Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

było pytanie o nadchodzący rok w uprawie tytoniu u nas raczej wszyscy bedą schodzic z uprawy ja uprawiałem do tej pory około 4 ha i teraz na pewno zmniejsze areał dln śląsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.ja jestem z ftk .maja byc zebrania to bede wiecej wiedział .w mojej okolicy tylko ja uprawiam tytoń.wiecie coś może jakie beda dopłaty niezwiazane na ten rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda ze ftk nie bedzie kupowć tytoniu do konca marca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.ja jestem z ftk .maja byc zebrania to bede wiecej wiedział .w mojej okolicy tylko ja uprawiam tytoń.wiecie coś może jakie beda dopłaty niezwiazane na ten rok.

niezwiazana taka sama jak w zeszłym roku zalezy jeszcze jaki kurs euro 30 wrzesnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.jak tam u was plantatorzy kontraktacja ceny w skupie itp.siejecie już nasiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.jak tam u was plantatorzy kontraktacja ceny w skupie itp.siejecie już nasiona?

tak sie stało ze u nas została tylko jedna firma a ceny burleya to dwie klasy pierwsza 7zł a druga 5, 30 zł a virginia trzy klasy wiem ze jedynka 10 zł dalej nie wiem po takich cenach nie opłaca sie wogóle tego produkować nie uważacie czas schodzić z produkcji na zachodzie i południu europuy gdzie mają zaradnych ministrów rolnictwa dopłata jakościowa wynosi około 13 zł do kg sama dopłata ten art odnosi sie do wszstkich producentów burleya

http://www.rp.pl/artykul/627089.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,u nas była kontraktacja tytoniu na 2011 rok ceny burleya 5,20 druga klasa,pierwsza 7,00. złoty,Żółty -10,8,50,5 są trzy klasy.Ograniczyli o 30 procent kontraktacje berleya podobno nie maja komu sprzedac,przypuszczam ze to powolny koniec tej odmiany tytoniu,tylko nikt o tym nie mówi głosno.jAK JESY U WAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jestem z grupy świętokrzyskiej ,sadze dla firmy philip morris,bo tylko ona w naszym rejonie kupuje,moze dlatego te ograniczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z grupy krasnystaw /ftk/.u nas kontraktacja zaczyna sie od jutra ,nie znam szczegółów .u ciebie działa może ftk?jak tam inni plantatorzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam nadzieje ze u ciebie będzie lepiej,nie będzie ograniczen z kontraktacja,napisz jakie macie ceny tytoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,mam nadzieje ze u ciebie będzie lepiej,nie będzie ograniczen z kontraktacja,napisz jakie macie ceny tytoniu

u nas FTK wycofała sie z kontraktacji umowy piszą tylko z Philipem zgadzam się z przedmówcą to powolny koniec albo moze i nie takki powolny uprawy burleya w Polsce podałem linka wczesniej co UE chce zrobić z produkcją tytoniu typu burley a ceny sa śmiesznie niskie opłacalność zerowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z grupy krasnystaw /ftk/.u nas kontraktacja zaczyna sie od jutra ,nie znam szczegółów .u ciebie działa może ftk?jak tam inni plantatorzy ?

Przepraszam za post pod postem ale chciałem zapytać roberta czy sprzedał juz całyb tyton z poprzednich zbiorów do FTK bo u nas jeszcze spore ilości u wiekszośći plantatorów a kontraktacja w PMP wygląda tak ze jest obnizona o 30% i moga tylko kontraktować tylko Ci co sprzedali coś u nich w zeszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,czy znacie juz ceny tytoniu z innych firm,piszcie.......

Z TEGO CO WIEM DO FTK U NAS MA KILKU PLANTATORÓW ALE NA GRUPĘ PRODUCENKĄ gRUDZIĄZ to wygląda następująco są cztery klasy

I-7.5zł

II-6.5zł

III-4.5zl

IV-2,5

czyli nie bardzo opłacalne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem ze są to ceny za tyton wirginia,a po ile ciemny

nie to są ceny za tytoń burley tutaj nikt praktycznie virgini nie sadzi tak samo i ciemnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam thug.tytoń z sezonu 2010 roku już sprzedany ale z tego co wiem to jeszcze niektórzy mają nie zdany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas są 2 klasy -7 zł, 5zł,kupujacy to philip morris,tytoniu 30 procent mniej kupują w tytm roku,pozabierali ludziom po 5,10 metrow i więcej zalezy kto ile mial w zeszłym roku,poprostu cyrk z tym tytoniem,widze ze u was jest drozszy,ktora firma kupuje u was tyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas są 2 klasy -7 zł, 5zł,kupujacy to philip morris,tytoniu 30 procent mniej kupują w tytm roku,pozabierali ludziom po 5,10 metrow i więcej zalezy kto ile mial w zeszłym roku,poprostu cyrk z tym tytoniem,widze ze u was jest drozszy,ktora firma kupuje u was tyton

u nas kupuje Philip moriss ceny podałem wczesniej 7 zł i 5 ,30zł i tylko kilku plantatorów ma do ftk ale oni są całkiem w innej grupie grupa grudziądzka a my z Dln Slask i tam są te cztery klasy natomiast podobno nasza grupa rozmawia jeszcze z kilkoma firmami na temat kontraktacji tak czy siak tytoniu nie opłaca sie produkować do Roberta ja sam mam jeszcze koło 4 ton nie sprzedanego do ftk która znami juz nie chciała w tym roku pisać kontarktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kujawsko-pomorska grupa producentów tytoniu w Melnie tz. grudziądzka ma ceny burley do FTK ;1-7.70(pierwsza nie musi być papuszowana) 2-6.50 3-4.00 4-2.50 do ULTP Grudziądz 1-7.50(papuszowana) 2-6.50 3-5.00 4-3.00 do LUXORA 1-6.50 2-5.00 3-2.50 virginia do FTK 1-8.50 2-6.50 2a-6.00 3-4.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...