Skocz do zawartości
ankatell

Internet na wsi

Rekomendowane odpowiedzi

No miśiu muli nieźle kompa a z osłem to się nie lubią blokuje się po chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie www.agrojan.pl w zakładce jest myszka firmowana logiem marki Claas. Ma może ktoś taką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam antywirus Kerio Personal Firewall4 iod jakiegoś czasu przychodzi mi takie ostrzeżenie: Ostrzeżenie o wychodzącym połączeniu [internet]

Aplikacja próbuje nawiązać połączenie ze zdalnym komputerem zdecyduj czy to połączenie dopuścić czy też zablokować.

Kerio Virtual Priwate Networkzdalny punkt 66.220.26.181

port4090

Powiedzcie co mam z tym gów... zrobić? To jest jakiś wirós??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz przeskanować to programem od robóra

 

/edit

a najproścoiej zablokuj połączenie ze zdalnym punktem i sprawdź która aplikacja chce się połaczyć z tym zdalnym punktem. Może to jakieś spyware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy szkoła utworzyła sieć do , której mogą sie połaczyć wiele osób . szkoła ma neostrade 2mb. umnie predkość sciągania wynosi około 56kilabajtów na sekunde czyli 448 kbits.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@korsarz: Kerio Personal Firewall, a tak właściwie już Sunbelt Kerio Personal Firewall, to nie jest żaden antywirus, to jest blokada portów/pakietów.

Polecam poczytać ten temat: Kerio

Oraz radze zainstalować jakiegoś antywirusa (np. NOD32, Avast! Home Edition [ten jest napewno darmowy], Kaspersky Antivirus, Norton Antywirus)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisał kolega przede mną najlepiej będzie zainstalowac antywirusa, chyba że masz złośliwe i sprytne wirusy, które blokują działanie takich programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze zainstalowany AntiVirGuard ale przedtem odzywał mi sie Kerio Personal. Waszym zdaniem jaki program antywirusowy jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś z licencjom freeware, ja mam ten

 

ale to zależy tez od przeglądarki, jak używałem Internet Explorera to non stopa coś łapałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam dwie Mozilla Firefox i systemowego Explorera

 

Firefox jest ciągle udoskonalany i sie aktualizuje, a explorer jest bardzo stary.

Poza tym firefox szybciej mi ściąga z internetu i szybciej strony chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można mieć dwie?? Sory ale niejestem za bystry w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można tylko musisz ustawić sobie domyślną. Ja mam OPERĘ tez jest dość szybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i nie musisz ustawiać domyślnej, ja domyślną mam explorera a tą włączam z ikonki. Kwestia potrzeb i upodobań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To która jest lepsza opera czy firefox?? skąd je można ściągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lisek jest fany i dużo sie nie różni od windowskiego exp. jest intuicyjny i dzała bardzo stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w bylejakiej wyszukiwarce i ściągnij zainstaluj i sam oceń. Napewno są lepsze od Int. Explorera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam Mozille koniec z okienkami wskakującymi no i podstawa to przeglądanie w kartach tylko dla tego warto używać Opery lub Firefoxa.

PS

Mam zainstalowane cztery przeglądarki, ale najbardziej odpowiada mi Mozilla może, dlatego że po IE to była moją pierwsza na, Linuksie lecz wróciłem do WinXP plus ochrona lekka i skuteczna zapora Outpost Firewall Pro i antywirus NOD32 do kierowania ruchem cFos. Komputer pracuje czasem bez wyłączania przez ponad miesiąc i jeszcze nic nie złapałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radiowke, place 44zl transfer 200-350 KB/s. Mam 6 kilometrow od nadajnika i zasieg 80%. Gdy mialem nizej antene bylo gorzej. Czy pada deszcz czy swieci slonce zawsze smiga az milo. P2p nie uzywam, filmy sciagam ze stronek, przy transrerze 300KB/s film w godzinke. Jeszcze udostepniam net na drugi komputer i dziala bez problemu. Kumpel ma neo 256 to sie cieszy jak ma 30 KB/s a placi duzo wiecej. Gdyby nie moj maly dysk(30+10GB) sciagalbym wiecej fimow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezły kozak jesteś, albo ten kto udostepnia Ci tego neta to jakiś troszke nie kumaty jest bo udostepnia prawdopodobnie całe pasmo z jakiegoś NEO albo DSL, i nie ma przydziału transferu na użytkownika, wiecej takich operatorów, tylko że taka praktyka na wiekszą skalę może wkurzyć przedewszyskim użytkowników takiej sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na wsi i korzsytam z internetu radiowego za którego płacę 40zł miesięcznie! Nie mam żadnych problemów z przerywanię połaczenią nawet w bardzo wietrzne i deszczowe dni! Transfer również bardzo dobry jak za taką cenę w porównaniu z nesotradą! 480 kbit/s

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kupię Ziemniaki Jadalne pokowane po 30kg! Interesują mnie raczej większe ilości! Cena ok. 0.45gr/kg

Więcej informacji na GG albo PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w rawiczu ale całą gospodarke mam w pewnej miejscowosci koło rawicza i tam równiez mam dostęp do neta radiowego za 30 zł na miesiąca transfer oko 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Plusnet łącze GPRS - jeszcze ale do końca roku ma być również EDGE. Koszt 49 PLN.

Mam pytanie - czy ktoś się orientuje, jak jest z sieciami gminnymi - rok temu odbył y się przetargi na częstotliwości i od tej pory cisza! Nigdzie nikt się nie ogłasza, że rusz z budową i przyłączeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...