Skocz do zawartości
Piosall

Czy warto uprawiać międzyplony

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem ze można sadzić miedzyplon omimy i są programy które je dofinansują jakie macie doświadczenia z takimi uprawami i programami, czy warto się tym zając między plonami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale gdybyś poszukał to te sprawy były kilkakrotnie opisywane.nie dziw się że ktoś napisze coś od serca tobie skoro o rolnictwie nie wiesz za dużo i masz zamiar się tym zająć.z forum dowiesz się wszystkiego ale moim zdaniem to gospodarowanie prędzej czy później zostawisz.Rolnikiem trzeba się urodzić zostać nim nie wszystkim wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w necie dwa artykuły ale chciałem waszej opinii na temat, co do pozostawienia tego gospodarstwa może i masz racje, mimo ze podchodzę do tego poważnie. Jakim bym był człowiekiem gdybym nie ryzykował i próbował skoro około 35% Polaków zajmuje się uprawą ziemi to chyba coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zobacz co chce z nami zrobić unia ile ma zostać z tych 35% co z tymi ludźmi gdzie oni znajdą pracę.a poplony to jak ze wszystkim gdzie dali trochę pieniążków wszyscy się rzucili i sam widzisz w kolejnym programie już nie kasa a ochłap będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję ten program, ale nie nastawiam się na produkcję roślinną typu rzepak, czy zboża konsumcyjne - wtedy trudniej jest dopilnować terminów. Międzyplony czy poplony mają za zadanie poprawić strukturę gleby i wnieść przerwę w uprawie zbóż i tego się po tym spodziewam. A 1 tydzień opóźnienia siewu owsa ze względu na uprawki wiosenne równoważy mi dopłata z programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planie mam gorczyce a chce siać facelie czy można to zmienić i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam program (poplony ozime) i nie narzekam . Na moich piachach i tak siałem poplon na zimę żeby mi gleby nie wywiało a teraz mi jeszcze za to płacą

http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=1121&TabOrgID=1421&LangId=0&AnnouncementId=2184&ModulePositionId=1540

Marcin2 musisz się skontaktować z doradcą który robił ci plan i on ci wprowadzi zmiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie doradca mówi że nie wolno a agencja ze można tylko ma to zrobić doradca. Dałem kobiecie ułożony płodozmian i mówiła że wszystkim sie zajmie a teraz mam na jednym polu 3 lata z rzędu rzepak siać paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlaśnie doradca mówi że nie wolno a agencja ze można tylko ma to zrobić doradca. Dałem kobiecie ułożony płodozmian i mówiła że wszystkim sie zajmie a teraz mam na jednym polu 3 lata z rzędu rzepak siać paranoja.

 

A od kiedy rzepak może być na poplon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzepak jako plon główny.

A cha.

 

A gdzie zmianowanie?? Jak to się stało że projekt przeszedł? Z tego co ja wiem to maksymalnie dwa razy po sobie można śiać to samo przy poplonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak to sie stało kobieta twierdzi że sam takie zmianowanie ułożyłem a ja jej podałem 1.rzepak 2pszenica 3poplon i jęczmień jary. Na dodatek powstawiała mi pszenżyto gdzieniegdzie którego nie sieje robiła to kobieta z 30 letnim stażem pracy w ODR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

współczuje

Ale dziwi mie to że przeszło takie zmianowanie. A zanim złożyłeś powinieneś sprawdzić co ona tam wpisał.

 

Ja w pierwszym roku gdzy były dopłaty bezpośrednie wziołem facetkie która mi obmieżyła (GPS) i "wypełniła" wniosek. Chyba 4 razy poprawiała bo zawsze coś pochszaniła. Pewno by więcej razy poprawiała ale wkońcu pojechałem z nią do jej domu i dopiero zemno wypełniła prawidłowo (hoć miejscami zanizyła powieżchnie). Obecnie wypełniam sam wniosek i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiła to jakoś w trakcie żniw i niemiałem do tego głowy nigdy nie miałem z nią problemów a w agencji powiedzieli że jak ona to robiła to musi być dobrze i też nie sprawdzali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ci użędnicy...

J bym na twojm mniejscu zrobił korekte wniosku (jest taka możliwość) i wypisał go tak z sensem. Wpisać uprawy tak jak miały być i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ona twierdzi że to niemożliwe. A agencja sama nie może tego zrobić. A w okolicy niema innych doradców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innego doradcy bo ona się nie zna (też mi doradca ). Agęcja powinna mieć wykaz doradców. U mnie jest doradca w gminie i jest jeszcze w ODR-ze (25km odemie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę http://www.cdr.gov.pl i ściągnij listę doradców RS i zobacz kogo masz najbliżej - nie musi być nawet z Twego powiatu - jeśli znajdziesz znajome nazwisko!

A propos - skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachodniopomorskie. dzięki za rady. Załatwiałem wszystko 3 dni przed koncem terminu na składanie wniosków i może dlatego mam to co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dobrze jest czekać na ostatnią chwile .

Ja dziś wstępnie wypełniłem wniosek o dopłaty 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie mogłem bo kupowałem ziemie i nie chciałem robić tego 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wczesniej ojciec szedł na strukturalną a jak zaczynałem myśleć o programie to miałem 3ha jak bym wszedł od razu to bym robił 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...