Skocz do zawartości
Gość Dr Leszek z Leszna

System Szczesliwy Swiniak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zaczełem od miesaca propagowac system utrzymania swin które daje zadowolenie zarowna hodowcom jaki zwierzetom ten system nazwałem "Scześliwy świniak".Polega on na tym iz prosiak je to co wydalil pozwala to ma zaoszczedeniu na kupnie paszy dla swin.Moze sie wam to wydawac dziwne ale podobne systemy sa stowowane w Belgi i Holandi.Oczywiszcie gnojowice trzeba odrobina przetworzyc.Nie jest to trudne na na 1 litr gnojowicy wlewamy 100ml zagodowanego mleka czyli na 10l gnojowicy wlewamy 1l ZAgotowanego mleka(to bardzo wazne aby leko bylo zagotowane) nie zaszkodzi nieraz dodac ziemniakow nie raz ale to nie jest konieczne. Wykorzystuje sie tutaj system karmnieneia na mokro.Smiem twierdzic ze ta inwestycia szybk sie zwroci poniewaz wzrsła liczba odchowanych prosiakow o 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem studentem wyższej szkoły rolniczej w Kiełtowie (Świętokrzyski) i zgadzam się z tym co napisał Dr Leszek z Leszna. Bynajmniej nie jest to żart, sam byłem w tym roku w Belgii (w ramach wyjazdu szkolnego) i mogliśmy się bliżej przyjżeć temu programowi. Odwiedzilismy kilka gospodarstw, w których z powodzeniem od kilku lat się stosuje ten prgram. Program ten najlepiej stosowac na młodych warchlakach, które zjadając kał rodziców dostarczają do swego organizmu mikroelementy (których sami sobie nie zapewnią gdyz na począdku zjadają tylko mleko maciory). Dzięki tym mikroelementom szybciej przybierają na wadze a póżniej kiedy podrosną i przychodzi okres gdy normalnie powinny ryć w ziemi lub o koryto (niszcząc je przy okazj) nie robią tego (to chyba największy fenomen tego programu).

 

miłego chodowani pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dajcie spokój! będzie jak z krowami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiedziałem że ekolodzy to świry ale to już przesada. Słyszałem o robieniu autoszczepionek z odchodów ale pasza !!! Gdzie ten świat się ztacza?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro świniak może i jest "szczęsliwy" mo może i człowiek powinien zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Drogi doktorze leszku

Polecam ci w ramach pilotowanego przez mnie programu finansowanego przez Europejskie stowarzyszenie " Niekonwencjonalni lekarze weterynarii " spróbować nawiązać współpracę ze zbiornicami padliny w celu pozyskania do tzw recycling nutrition niektórych cennych elementów ze wzgledu na wysoka zawartość tzw hipermikroelementów o niezwykłej bioprzyswajalności.

Jak wykazały ostatnie badania w tym zakresie ilość odsadzonych prosiat w wieku 14 dni /sic!!!/ wzrosła o ok. 20% a dodatkowe zyski z tytułu zmniejszenia kosztów utylizacji padliny obniżyły się dwukrotnie!!!!!

Zapraszamy do współpracy i mam nadzieje że powitamy cie serdecznie w naszym zamknietym oddziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Drogi doktorze leszku

Polecam ci w ramach pilotowanego przez mnie programu finansowanego przez Europejskie stowarzyszenie " Niekonwencjonalni lekarze weterynarii " spróbować nawiązać współpracę ze zbiornicami padliny w celu pozyskania do tzw recycling nutrition niektórych cennych elementów ze wzgledu na wysoka zawartość tzw hipermikroelementów o niezwykłej bioprzyswajalności.

Jak wykazały ostatnie badania w tym zakresie ilość odsadzonych prosiat w wieku 14 dni /sic!!!/ wzrosła o ok. 20% a dodatkowe zyski z tytułu zmniejszenia kosztów utylizacji padliny obniżyły się dwukrotnie!!!!!

Zapraszamy do współpracy i mam nadzieje że powitamy cie serdecznie w naszym zamknietym oddziale

 

Panie Doktorze proszę się skontaktować z najbliższym lekarzem psychiatrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Drogi doktorze leszku

Polecam ci w ramach pilotowanego przez mnie programu finansowanego przez Europejskie stowarzyszenie " Niekonwencjonalni lekarze weterynarii " spróbować nawiązać współpracę ze zbiornicami padliny w celu pozyskania do tzw recycling nutrition niektórych cennych elementów ze wzgledu na wysoka zawartość tzw hipermikroelementów o niezwykłej bioprzyswajalności.

Jak wykazały ostatnie badania w tym zakresie ilość odsadzonych prosiat w wieku 14 dni /sic!!!/ wzrosła o ok. 20% a dodatkowe zyski z tytułu zmniejszenia kosztów utylizacji padliny obniżyły się dwukrotnie!!!!!

Zapraszamy do współpracy i mam nadzieje że powitamy cie serdecznie w naszym zamknietym oddziale

 

Panie Doktorze proszę się skontaktować z najbliższym lekarzem psychiatrii

 

 

przecież Doktor już napisał gdzie przebywa: cytuję: "mam nadzieje że powitamy cie serdecznie w naszym zamkniętym oddziale"

 

 

od siebie dodam, że nie wiem czy ten sposób żywienia nie kłóci się z ustawą prawo paszowe, która mówi o środkach niedozwolonych i szkodliwych w żywieniu zwierząt

ja rozumiem: ekonomika, pieniądze... ale czy to nie będzie miało konsekwencji biologicznych??? Czy przykład z żywieniem mączkami mięsnymi i scarpie, a w konsekwencji BSE nie jest analogiczny?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bede musial im chyba dawac gówna do zarcia bo nie wyrabiam z naprawianiem koryt jedna maciora to mi dziure w pustaku zrobila na wylot. jebana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...