Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Dudnienie w sipmie klasik też donośnie roznosi sie z łąk , jaki model tej feraboli ma sąsiad i ile dał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

planuje zakup prasy kostkujacej deutz fahr malej kostki o symbolu hd440

czy ktos z was moze zan dane technicze tych maszyn i czy te maszyny sa dobre jak z czesciami do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić prese rolującą Welger RP 12 tylko mam pytanie czy ursus c 360 sobie z nią poradzi?

Jak nie to jaką prese radzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam co to za model i ile dokładnie zapłacił ale chyba coś kolo 35 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar kupić prese rolującą Welger RP 12 tylko mam pytanie czy ursus c 360 sobie z nią poradzi?

Jak nie to jaką prese radzicie.

 

Poradzi sobie napewno!

Miałem kupywac kiedyś taka prasę od człowieka który uzywał jej własnie z C360 i mówił ze ta prasa smiga z 60 bez najmniejszego problemu!

Zresztą jest to jeden z mniejszych modeli Welgera wiec bez problemu C360 powinna sobie z nią poradzic!

Mój sasiad ma Sipmę Z-279/1 dla ktorej wg.danych producenta zapotrzebowanie mocy to 55KM a pracuje z nia własnie Ursusem C360 bez najmniejszego problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup prasy rolującej (używana, zachodnia) tylko do słomy. Jaki typ prasy będzie najlepszy do tego celu? Czy prasy na pasy zdadzą egzamin w słomie? Podobają mi się JD 550, 590 i Riviere casalis. Proszę o porady i ewentualne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rp 12 ma u mnie znajomy i chodzi z nia c360 lyb 902wsianokiszonce. jedyny jej problem to zatrzymywanie sie balotu w prasowaniu słomy jak to bywa w walcówkach i bardzo wolno nia prasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakup prasy http://www5.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=569359# jezeli ktos ma taka prase prosze o podzielenie sie opinia jak one sie sprawuja i ile km one potrzebuja. jezeli chodzi o prasy belujace to czy te na pasach sa dobra a chce dodac ze bedzie ona prasowala slome siano po trawach nasiennych oraz konczyne co wybrac pluje ciagac ja c360-3p w ostatecznosci moze byc u 914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo podobna tylko IHC ale tez na slimaku i z tej wielkosci podbieraczem !!! powiem tak!!! jak prasuje słome c-360 to ma w miare lekko. innych rzeczy nie prasuje. idealny zestaw to 3512+taka prasa chociaz sam ciagnik bedzie mocno szarpało w czasie jazdy chyba ze jest przeciwaga !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do darek1# przecież to prawie to samo co polska sipmowska w końcu sipma wykupiła licencje na tą prasę od deutz fahra czyli powinna chodzić bez problemu z 3p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według me za te pieniadze lepiej kupic sipme, bo przynajmniejczesci nie brakuje, a do tej możejuz nie byc tak super, może niketóre beda pasowały ale diabeł tkwi w szczegółach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według me za te pieniadze lepiej kupic sipme, bo przynajmniejczesci nie brakuje, a do tej możejuz nie byc tak super, może niketóre beda pasowały ale diabeł tkwi w szczegółach

 

mój wuja kupił sipme i przez nieuwage nie uwage owinoł balota ale go nie wypuscił i jechał dalej i całą pogioł odał ja na złom bo nie dało sie z nią juz nic zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest mowa oprasie kostkujacej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

A ten twój wujo to nie miał czegos takiego jak bezpieczniki na WOM i na dolnych walcach?????? Czyprzypadkeim poprzerabiał je na mocniejsze, jesli tak to tylko jego wna. adruga sprawa jakim ciagnikiem niby to zrobil, bo takim do 10KMto raczej nie dałoby rady bo by go zadusiło. Kolejna sprawa jak mógł nie obczaic ze cos jest nie tak, przeciez to po ciagniku słychac i czuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechał na podwójnym !!!!

 

mooim zdaniem to nie mozliwe !!!! predzej tylni zaczepy komory sie rozp.... niz prasa. Polak potrafi nie ma (słowo zostało usunięte)a............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze jakąs instrukcje lub katalog części do Claasa Rollant 44???.

 

 

 

 

 

Mam problem z nozem odcinającym sznurek, po owinięciu belki nie zostaje ucięty, mimo ze nóż go próbuje odciąc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ciągnik lepiej kupić do belarki zetora 7245, mtz 82, ursusa 914, albo 4514 ale mało ofert i drogie, a to ma być ciągnik max do 35 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do silvera:

szukaj coś z ursus 904,914 , zetor 8045,8145,7745 za 35 tys można już coś ciekawego znależc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myśle coś z 914 kupić ale najpierw to kupić musze belarke, ma to być coś nowego z krajowych myśle mascar albo sipma clasik z szerokim podbieraczem, albo feraboli co lepsze? Ma być łańcuchowa bo jeszcze ten sezon ma chodzić z mf 255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Planuje zakup prasy rolującej (używana, zachodnia) tylko do słomy. Jaki typ prasy będzie najlepszy do tego celu? Czy prasy na pasy zdadzą egzamin w słomie? Podobają mi się JD 550, 590 i Riviere casalis. Proszę o porady i ewentualne sugestie.

Nikt nic mi nie doradzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...