Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

u nas hodowców cena m 18gr a w kauflandzie za 1 sztuke M 57gr

 

 

Jak z krócic ten łańcuszek miedzy producentem a konsumentem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a wstrzymać budowę nowych kurników i włożyć kury do dziury zgodnie z normami. Wtedy jaj będzie mniej i "hieny" handlarze będą prosić od bramy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do lipca tak ale chyba 2020 roku

prędzej wasze niedoczekanie i to nie z naszej ale z winy hodowców którzy pomimo że jest zle to dalej dostawiają kolejne budynki sądząc że sąsiad odpadnie bo nie wytrzyma cen i może się zmieni .

takie myślenie do niczego dobrego nie prowadzi drodzy producenci (jakby co to za granicą jaj nie brakuje ).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy póżniej, ruszy się napewno.. Będzie wielka górka a po niej jeszcze większy i dłuższy dołek jak teraz!!!. Zobaczymy czy obecny dołek nauczy co niektórych że żeby móc produkować trzeba w pierwszej kolejności załatwić sobie w miarę stabilny zbyt. Równo rok temu trudno było znaleść hodowcę który zdecydowałby się podpisać umowę na rok po 3,5 do 4 złotych za kilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacku recepta jest taka, dokupiłem 2 busy puściłem ludzi i sprzedaje sam swój towar bez pośredników.Większość ferm tak zaczyna robić, odzyskiwać swoje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i tak trzymać!!! Myślę że jak spróbujesz sam , to napewno za jakiś czas nie będziesz miał pretensji do pośredników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor w jakim celu ty to piszesz,przecież jesteś pracownikiem firmy jajcarskiej tak przynajmniej pisałeś , tylko nie mów że to inny przeor bo już to sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Jacku recepta jest taka, dokupiłem 2 busy puściłem ludzi i sprzedaje sam swój towar bez pośredników.Większość ferm tak zaczyna robić, odzyskiwać swoje pieniądze.

 

Pozytywne myślenie gwarantuje sukces w życiu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty kacper czytaj co kto pisze bo Kacper i 'Kacper to nie ta sama osoba

A co do busow to wiec ze jaja trzeba przewozic samochodem przystosowanym np. izoterma

A i jeszcze jedno jak juz zanizysz ceny to nie dziw sie ze 1b trzeba zawiesc za 18 gr 1440 szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy sama izoterma.. Taki samochód musi mieć agregat chłodniczy i rejestrator temperatury.Poza tum musi mieć książkę dezynfekcji a najważniejsze to musi mieć odbiór weterynaryjny. Kierowca musi mieć badania i przeszkolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samochody mam z decyzjami do przewozu,pamiętajcie woże 2gr taniej od was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać kierowca musi mieć przeszkolenie jak obchodzić się z jajkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kacper nie wozisz 2 gr taniej, bo ja kupuje kilka groszy mniej niz ty sprzedajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak cię stać, to możesz nawet dopłacać za odbiór jaj!! Mało mnie to interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu narzekasz ???? Wyeliminowałeś pośredników to chyba cenę masz dobrą. Jeszcze krok do przodu i zaczniesz skupywać. I co wtedy Zostaniesz "hieną"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol Kacper wszyscy hodowcy na tym forum sprzedaja , okolo 3 grszy drozej niz ja place i to tirami , ale jak chcesz np. zwiesc 360 L szt p o 19 gr to lataj kto ci broni , ja sprzedaje po 30-43 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób wyeliminuje się tylko słabszych handlarzy i pozostanie nam miedzy sobą konkurować

– nie ta droga panowie, dopóki będziemy tak rozdrobnieni, nie urośniemy w siłę to nie poradzimy sobie z nikim i z niczym.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...