Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

czy zdarzyło się wam żeby w kombajnie prawie nowa detka pekła w szwach

bo byłem z kołem u wulkanizatora i mówił że to dość częsty przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak jest z apetytem w kombajnach "Jaśka". Dziś spotkałem gościa który piał nad deerem i jego oszczędnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem do roweru i od razu miała na wyposażeniu dziurę - nacięcie jakby nożem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ile warto dać za 514? Gościo chce mi opchnąc za 28tyś z 88r lub 89-90r juz MDW za 20tyś. A 512 może sprowadziś ze Słowacji nawet za 10tyś. Możliwe że one są takie tanie? Widziałem tylko tego z 88r I tak sobie wygląda ale wszystko działa bo własnie zjechał z pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje danych na temat kombajnu Claas Dominator 66. moze wie ktos co ta maszyna jest warta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy dało by się kosić kukurydzę kombajnem (John Deere 975) z przystawką do kukurydzy i zmieniając tylko sita na kubełkowe bez zmiany klepiska i bez zaślepiania bębna. Ktoś kosił z taką kombinacją, będzie to szło czy nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje adresu właściciela kombajnu BIZON BS Z110 najlepiej koło Bydgoszczy ale innymi tez nie pogardz. Potrzepuje tego adresu ponieważ zadzwoniłem do redakcji RPT i tam mi powiedzieli jeżeli znajde taki kombajn to napiszą o nim artykuł. Za informacje będe naprawde wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wszelkich możliwych informacji na temat komajnu zbożowego Bizon BS Z110.

Mam na oku taki kombajn ale słyszałem że z jego napędem hydrostatycznym i z zakupem częsci do niego są problemy. Także prosiłbym o informacje na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje dużo różnych informacji na temat tej maszyny dobrych i tych złych. Ja osobiście słyszałem więcej tych dobrych niż tych złych. Kombajn jest wytrzymały. Skosi około 12t/h. Prędkość pracy w jęczmieniu plon 3-4 t/ha wynosi 6.5km/h (2-3 ha/h). Z częściami z czego ja się orientuje nie ma problemów mówia, że niektóre części pasują od TC i jakiegoś innego kombajnu serii NH. O napędzie hydrostatycznym nie spotkałem żadnej krytycznej uwagi. O kombajnie będe mógł powiedziec więcej w lato gdy go zobacze ponieważ zamierzam jechać do rolnika który ma ten kombajn.

P.S. Ja też w przyszłości zamierzam kupic ten kombajn. Takie moje małe marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie jeden człowiek ma Z110, kombajn pracuje na ok. 300 ha. i jak mówił właściciel gdyby nie miał dobrych kombajnistów to serwis by siedział przy nim cały czas. Sam byłem świadkiem jak ten kombajn się zapalił (silnik chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie ile kosztuje NH TC 56 - bede bardzo wdzieczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TU http://www.rol-trans.pl/?id=oferta jest oferta BS z silnikiem Valmeta

Ta oferta jest już dawno nieaktualna. Chyba ze ściągnął drugiego takiego samego. Mieszkam niedaleko tego Gościa i czasami tam zaglądam tak że mogę troche powiedzieć wam o rzeczywistym stanie co niektórych maszyn jeśli kogoś coś interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wiesz moze czy duzo przetoczylo sie przez ten komis wersji exportowych Bizona? Bylem tam w trakcie sezonu to BS zostal zabrany.Swego czasu pamietam ze byl 5056.Moze wiesz czy w tamtych rejonach mozna spotkac u kogos takie wersje kombajnow mam na mysli BS czy 5058.5056. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSa tylko tego jednego widziałem. W ogóle mało jest tych wersji eksportowych. Czasami gdzieś widać na polu 5056 ale u mnie w okolicy nie ma takich. U tego gościa też mało było Bizonów może dlatego że 70% tego co sprowadzał szło na Ukraine i to w większości duże sprzęty. Spróbuj zadzwonić do niego może ma coś do sprowadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...