Skocz do zawartości
Gość

Ogrzewanie kurnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

U kogo można kupić tani propan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

słuchajcie 1kg gazu to ile litrów?

Chcę kupić nagrzewnicę a spalanie w folderze podają w kg a cenę gazu w litrach. Jeśli ktoś mnie uświadomi to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

propan po 2złbrutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w tej chwili najtansze ogrzewanie to nie tanim zbozem tylko zywymi kurczakami zucanymi do pieca bo padle sie nie obracaja a zywe podskakuja do jakiegos momentu i sie lepiej spalaja a sa tanie bo uz od 200 zl za tone, ja chyba przjede na to opalanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
słuchajcie 1kg gazu to ile litrów?

Chcę kupić nagrzewnicę a spalanie w folderze podają w kg a cenę gazu w litrach. Jeśli ktoś mnie uświadomi to będę wdzięczny.

 

Z moich doswiadczń wynika że 1kg. = 1,8 litra (około).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

posiadam 3 obiekty z ogrzewaniem gazowym (nagrzewnice)...zakupilem piec na ekogroszek / mial i mam zamiar zmienic ogrzewanie. zastanawiam sie nad wykorzystaniem pellet badz brykietu ze slomy / obornika. czy ktos z Was juz probowal robic pellety / brykiet z obornika? wiem jak wyglada cylk produkcyjny, ale nie wiem jak to sie sprawdza w praktyce i jaka jest kalorycznosc takiego cuda? czy da sie tym ogrzewac budynki?

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych zakupnem gazu PROPAN, propan-butan jeśli ktoś potrzebuje jakiś informacji nt ogrzewania gazem płynnym, zbiorników itp zapraszam

kontakt

0507028355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś z was zamontowane nagrzewnice wodne?chciałbym wiedziec jak się spisują,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam taka osobe i sam bede montowal takie nagrzewnice wodne jest na nich poprostu super i tanio skoontaktuj sie z firmom INDOR z panem grzegorzem jalkiewiczem a powie ci cos blizej na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Agrosor daj znać jak to wychodzi. Mam piec miałowy i tradycyjne rury które się sypią i w przyszłym roku czeka mnie modernizacja. Cześć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nagrzewnice wodne na dwoch kurnikach po 4 szt 40kW kazda. Duzo nie moge napisac bo to dopiero pierwszy rzut. Mam piec mialowy o mocy 150 kW i bez problemow daje sobie rade z utrzymaniec temperatury. Problem jest z obiegiem wody...nagrzewnice blisko piony grzeja bardzo dobrze ale te na koncu juz o wiele slabiej i poczatkowo koniec byl nie dogrzany. Zmienilem pompe obiegowa z 60/25 na 80/25 na jednym kurniku i sytuacja sie poprawila, ale wciaz nie jest tak jak byc powinno. Przez pierwsze 4-5 dni musialem dogrzewac kurnik nagrzewnicami gazowymi ale teraz nagrzewnice wodne utrzymuja same temperature. Jak macie jakies pytania to czekam...w miate mozliwosci postaram sie pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek. Spróbuj dać dwa piony i dwie pompy. Wiem to koszt lecz tego się nie robi na rok czy dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zrobie 2 piony na ostatnim kurniku...tam jeszcze mam nagrzewnice gazowe...tak czy inaczej bardziej wydajna pompa poprawila sytacje na tyle ze po 5 dniach taki obieg wystarcza do rownego ogrzenia. najwiekszy problem jest przy wstawieniu zeby zlapac wysoka temperature...na szczescie mam jeszcze nagrzewnice gazowe...tylko co bedzie jak temperatury spadna ponizej 0...okaze sie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokiej temp. w hali spada ilość kilowatów oddanych efektywnie na zewnątrz nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrzewnice wodne pozwalają szybko nagrzać kurnik na wstawienie i pierwsze 2-tyg, pużniej się zapychają pyłem, nie grzeją i bardzo cięrzko umyć.

Przepływowe nagrzewnice to bardzo dobra rzecz. Faktycznie trzeba je 2 razy w tygodniu "odpylać" sprężonym powietrzem, ale to zajmuje 5 min. na nagrzewnicę. Nie można ich myć. W żadnym razie kontakt z wodą bo się zakleją. Tylko powietrze. A ekonomicznie rewelacja. Jeżeli np. kurnik nie jest ocieplany to można dogrzać nagrzewnicami gazowymi. Niosą one jeszcze jedna dodatkową korzyść, a może nawet podstawową, nagrzewnice przepływowe podobnie jak centralne ogrzewanie bardzo wysuszaja powietrze. Podczas spalania gazu jak wiemy powstaje para wodna i tu jest to jak najbardziej wskazane używanie dodatkowych nagrzewnic gazowych i to tylko na pierwsze dni, później ptaki same "produkuja" juz wilgotność. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowałem sobie nagrzewnice, 38 stopni C. bez problemu można nabić, polecam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dług.55 m, szer.16 m, wys.4,5 m,Mam 4 nagrzewnice każda po 50 kW (niby po 50) zamontowane na wysokości 2,80 m.Na piecu temp. w granicach 70-80 stopni.Teraz bede montował na drugiej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U kogo można kupić tani propan?

 

Temat już stary, ale z pewnością nadal aktualny - ja korzystam z

www.tanipropan.pl

co prawda tylko Dolny Śląsk i Wielkopolska, ale mi to akurat pasuje

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawują nagrzewnice wodne???Czy piec dajmy na to 100kw uciągnie nagrzewnice 100kw????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co kupujesz propan czy propan-butan ??? bo to "prawie"to samo ale cena inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...