bo w opisach wszysko jest takie piekne tak chwala ale mnie interesuje jak to działa w PRAKTYCE czy faktycznie jest tak jak oni pisza?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko stosował z Was ktoś UZYZNIACZ GLEBOWY badz tez EFEKTYWNE MIKRORGANIZMY ?

Bo w opisach wszysko jest takie piekne tak chwala ale mnie interesuje jak to działa w PRAKTYCE czy faktycznie jest tak jak oni pisza?!?

 

Z EM od Bogdana miałem do czynienia, a struktury gruzełkowatej jak nie było tak nie ma . Moim zdaniem lepiej zaiwestować w wapno i próchnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sodzicie o tych EM z Emgrenu bo oni tez sie tym zajmoja ale ich preparat jest drozszy od tego od Bogdana !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja praktykowałem z tym od Bogdana, robiłem pasy na polu i jak wzrok mam b. dobry to efektu żadnego, ani nad, ani pod ziemią. nie ma to jak wapno, obornik,coś na zielono np.gorczyca no i głębosz ! po tym to jest efekt, przeważnie na moich górkach i dolinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę efekt zastosowałem EM-1 w rozsadzie kapusty (najszybciej można zobaczyć czy jest różnica). Na początku nie widać było różnicy ale po 6 tygodniach od zastosowania jest wyraźna różnica. Kapusta z wymieszanym EM-1 jest większa, intensywny zielony kolor i zielony nalot na torfie, bryła korzeniowa przerośnięta większą ilością korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy stosował ktoś HUMISTAR firmy TRADECORP w intensywnej uprawie ziemniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy stosował ktoś HUMISTAR firmy TRADECORP w intensywnej uprawie ziemniaka.

Jozekmj napisz coś więcej o tym produkcie lub daj jakiś link uprawiam wczesne ziemniaki i był bym zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję z katalogu " Humistar jest gotową materią organiczna poprawiającą własności fizyczne, chemiczne i biologiczne gleby." Ogólnie jest to "Koncentrat próchnicy".

zawiera ekstrakty humusowe, kwasy humusowe i fulwolowe.

Niby po jego zastosowaniu gleba gromadzi więcej wody i składników pokarmowych, lepiej buduje sie system kożeniowy i tak dalej i tak dalej.

 

W tym roku robimy próby na kawałkach 5cio hektarowych. Humistar, Bogdan i reszta tak jak do tej pory RSM i florowit. Na bierząco będę pisał co i jak.

Niestety nie znam nikogo kto stosował w/w preparaty więc nie wiem czy naprawdę działają. Przekonam się na własnej skórze.

 

 

I jeszcze jedno Humistar po zmieszaniu z RSMem bo zrobiliśmy tez taka prubę scioł sie na mega kisiel i co chu.....poleciało to masakra. A na ulotce pisze że można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sosowałem EM-1 na kukurydze,ale rok pokręcony i trudno coś powiedzieć.

Wydaje mi się,że właściwe efekty widać po 2-4 latach.Mam nadzieje......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja EM-1 zastosowałem wlewając resztkę z beczki do zbiornika na gnojowicę, no i stało się tak jak mówili, gdzieś po ok. 3 tyg. przestało śmierdzieć - czuć było tylko kwaśnawy zapach, a nadmienei że było to lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też troszke stosowałem em-1 smrud znika

ale cały czas zastanawiam się nad urzyźniaczem UG-max gdyż pod Poznaiem jest jeden rolnik 2 3 klasa i stosuje urzyźniacz gdyż prościej stosować niż em EM-1 też stosował z urzyxniacza zadowolony mówi ziemia łatwiejsza w uprawie itp. rośliny zdrowsze - namiary adres dostałem od firmy Bogdan

 

nie wiem co o tym mysleć o tych pięknych badaniach UG max

ale stsosując sporadycznie em -1 widzę że trzeba by było się przyłożyć i najlepiej z obornikiem i gnojowicom rośliny lepiej wyglądają i mniej chorują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się udaje zgromadzić 30 ton obornika na hektar uprawy ziemniaka, gdy np. chcecie mieć uprawę około 20 ha lub więcej? I rozwieść na polu (nie posiadając zwierząt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wam się udaje zgromadzić 30 ton obornika na hektar uprawy ziemniaka, gdy np. chcecie mieć uprawę około 20 ha lub więcej? I rozwieść na polu (nie posiadając zwierząt).

NIe daje się, możesz dokupić lub uprawiać ziemniaki bez obornika ale wtedy musisz podwyższyć nawożenie mineralne no i jeszcze są nawozy zielone do przyorania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...