Skocz do zawartości
blady

Poplony ścierniskowe

Rekomendowane odpowiedzi

to było nawiązanie do słynnego hasła na paczkach...

ale poważnie: nadwyrężenie budżetu UE i RP w postaci wyłudzonych dotacji może podlegać dochodzeniu prokuratora.

Nie piszę tego aby straszyć ale poinformowaćv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to było nawiązanie do słynnego hasła na paczkach...

ale poważnie: nadwyrężenie budżetu UE i RP w postaci wyłudzonych dotacji może podlegać dochodzeniu prokuratora.

Nie piszę tego aby straszyć ale poinformowaćv

Jakie wyłudzenie? Czy mogłbys myśl swą rozwinąć?

Jakie haslo na pączkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pączkach tylko paczkach z nikotyną ...

Jeśli Agencja udowodni Ci, że nie spełniłeś wymagań związanych z realizacją zobowiązań programu (dopłat) które pobrałeś - wystawia wezwanie do ich zwrotu a ponadto zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z nadużyciem finansów publicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czasami jest dobrze poczytać posty na forach. Ba jak widzę nie tylko rolnicy tu zaglądają, ale chyba też pracownicy agencji . A każda rada jest dobra.

A tak apropo ktoś pisał że wysiewa poplony mieszając z nawozem, a zgodnie z programem RŚ nie wolno stosować nawoazów mineralnych, organicznych i wapniowych z wyjątkiem obornika - w uzasadnionych przypadkach. :?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marion

ale co tak wysiewasz? Ja mam zamiar groch, facelie. Ale boję się o to aby mi samosiewy nie zagłuszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wysiać razem z nawozami (np. saletrą) tylko musisz ją potem pozbierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie słyszałem -nie wolno nawozic poplonów w programie rolno srodowiskowym ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mial ktos kontrol zwiazana z poplonami?

czy kontrol ta chodzi tylko po polu i tylko sprawdza czy jest cos zasiane czy pobiera probki z nasion, ziaren, itp?

a co chodzi do tego pszenzyta to zastanawiam sie czy ktos tu z Was obecnych pozna jak mu pokaze 2 probki jedno z ozimym a drugie z jarym?

to tak jak z pszenica w probkach ziarna niewiem czy ktos rozpozna jara od ozimej... Na polu to rzutem oka widac(w zniwa) czy jest to jara czy ozima... a inaczej jak sprawdzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa na to sposoby lasery ,komputery itd. ,ale sprawa jest bardzo kosztowna i robi sie to tylko w hodowli genetycznej dla materiałów bazowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego nie słyszałem -nie wolno nawozic poplonów w programie rolno srodowiskowym ???

No to masz te poplony płatne, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pączkach tylko paczkach z nikotyną ...

Jeśli Agencja udowodni Ci, że nie spełniłeś wymagań związanych z realizacją zobowiązań programu (dopłat) które pobrałeś - wystawia wezwanie do ich zwrotu a ponadto zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z nadużyciem finansów publicznych

Rozbawiles mnie tymi ...pączkami-paczkami. Wiadomo głodnemu pączki na myśli

A tak powaznie, Czy ARiMR za kazdym razem, kiedy wzywa do zwrotu pieniedzy wysyła zawiadomienie do prokuratury? Nie mówie o zwrocie ONW.

Ja dopłaty pobiorę, bo jak na razie ich nie widze na swoim kącie, ale żyta vel pszenżyta nie sialem. Mam spokojną glowę, bo ja zawsze zgodnie z prawem postepuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz wysiać razem z nawozami (np. saletrą) tylko musisz ją potem pozbierać

Hm...saletra sama się rozłoży i jak wiesz, w pewnych dawkach jest niewykrywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielkości sprawy - w sprawie zwrotu ONW - raczej nie słyszałem o sprawach sądowych, ale przeciw tzw. kolekcjonerom (kupujących ziemię, żeby pobierać dopłaty) kilka spraw Agencja wytoczyła!!

Natomiast odnośnie siania razem z saletrą - w sąsiedniej gminie rolnik miał kontrolę, i pochwalił się jak sprytnie wysiał (razem z saletrą) i dostał ostrzeżenie (ale chyba nie dostanie sankcji finansowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na poplon sieje żyto i nie kąbinuje z zostawianiem go tylko wiosną przyoruje. Jasne że można kąbinować i zostawić - rok może dwa się uda ale może za 3 się wpadnie i nie dość że udeży to w kieszeń to jeszcze ile wstydu się człowiek naje i nie wiem czy ten wstyd nie będzie gorszą karą. Ja sieje 2 rok i najpierw podorywka - brony - siewnik. Może na przyszły rok kupie kosa z siewnikiem poplonów to troszkę koszta się obniżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez nerw panowie temat rozwazamy teoretycznie, a wy zastanawiacie sie nad wałówką do ciupy he he . ja zglosiłem sie do programu w tym roku to zasieje gorczyce w przyszłym. ,pod ziemnieki i czesciowo pod jeczmien ,ale kombinuje zeby wiosna nie orac i wychodzi mi ze przydałby sie siewnik z redlicami talerzowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasianą gorczycę po orce 25cm na poplon k01b 20kg 15 września a na wiosnę będzie agregat uprawowy i siew facelja i buraki cukrowe i jeszcze nie wiem co (plan planem) pszenica jara może coś innego macie jakieś propozycje na ziemi 3b ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiej pszenżyto jare , a nie pożałujesz. Ja w tym roku tak zrobiłem i w żniwa byłem mile zaskoczony plonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka odmiane wybra łes pszenzyta i na jakiej klasie gleby siłes ?

Witam!

Posiałem pszenżyto jare - WANAD , na glebie klasy IVa i IVb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pole 1ha na stoku północnym o pH poniżej 6 i mozaika glina, bielice co by tam można na wiosnę posiać przez ostatnie 10 lat była pszenica ozima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pole 1ha na stoku północnym o pH poniżej 6 i mozaika glina, bielice co by tam można na wiosnę posiać przez ostatnie 10 lat była pszenica ozima

Trudno coś doradzić to zależy od wielu czynników - ph pon.6(ile poniżej?); profil gospodarstwa (czy masz hodowle?).

Ja przy moim profilu starałbym się dać ziemi odpocząć, zaryzykowałbym mieszankę owsa z wsiewką peluszki. Ale mówię zależy to od twoich warunków - stok północny - jak wielki?

Decyzja należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie straszy ciupą tylko jeśli już zaczynasz kombinować (czego osobiście nie polecam) to rób to z głową, zebyś był przekunący dla kontrolerów. Wszak rolnictwo jest fabryką pod chmurką i plan nie musi być wykonany w 100%, a naet i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...