Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:57 Pon 15 Lip 2019


Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 2179, 2180, 2181  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medoxDołączył: 28 Mar 2006
Posty: 5145

PostWysłany: 14:24 Pią 25 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawił się nowy gracz-Ukraina- zbudowany za pieniądze z UE, który wygląda, że zburzył i tak już chwiejącą się równowage na rynku UE. Pamiętajcie, że konkurują swieżym, nie mrożonym, jak Brazylia. Kazdy filet z Ukrainy na rynku UE, to jeden filet mniej przez nas tam sprzedany. Ponadto ile to info tu wklejałem, jak ta produkcja rośnie w różnych miejscach świata. Za dużo tego i tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaszubekDołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1069

PostWysłany: 14:05 Pią 25 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszczaczek Laughing Zgadzam się z Tobą w 100 procentach tylko tak naprawdę takie rozumowanie może doprowadzić na same dno i do wielkich długów ! Ja także od wielu lat borykam się z tymi problemami i dylematami ,że nie moge stanąć bo to i tamto ale obecna sytuacja i brak perspektyw w hodowli drobiu idąc tym tokiem rozumowania doprowadzi do finansowej katastrofy. Raz czy dwa można dołożyć do interesu ale nie wiecznie Crying or Very sad Chyba trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i zwijać interes ,a Ci co mają kredyty na nowe wielkie fermy są po prostu w czarnej dup....
Od kilku lat nie mogłem zrozumieć tych co budowali kolejne fermy jakby były braki surowca ,a rzeczywiście nadprodukcja ciągle rosła i w tej chwili sięga około 150 procent . To tak jakbym koło Biedronki otworzył mały sklep spożywczy i dziwił się ,że nie moge zarobić ! Do tej pory jakoś jeszcze szło ale wydaje mi się, że przyszedł kres radosnej twórczości i tym razem dla wielu z nas będą bardzo duże przykre konsekwencje w postaci bankructw Crying or Very sad Nie da się na dłuższą metę hodować za 2,80 czy nawet 3 zł Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 1571

PostWysłany: 13:03 Pią 25 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w co nie chce ci się wierzyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nowy kurczakDołączył: 04 Sty 2011
Posty: 29
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 11:37 Pią 25 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nie chce mi się wierzyć w tą ilość sprowadzonego z Ukrainy. Pod koniec zeszłego roku trudno było w sklepach o naszego kurczaka. Gdzie by nie zajrzeć filet z kością, a przecież z części dostaw mogła być usunięta. Pewnie nie uwzględniona tego mięsa innego, bez cła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamil790Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 96

PostWysłany: 11:02 Pią 25 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustawa wprowadzająca odległość nowych ferm od budynków mieszkalnych. Boby będą wstrzymani przez jakiś czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s69
Moderator


Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 882
Skąd: Lubuskie & Wlkp.

PostWysłany: 10:57 Pią 25 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę tylko jedno rozwiązanie. Opłacenie eko-terrorystów na Ukrainie i wykrycie tam Ptasiej grypy. : ) Proponuję użyć funduszu bankietowego - tego na który siię wszyscy składamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 1571

PostWysłany: 08:22 Pią 25 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ardanowski: Import nie jest największym problemem rynku drobiu w Polsce

- Import nie jest największym problemem na tym rynku. Przy produkcji na poziomie ponad 3,3 mln ton sprowadzono niewiele ponad 65 tysięcy ton. Największym dostawcą mięsa drobiowego stała się Ukraina (20,4 tys. ton). Trzeba jednak pamiętać, że w tym samym czasie wyeksportowaliśmy na Ukrainę ponad 80 tys. ton - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania z przedstawicielami branży drobiarskiej.

Tak na spotkaniu z drobiarzami w Warszawie mówił Pan minister

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/ardanowski-import-nie-jest-najwiekszym-problemem-rynku-drobiu-w-polsce,166340.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 1571

PostWysłany: 07:52 Pią 25 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kość niezgody między UE a Ukrainą ma postać filetu z kością. Dziura w prawie stała się prawdziwą bramą dla sprzedaży drobiu do Wspólnoty. Niemal połowa importu nie jest już obciążona cłami.

Import do Unii Europejskiej nieobjętych cłem kawałków kurczaka z kością sięgnął w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy ubiegłego roku 45,4 tys. ton, podczas gdy cały import z Ukrainy do UE wyniósł w tym czasie 105,5 tys. ton. Handel ułatwiony luką w przepisach powoli wypiera import regulowany kontyngentem. Komisja Europejska rozwiązuje ten problem więcej niż opieszale – od kwietnia ubiegłego roku nic się nie zmieniło.
Poniżej dalsza część artykułu

Kod bez cła

Gdy pierwszy raz pisaliśmy o pozataryfowym imporcie drobiu z Ukrainy w kwietniu ubiegłego roku – zjawisko dopiero się rozkręcało, wynika z danych Eurostatu. W szczytowym momencie od maja do września import tuszek z kością sięgał 5 tys. ton miesięcznie.
RZECZPOSPOLITA
PRENUMERATA 2019 - CO ZYSKUJESZ?
Cyfrowy asystent RODO - odbierz dostęp w ramach Twojej prenumeraty

– To są dwa zagrożenia, to jest bardzo sprytne wykorzystywanie luki w prawie – mówi Łukasz Dominiak, dyrektor generalny Krajowej Rady Drobiarstwa.

W obrocie międzynarodowym wszystkie produkty, w tym również elementy drobiu, mają przypisane kody CN. Wśród nich jest także właściwy kod, odnoszący się do tzw. pozostałych elementów – takich, które są nietypowe i nie da się ich w inny sposób zakwalifikować.

– Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Brukselą a Kijowem produkty z tym kodem nie są objęte żadnym kontyngentem, a rynek unijny nie jest chroniony w tym obszarze barierami celnymi. Części drobiu oznaczone w ten sposób można zatem sprowadzać praktycznie bez żadnych ograniczeń – mówi Dominiak. Jego zdaniem ryzyko płynące z tego kodu zostało na etapie negocjacji umowy z Ukrainą przeoczone. Kwitnący import „pozostałych części z kurczaka" nie jest niezgodny z prawem, jednak to przeoczenie uruchomiło lawinę importu tańszego mięsa z Ukrainy do Unii Europejskiej z ominięciem kontyngentu.

– Do tej pory nie spotkało się to z twardszą reakcją unijnej administracji – przyznaje Grzegorz Rykaczewski, analityk sektora rolno-spożywczego w Santanderze.

Powolna reakcja instytucji unijnych niepokoi branżę drobiarską. Już w maju 2018 r. holenderscy europarlamentarzyści alarmowali w interpelacji do Komisji Europejskiej, że ukraińscy producenci mięsa drobiowego utworzyli specjalny krój mięsa (czapki piersiowe z małym kawałkiem skrzydła), który mieści się w zerowej stawce celnej. Ukraińskie koncerny, jak MHT, kupiły nawet kilka zakładów mięsnych na terenie UE. „Mięso to jest wywożone do UE i rozcinane w zakładach pomocniczych w różnych państwach członkowskich. Ukraińskie filety z piersi mogą być następnie sprzedawane na rynku UE po niższej cenie niż produkty unijne, dzięki taniej pracy i niskim standardom produkcji na Ukrainie" – napisali. Osobną interpelację złożył też europoseł Czesław Siekierski, który pytał, czy zdaniem KE takie działanie nie jest przypadkiem próbą obchodzenia prawa i unikania opłat celnych. Odpowiedź na oba zapytania brzmiała: KE wezwała Ukrainę do wspólnego zajęcia się sprawą.

Dopiero w listopadzie Rada Europejska udzieliła Komisji mandatu, który upoważnia KE do otwarcia negocjacji porozumienia z Ukrainą, które zmieni istniejącą stawkę celną.

Celem jest zagwarantowanie, by tym razem przywóz mięsa drobiowego z Ukrainy do Unii odbywał się na warunkach zapewniających ochronę producentów unijnych. W tym celu KE chce włączyć dwie linie taryfowe, kod CN 02071370 oraz 02071470, do kontyngentu taryfowego dla mięsa drobiowego. Sam kontyngent ma stopniowo rosnąć, mają też zostać przywrócone bardzo wysokie cła – 100,8 euro za 100 kilo dla importowanego z Ukrainy mięsa, które już ten kontyngent przekracza.

Jak dowiedzieliśmy się w KE, negocjacje mają się wkrótce rozpocząć. Trzy dni temu Cecylia Malmstrom, komisarz ds. handlu, rozmawiała o tym z Pavlo Klimkinem, szefem ukraińskiej dyplomacji.
Import obniża ceny

– Import mięsa drobiowego spoza UE powoduje większą presję na marże na unijnym rynku, który w dodatku charakteryzuje się trwałą wysoką podażą i niskimi marżami – mówi Grzegorz Rykaczewski. Dodatkowo Ukraina kieruje mięso głównie do Holandii, Polski i na Słowację, ważne rynki dla polskich producentów. Eksperci spodziewają się, że efektem dalszego rozwoju importu będzie wzrost aktywności Ukrainy również w innych unijnych państwach – a więc konkurencja z Polską na kolejnych rynkach.

Sytuacji nie ułatwia fakt, że wsparcie dla handlu z Ukrainą w świetle trwającej wojny z Rosją ma wciąż wymiar polityczny. Wojna, oprócz zagrożenia dla kraju, uniemożliwiła też handel ukraińskim producentom żywności. – Wzrost eksportu do krajów UE jest oznaką udanej reorientacji większości naszych eksporterów na nowy rynek po utracie rynku rosyjskiego – powiedziała w ub. roku „Rzeczpospolitej" Olga Trofimtseva, ukraińska wiceminister rolnictwa.

Dla polskiej branży liczy się rynek UE

Import mięsa drobiowego do Polski z Ukrainy wzrósł skokowo – z 2 do 22 tys. ton w ciągu pierwszych 11 miesięcy 2018 r. wobec analogicznego okresu 2017 r. Ukraina awansowała z piątego miejsca na lidera importu, a jego wartość skoczyła z 15 mln zł na 171 mln zł. Pytanie, jaka część tego handlu przypada na omawiane w tekście fragmenty z kością, które nie są objęte cłem. Według Krajowej Administracji Skarbowej spoza UE sprowadzono do Polski w 2018 roku 22,7 tys. ton takiego mięsa. Udział drobiu z importu w krajowej podaży to wciąż zaledwie ok. 2 proc., jednak dla polskich firm ważny jest poziom importu dla całej UE, naszego głównego rynku zbytu. Import do UE na przestrzeni ostatnich lat utrzymywał się w przedziale 5–6 proc. unijnej podaży, głównie z Brazylii i Tajlandii.
Opinia dla „rz"

Jan Wolff, zastępca dyrektora ds. eksportu, SuperDrob

Pomoc dla Ukrainy to decyzja polityczna, jednak dla branży drobiarskiej nie jest to dobre rozwiązanie i ma wpływ na ceny. Ukraińskie firmy są widoczne na targach, mają zakłady w UE i wykorzystują to polityczne zielone światło dla Ukrainy. Przy tym Ukraina handluje nie tylko z UE, więc konkurujemy z nimi także poza Unią Europejską. Nasza branża ma wątpliwości odnośnie do jakości i bezpieczeństwa ukraińskich produktów. Ukraińcy rozmawiają też z Chińczykami, ale na razie mają problem z ptasią grypą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 1571

PostWysłany: 03:40 Pią 25 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyeliminowanie to prawdopodobnie najpierw konieczność zmiany przepisów a to będzie spowalnianie lub blokowane przez LOBBY które z pewnością stoi za przemysłem drobiarskim ulokowanym na terenie Ukrainy . Przy dobrych wiatrach jakieś minimum dwa trzy lata.
Mam nadzieję że teraz wszystkie zakłady związane z drobiarstwem poczuły zagrożenie. To Zagrożenie jest również dla producentów z innych krajów UE na szczęście bo Holendrzy którzy zostali ze swoją produkcja w Holandii i nie mają udziałów w przedsiębiorstwie na Ukrainie są po naszej stronie..
Jedyne wyjście aby wzmocnić determinację KRD IG i ludzi tam zebranych to ograniczyć nasza produkcję od zaraz. Strajk Włoski 50 procent mocy produkcyjnych inaczej bankructwa nas zatrzymają .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medoxDołączył: 28 Mar 2006
Posty: 5145

PostWysłany: 23:53 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tu nie widzę historycznej tresci artykułu, skoro brak potwierdzenia wyeliminowania tego procederu (jest tylko zapewnienie, że zostanie wyeliminowany) i filet z kością dalej wchodzi, artykuł opisuje sytuacje bieżącą.
Opisuje też 10krotny wzrost importu mięsa z Ukrainy do Polski w 2018r, a minister twierdził na spotkaniu, ze problem importu drobiu z Ukrainy do PL nie istnieje, istotnie, główny problem to eksport z Ukrainy do UE za pośrednictwem ich zakładów na Słowacji czy w Holandii (zaraz kupią sobie taki w PL) , ale skoro do Polski wysyłają w 2018r 10razy więcej niz w 2017, to problem też istnieje.
Brak też odpowiedzi dlaczego UE wsparła tam w tak ogromny sposób produkcję drobiu, brak odpowiedzi jaki jest zakres zgodności importu w ramach kontyngentów z przepisami UE regulującymi produkcję na terenie UE i paru innych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 1571

PostWysłany: 22:18 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie próbują tylko działają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
poolDołączył: 11 Lis 2010
Posty: 270
Skąd: pomorskie

PostWysłany: 22:05 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwała za to ,że próbujecie działać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PZZHIPDDołączył: 30 Sty 2011
Posty: 77

PostWysłany: 21:02 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: INFORMACJA Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/ukrainskie-kurczaki-import-do-polski/re907r3


W związku z niepokojem jaki wywołał artykuł na temat importu fileta z Ukrainy informujemy , że podczas posiedzeń w Copa-Cogeca oraz w Komisji Europejskiej sprawa omijania stawki celnej przez importerów fileta z Ukrainy była omawiana i na wniosek przedstawiciela PZZHiPD , grupa robocza ,, Jaja i drób '' w Copa- Cogeca wystosowała pismo do KE w tej sprawie (listopad ubiegłego roku).
Informacje przedstawione w w/w artykule są informacjami historycznymi , a na stronie PZZHiPD (AKTUALNOŚCI )w grudniu 2018r była podana informacja w tej sprawie.
Nadmieniam , że sprawa nieuczciwej konkurencji z jaką muszą borykać się producenci UE (dotyczy importów z Ukrainy) była poruszana już od dawna podczas posiedzeń w KE. Odpowiedż z 14 grudnia 2018r przedstawiciela KE i zapewnienia ,że zostanie wyeliminowana 0 stawka celna na mięso z kością z Ukrainy, jest zamieszczona na stronie PZZHiPD (AKTUALNOŚCI -starsze ).
Informujemy, że PZZHiPD podejmuje wiele działań mających na celu poprawę sytuacji w branży.
Niestety, nie jesteśmy w stanie wpłynąć na podejmowanie decyzji o budowie nowych ferm i zwiększanie produkcji, gdyż są to indywidualne decyzje gospodarcze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszczaczekDołączył: 11 Cze 2006
Posty: 331
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 18:15 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczakos napisał:
kaszubek napisał:
Teściu Laughing dopisz jeszcze ,że się własnie obudziłem i piękny sen o dobrej cenie prysł !!!

Ludzie ogarnijcie się albo niech mi ktoś podpowie jak zarobić przy cenie 3 zł nie wspomnę o niższej ??? Może ja nie umiem hodować albo liczyć .... Niedawno właściciel dużej wylęgarni powiedział ; co ja mam ku... mówić hodowcom żeby nie wstawiali bo ceny nie będzie ?!! To tak jakbym sobie pętlę na szyi powiesił Crying or Very sad
Wymowne ! Ale my wiemy ,że już za chwilę będzie dobra cena ..... i ku uciesze ludzi pracy zapewniamy tani żywiec .

Za 3 netto, jeśli ma kurnik spalcony i ma ziemię (czyli ma skąd dokładać) i nie liczy swojej roboty to jakoś będzie kręcił. Ale ten co ma parę kurnikow na kredycie to nie mam pojęcia jak. Chyba że jedzie na obrotówce. Ale w końcu wykorzysta cały limit i co wtedy? Shocked
przy limicie obrotowym tak jak w kredycie wymaga się ruchu na koncie dlatego Kaszubku przerwa nie zawsze jest możliwa.
W czasie przerwy nadal płaci się z gory podatek,, abonament od stałych umów za wywóz pomiotu luba l za padłe kurczaki, za przesył gazu, za butle....pracownik którego ciężko znaleźć i robi się wszystko żeby go nie stracić ma iść sobie szukać innej pracy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
medoxDołączył: 28 Mar 2006
Posty: 5145

PostWysłany: 16:01 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kogo stać na taczkę przy tych cenach, na plerach wory dźwigam, za to najszerszy rozbudowany, że jak latem na zalewie we wsi koszulkę zciągam, to równocześnie dziewczyny majtki zciągają (przez głowę)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
poolDołączył: 11 Lis 2010
Posty: 270
Skąd: pomorskie

PostWysłany: 14:17 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz pełne portki,bo nikt tak jak ty ,nie sieje paniki.Hoduję kury od 20 lat.Myślę źe nieźle sobie radzę, ale od 10 lat od kiedy zacząłem czytac ppr ,zatruwasz spokój mojego ducha swoim ciągłym pieprzeniem , kiedy tyłko robi się dołek.Na szczęście robiłem na przekór twoim przewidywaniom i dobrze na tym wychodzę.Zamiast się napinać ,to idź lepiej na kurnik i ponasypuj kurczakom paszy z taczki czy moźe z wózka jeśli trochę zmechanizowałes.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 1571

PostWysłany: 13:47 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Uciekać, ostatni gasi swiatło. Teraz do konca lutego powinno byc troche lepiej, mooooze gdzies jakies 3.20 się zrobi, a potem wodospad i ceny 2.5plus vat do lata, latem krótkie odbicie na mooooże 3.40, a potem znów wodospad do końca roku. I pasuje. Niech budowniczowie poczują efekt skali. To już sie zaczynało 1.5roku temu, tylko zatrzymało się i poprawiło na parę miesięcy dzięki aferze w Brazylii. I to też mówiłem i też nikt wtedy nie wierzył, bo panowie z paszarni byli i mowili, że 4.50 do końca 2021 Laughing


Teraz ci sami panowie z paszarni mówią że już nikt nie wstawia lu że tylko minrol lub że już zaraz otworza się nowe ubojnie.
No i jeszcze mówia że pasza w góre.!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medoxDołączył: 28 Mar 2006
Posty: 5145

PostWysłany: 13:36 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po czym wnosisz, ze mam pelne gacie? Mam calkiem luźne gatki i nic w nich nie ma Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
poolDołączył: 11 Lis 2010
Posty: 270
Skąd: pomorskie

PostWysłany: 13:29 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty i ci twoi analitycy,sprzedający informacje na czyjś uźytek,źeby taki bolek jak ty miał pełne gacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medoxDołączył: 28 Mar 2006
Posty: 5145

PostWysłany: 13:28 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uciekać, ostatni gasi swiatło. Teraz do konca lutego powinno byc troche lepiej, mooooze gdzies jakies 3.20 się zrobi, a potem wodospad i ceny 2.5plus vat do lata, latem krótkie odbicie na mooooże 3.40, a potem znów wodospad do końca roku. I pasuje. Niech budowniczowie poczują efekt skali. To już sie zaczynało 1.5roku temu, tylko zatrzymało się i poprawiło na parę miesięcy dzięki aferze w Brazylii. I to też mówiłem i też nikt wtedy nie wierzył, bo panowie z paszarni byli i mowili, że 4.50 do końca 2021 Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 1571

PostWysłany: 12:58 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/ukrainskie-kurczaki-import-do-polski/re907r3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 1571

PostWysłany: 11:48 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazik28 napisał:
https://www.money.pl/gospodarka/ukraina-wykorzystuje-luke-w-unijnych-przepisach-zalewa-rynek-kurczakami-z-koscia-6341873738500225a.html


Należy również odczarować myślenie i komunikację!!!
TO NIE UKRAINA JAKO PAŃSTWO SPRZEDAJE KURCZAKI tylko PRZEDSIĘBIORSTWO PRACUJACE NE TERENIE UKRAINY I NIE JEST TO PRZEDSIEBIORSTWO PAŃSTWOWE
i jest to konkretne przedsiębiorstwo !!!
NIE WYKORZYSTUJE tylko KORZYSTA Z PRAWA USTANOWIONEGO PRZEZ UNIE EUROPEJSKA !!! CZY JEST TO LUKA PRZYPADKOWA CZY STWORZONA Z PREMEDYTACJA ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medoxDołączył: 28 Mar 2006
Posty: 5145

PostWysłany: 11:43 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet tymczasowe zatrzymanie wymiany handlowej będzie miało niewyobrażalne skutki dla całego rynku żywności UE, w tym dla Polski, ponieważ Wielka Brytania jest drugim największym importerem polskiej żywności – mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Pool - ten Pan też spiskuje ? Laughing

A Ukrainia już miała nie wozić, a jak widać wozi sobie coraz więcej i wszyscy mają to w głębokim poważaniu, a hodowcy myśleli, że jak się przespacerują po pasach przez 30min to Unia zaraz wszystko załatwi Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kazik28Dołączył: 04 Cze 2015
Posty: 147
Skąd: ...

PostWysłany: 11:07 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.money.pl/gospodarka/ukraina-wykorzystuje-luke-w-unijnych-przepisach-zalewa-rynek-kurczakami-z-koscia-6341873738500225a.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
KurczakosDołączył: 20 Gru 2018
Posty: 45

PostWysłany: 10:32 Czw 24 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
A ja tylko słyszę od tych wszelakich naganiaczy: co pan wymyśla? co to za warunki? Wszyscy podpisują umowy na cenę MINROL !
Pan chyba żartuje z tą minimalną 3,40 + dodatki + dodatek za wyższą cenę ... przy wyższej cenie sprzedaży tuszki????
A ja nie żartuję..... nigdy nie żartuję kiedy rozmawiam o przyszłości...... poczekam.
Niech ktoś mi wyjaśni to zjawisko - z rozmowami n.t. ceny teraz?: Kto podpisuje umowę w momencie najmniej korzystnym dla hodowcy? Wytłumaczcie mi gdzie gdzie takich sieją? Niemożliwe, żeby ich ktoś rodził?

Podpisują wszyscy, bo lepiej minrol niż 3 netto Very Happy a sieją takich w moich stronach Very Happy jak jest 3.4 netto plus dodatki to po pustaki jadą Very Happy
A co do Wielkiej Brytanii to wydaje mi się, że nie wyjdą teraz. Przedłuża termin wyjścia albo wogole nie wyjdą. Dlatego też scenariusz medoxa wg mnie jest mało prawdopodobny. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 2179, 2180, 2181  Następny
Strona 37 z 2181

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach