Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Rób jak chcesz ale jak wpadniesz gdzieś w dziure przednimi kołami i uderzy w koło pasowe to moze stać sie to co napisałem nizej, tak ze ja ci nie radze kopać, jak masz coś innego to zapinaj co innego tak dla bezpieczeństwa twojego portfela....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maszyna stoi w garażu i juz jest rozebrana zabezpieczenie się od sworznia urwało i sworzeń wypadł dobrze że nie jechałem w pole hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na etapie zakupu traktora na początku chciałem zetora ale nie ma nic dobrego a na nowy mnie na razie nie stać wiec teraz myślę o fergusonie 3080 może ktoś mi powie co nieco o tym ciągniku i jego awaryjności. CO OZNACZA NA FERGUSONACH: DATATRONIC, AUTOTRONIC, ELECTRONIC których należy się wystrzegać.

 

Z GÓRY DZIĘKI A WSZELKIE INFO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie to forum Troche jest tu napisane o 3080 i podobnych ciągnikach.

Radze szukać dalej i nie MFów NIestety ta seria 30xx troche popsuła reputacjie MFa.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ten Mf z zewnątrz wygląda ok ale musiał byś sprawdzić jak działa skrzynia i czy z elektroniką jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie w jaki sposób tylko dokładnie mam sprawdzic skrzynie i elektronike bo o tych MF-ach nie mam zielonego pojęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam katalog części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)

 

Jestem w posiadaniu także instrukcji obsługi do ciagnika Ursus MF255 (w języku polskim)

 

Jeśli ktoś chce jeśli komuś to pomoże itd, mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie w jaki sposób tylko dokładnie mam sprawdzic skrzynie i elektronike bo o tych MF-ach nie mam zielonego pojęcia?

Dobra rada.

Poszukaj sobie innego modelu może być i MF ale nie seri 30xx. Miałem 3070 i troche w nim dłubałem więc jeśli koniecznie chcesz coś o nim wiedzieć to pytaj GG 7163830.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pompe wtryskowa do fergusona 158 typ

pompy to DPAR3440120 SERIA009448NT lub gdzie moge

zregenerowac taka pompe sprawa bardzo pilna w mojej

pompie pekla listwa pomocy.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie możesz zregenerować pompę? hmm

u "pompiarza" <= pomoc ogólna

pomoc szczegółowa => jakbyś podał jakieś dokładniejsze dane, gdzie mieszkasz, to teoretycznie wcześniej uzyskałbyś pilne dla Ciebie dane, a tak to nikt nie wiem, kto ma Ci coś odpowiedzieć, bo jak wiadomo każdy jest z innego rejonu Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasz kraj nie jest duży wiec ewentualny dojazd nie sprawia problemu...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje jaki olej przychodzi do mf 3060 do skrzyni, jak jest smarowany przedni dyferencjał i jaki i ile oleju do przednich zwolnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni tylko oryginalny hydrauliczna-przekładniowy u Korbanków sprzedają Fuchsa niestety drogi. Nie lej żadnych Agroli itp. Do skrzyni wchodzi prawie 60l a co do reszty to nie wiem nie zmieniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktos mi juz pisał ale mój post został usuniety więc jeszcze raz zadaje pytanie:

1.) Gdzie się odpowietrza hamulce??

2.) Co może być przyczyną tego ze kierownica ciężko chodzi na wolnych obrotach?? (orbitol)?? Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj. Narazie sprawdz czy to nie jest wina oleju. Musisz rozgrzać ciągnik i pare razy podpompować. Wszystko pewnie jest w pożądku. Ja też miałem taki problem na agrolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jak podpompuje to na chwile jest ale po jakimś czasie znika... Też ci się tak działo?? To co zrobiłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem. Ciągnik chwile popracował i jest ok. Poczekaj jeszcze jakiś czas z tym hamulcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede czekał jutro biore sie do roboty z mechanikami robimy po koleji od pompy to każdej pierdoły co zepsute wymiana MAm nadzieje ze się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...