Skocz do zawartości
amadevsh

Założenie Kurnika dla niosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Jestem tutaj nowy wiec mam pare pytan. Przeczytalem wiekszosc postow dotyczacych hodowli niosek.

 

1. Chcialbym sie dowiedziec od jakiej wielkosci kurnika zaczac?

2. Jaki jest koszt wybudowania budynku o wymiarach powiedzmy 100mx15m

3. Koszt wyposażenia takiego kurnika przy spelnieniu norm ktore maja wejsc w 2012 (chodzi mi min o klatki 120x63cm na 10niosek)

 

Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam:)

 

Jestem tutaj nowy wiec mam pare pytan. Przeczytalem wiekszosc postow dotyczacych hodowli niosek.

 

1. Chcialbym sie dowiedziec od jakiej wielkosci kurnika zaczac?

2. Jaki jest koszt wybudowania budynku o wymiarach powiedzmy 100mx15m

3. Koszt wyposażenia takiego kurnika przy spelnieniu norm ktore maja wejsc w 2012 (chodzi mi min o klatki 120x63cm na 10niosek)

 

Z gory dzieki za odpowiedz

Nie chcę żebyś oDebra1ł to jako zniechęcenie , ale lepiej będzie dla Ciebie jak zrobisz sobie za te pieniądze lokatę bankową . W skali roku więcej zyskasz niż na kurach czy jajach . A koszt samej tylko "budy" 100x15 to jakieś 500-550 lub trochę więcej tysięcy złotych . Plus oczywiście sprzet . Przy naszej "polskiej" koniunkturze może się zwróci za jekiś ............ hm...... 30-50 lat ! To jest Polska!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega Zbig ma racje wchodzenie w ten interes to ciezka decyzja na cale swoje zycie chyba ze masz jakis pomysl lub bedzieszz mial silna pozycje w swoim regionie lub na rynku lokalnym. Jak cos podam linka http://www.zawbud.pl/referenc.php Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumemiem na ta strone tej firmy budowlanej juz wchodzilem i przegladalem to:) Prowadze juz male gospodarstwo z okolo 300kurami-nioskami i chcialbym to zlegalizowac i rozbudowac "troche". Chodzi mi o profesionalne wyposażenie tzn koszty klatek calych zestawow paszociagow poidel itd...

 

Wiec jak mozecie to piszcie bede bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam linka z informacja o osobie ktora zajmuje sie tym i posiada rzeczy uzywane podchodzi profesjonalnie do sprawy jest nie drogi i bardzo w porzadku Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie za linka ale chcialbym wiedziec ceny orientacyjne tzn za uzywane od xxx do xxx a za nowe xxx. Jezeli mozecie ujawnic tego typu rzeczy. Co do kosztow budowy to juz przeliczalem i wyszlo mi ze za budynek w stanie surowym o wymiarach takich jak podalem z zadaszeniem i blachą to okolo 120'000zl trzeba liczyc.

 

Bede wdzieczny za udzielenie mi takich informacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku skąd ty masz ceny materiałów budowlanych albo sprzed ilu lat że Ty za bude 100x15 m policzyłeś 120000 zł. Chyba że nie złotych a euro. Pozdrawiam[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie za linka ale chcialbym wiedziec ceny orientacyjne tzn za uzywane od xxx do xxx a za nowe xxx. Jezeli mozecie ujawnic tego typu rzeczy. Co do kosztow budowy to juz przeliczalem i wyszlo mi ze za budynek w stanie surowym o wymiarach takich jak podalem z zadaszeniem i blachą to okolo 120'000zl trzeba liczyc.

 

Bede wdzieczny za udzielenie mi takich informacji...

120tys. euro chyba i to już w tej chwili mało. Rachunek jest prosty: ściany z suporexu 100x15x5 - odliczajac otwoty drzwiowe , wentyl;acyjne to i tak wyjdzie około 6000szt. po 6 = 36tys. Suporex 24 cm - do tego ocieplenie 10cm styropian / m2 po jakieś 50PLN / , m2 jakieś 850 czyli ocieplenie ponad 42tys . To już jest około 80tys. PLN , a to dopiero cząstka tego wszystkiego co nas czeka . Wykopy czyli roboty ziemne , fundamenty czyli ława ze zbrojeniem , ściana przyziemia itd aż po strop . Koszt? Nie chce mi się liczyć , ale grubo bo i cement i bloczki betonowe są drogie . Na ścianach wieniec oczywiście też ze zbrojeniem i markami . Więźba dachowa pewnie dźwigary stalowe co 3 m o wadze jakieś min.300kg jeden , a jest ich ponad 30 czyli stali potrzebujesz ponad 15ton . Zadzwoń do hurtowni to dowiesz się ile kosztuje Jak weźmiesz dobrych spawaczy i sam sobie więźbę wyspoawasz to licz koszt robocizny z gazami , drutem itd. jakieś 30tys. Drewno na łaty coś koło 12m3 , folia x2 warstwy , wełna żeby efektywnie to 20cm na stropie czyli około 20tys. PLN . Podsufitka - może być folia z Indora z robocizną ponad 10tys , a jeszcze musisz zrobić pod nią derewniany stelaż . Blacha powlekana po jakieś 24zł m2 czyli około 40 tysPLN + obróbki , kalenice , rynny itd - to zrobi kwotę 80tys. PLN . Posadzka o grubości 20cm co daje 300m3 masy . Przy dobrym kruszywie możesz zrobić beton B20 , ale jak masz kiepskie i sam mieszasz to musisz robić proporcje na B15 . Poczytaj literaturę budowlaną to zobaczysz ile musisz kupić cementu na samą posadzkę + ława + zaprawa+tynki + .... Człowieku zastanów się nad kosztami bo tak jak napisałem wcześniej to koszt minimum 600-650tys . Pamiętaj jeszcze o instalacji elektrycznej , wodnej - to też są grube tysiące . Skąd Ty wziąłeś kwotę 120tys. PLN ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka co do wysokości ścian - nie 100x15x5 , ale 100x15x3 . Wyliczenie jest zrobione dla 3 m wysokości hali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kosztorys podobnego obiektu,cena budynku to ok.600zł/m kw. .plus klatki [w moim przypadku firmy Tecno] 12 euro/nioske.Używane klatki nowego typu z moich informacji są nieosiągalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...