Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze mnie oświecić co do mocy ciągnika ursus c385 c902 c904 c912 c914 . Pozdrawiam Piotr z Legnicy.

c385 ma 80Km tak jak 904 i 902 to sa te same silniki (tzn.misa chlodzona ciecza) a 914 i 912 maja 85KM PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zalewam to jest prawda!!!!

 

/edit - Czw Lis 9 16:30:52

czy moze mi ktos podpowiedziec w jednej sprawie?? co moze byc powodem ze moj 1014 ostatnio zaczal wiecej palic i gdy oralem bardzo dymil bialym dymem gdy puszczalem noge z gazu(nie leje oleju czy opalu czysta ropa)

czy to jest zwiazane z turbina???? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co moze byc powodem ze moj 1014 ostatnio zaczal wiecej palic i gdy oralem bardzo dymil bialym dymem

Sprawdź wtryskiwacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha i przepraszam bo zapomnialem dodac ze na wiosne byl robiony kapitalny silnika (nowe tloki tuleje panewki rozrzad pompa olejowa wtryskiwacze po regeneracji) podejrzewam ze to turbina bo strasznie czyc olej na wysokich obrotach i strasznie sie z niej leje. turbine slychac tylko na zimnym silniku PZDR

 

/edit - Sob Lis 11 11:09:10

Mnie nie musicie wierzyc ze maja tyle koni ale zeby to udowodnic to mozecie tutaj zajrzec

http://www1.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=614341

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tatamatry.323a: nie lepiej podać link do całej listy?

Wikipedia.org - Ursus (ciągnik rolniczy)

Czerwone linki nic nie zawierają, może być tak uzupełnić braki Wikipedii? Poprawić, to co już mają napisane? Co Wy na to?

Od razu widać błąd, że 4011 jest ciągnikiem ciężkim, co jest nie prawdą.

 

/edit

Poprawione, 4011 nie jest już ciągnikiem ciężkim.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema czy ktoś wie czemu w ursusie c -385 gdy włączam jakis bieg to w to zgrzyta co mam zrobic żeby tego nie było a gdy chce włączyć 3 z 4 to musi sie prawie ciągnik zatrzymać co mam zrobić żeby tego nie było ?? :D :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do artur. Musisz podciągnąc hamulec skrzyni biegów( nie wiem jak to sie dokładnie nazywa) to jest przyczepione do pedału sprzęgła. To nie rozwiąze to całkiem problemu bo skrzynie w tych ciagnikach nie są synchronizowane ale pewnie coś pomoże. A jeżeli chodzi o zmiane z 3 na 4 to spróbuj z podwójnym sprzegłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mógłby mi ktoś napisać ile średnio pali 9 lub 934 podczas orki i jak wyglądają te ciagniki w porównaniu do MTZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile pali 934 ale ja mam 1014 to samo tylko z turbrm i pali mi 13 na hektar a mam ciezka ziemie a jesli chcesz porownac z mtz to chlopie jest zupelnie co innego wyzsza szkola jazdy poprostu ursus to ursus a nie ruski badziew mialem mtz 82 wiec wiem co to bylo i znam roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie może ktos będzie wiedział ile trzeba dac za sprzęgło do

U-1222 padło a patrząc na nie stwierdziłem ze lepiej nowe niż kleić szmelc jak wcisne do końca nie rozsprzęga i wszystko w skrzyni mało sie nie rozpieprzy (co do regulacji skończyła sie) zostaje tylko wymiana ale ile to może kosztować??

z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt naprawy sprzegla bedzie rozny w zaleznosci od rodzaju wycisku (czy na dzwigienki , czy na takie "sloneczko") wszystkie czesci do sprzegla "na dzwigienki" razem z tarcza to koszt okolo 300PLN. do tego dodac nalezaloby przetoczenie docisku i kola zamachowego(od 50do 100 PLN)no i oczywiscie robocizne mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuneli mi temat więc pisze tutaj. Jak zrobić wspomaganie w mf 255, myśle o orbitrolu, jaki to koszt i z czego najtaniej wykorzystać podzespoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwe wykonanie wspomagania kier. w tym modelu MF.majtanszym rozwiazaniem jest wziecie oleju do zasilenia wspomagania ze zkrzyni biegow(wpiecie sie do istniejacej hydrauliki).orbitrol montujemy w specjalnie do tego celu zrobionej obudowie, na ktorej nastepnie stawiamy kierownice.ta obudowe orbitrola montujemy w miejsce kolumny kierowniczej.w tym akurat MF-ie powinnismy zastosowac dwa silowniki (z ukladem rownowazacym).tak jest prosciej.np. uzywany orbitrol mozna kupic za ok 300 PLN.silowniki kupimy za okolo 100PLN (za sztuke).podobne rozwiazanie mozemy zastosowac w C-330.mozna tez zrobic w/w uklad na oddzialnym zasilaniu olejowym, ale potrzeba jeszcze by wstawic osobna pompke i zbiorniczek na olej.dodatkowo taka i oddzielna instalacja wymaga zastosowania orbitrola z wmontowanym zaworem przelewowym.jest to rozwiazanie juz profesjonalne ale drozsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz200 gdzie można zdobyc taki układ równoważący i ile może to kosztować mam orbitrol i 2 siłowniki olej będzie albo ze skrzyni z hydrauliki albo z dodatkowej pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się wpiąć w układ hydrauliczny i czy to nie wpłynie na udzwig podnośnika?

Nie rozumiem jak jest na orbitrolu to stary układ kierowniczy mechaniczny nie jest potrzebny bo kierownica steruje tylko orbitrolem? jeśli tak to na zgaszonym ciągniku nie mam kierowania?

Jako układ równoważący może być stary układ kierowniczy bo wtedy to są siłowniki jednostronnego działania po jednym na drążek? Może kogoś to śmieszyć ale nie miałem z tym do czynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam instalacji elektrycznej do rak 1,25 suchedniów lub do ursus C 330

Jeśli ktoś posiada bardzo bym byl wdzięczny xx1237@wp.pl

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. jezeli chcemy zamontowac wspomaganie hydrauliczne (w MF, lub w c 330)to musimy zdemontowac uklad mechaniczny.w zaleznosci od zastosowanego orbitrola i jego sprawnosci zalezy tez mozliwosc kierowania np. na holu (dziala ciezko i powoli ). natomiast wspomaganie nie ma wplywu na dzialanie podnosnika, chyba ze bysmy wykonywali kilka czynnosci naraz np, podnosili podnosnik, wywracali przyczepe i jednoczesnie skrecali kierownica. natomiast zamiast ukladu rownowazacego mozna zastosowac w tym przypadku odpowiednie polaczenie silownikow z orbitrolem (ale do poprawnego dzialania potrzebne sa silowniki 2-stronnego dzialania). bardzo wazne jest tylko zastosowanie przewodow ktore lacza silowniki i przewodow ktore lacza silowniki z orbitrolem o tej samej srednicy.

 

/edit - Czw Lis 16 19:43:16

do legos.kompletna nowa instalacja do C-330 kosztuje 70-80 PLN i jest dostepna w kazdej agromie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam 2 siłowniki dwustronnego działania (od bizona te małe co są przy chedeże) moim zdaniem powinny sie sprawdzić i orbitrol co do węży najlepsze będą zakówane na wymiar to mam już prawie wspomaganie

 

ale chyba trzeba by dorobic uchwyt nadole przy zwrotnicy bo u góry nie żucało by sie tak w oczy czy macie inny pomysł

 

Mam jedno pytanie dał bym po siłowniku na koło takie same węże i cała reszta wszystko tosamo po obu stronach ale np skręcam w lewo przez to jak został zamocowany siłownik musi sie zsunąć w tym samym czasie siłownik po drugej stronie musi sie wysunąć i tu moje pytanie czy koła nie pójdą każde inaczej na podstawie przykładu wychodzi ze do prawego siłownika musi zostac wpompowana większa ilość oleju niż do lewego (w nim część przestrzeni zajmuje chowające się tłoczysko) czy taki układ będzie działał poprawnie może mi ktos to wyjaśnić z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...