Skocz do zawartości
CYGAN

Pasze

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wy sądzicie, że De-heus jest ok dla świnek to mnie aż żołądek sciska.

Powiedzcie czy widzieliści kiedykolwiek tą firme na dużych fermach trzodowych?

jedynym rynkiem jaki opanowali to są mali hodowcy ze świnkami rasy gnojowej.

Fakt maja dosyc spory rynek w paszach dla bydła które po roku podawania nie chce sie zacielać z powodu niedoenergetyzowania pasz pełnoporcjowych.

 

Ale wasz wybór Panowie.

 

Ja jakoś od roku stosuje UNIPASZ dla swoich świnek i póki co nie miałem takiej firmy w swoim gospodarstwie jak oni. Żadne Sano czy Hima. Liczy się to czy firmie zależy na stałej współpracy a nie na jednorazowej sprzedaży. Pozatym uważam, że żaden moloch na naszym rynku nie będzie się chciał fatygować na fermę gdzie jest 20 loch. Ja juz dawno przestałem wierzyc w kolorowe foldery wciskane do periodyków. Liczy sie zysk i zdrowotność w satdzie a nie nazwa firmy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch moich znajomych karmi ta firma KOUDIJS jeden ma 100 loch drugi 300

wszystko na rusztach a miesnosc srednia u nich w granicach 58% . oczywiscie daja wiecej koncentratu anizeli w zaleceniach ale szczegołów jaki konkretnie koncentrat po ile ani ile wiecej stosuja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wy sądzicie, że De-heus jest ok dla świnek to mnie aż żołądek sciska.

Powiedzcie czy widzieliści kiedykolwiek tą firme na dużych fermach trzodowych?

jedynym rynkiem jaki opanowali to są mali hodowcy ze świnkami rasy gnojowej.

Fakt maja dosyc spory rynek w paszach dla bydła które po roku podawania nie chce sie zacielać z powodu niedoenergetyzowania pasz pełnoporcjowych.

 

Ale wasz wybór Panowie.

 

Ja jakoś od roku stosuje UNIPASZ dla swoich świnek i póki co nie miałem takiej firmy w swoim gospodarstwie jak oni. Żadne Sano czy Hima. Liczy się to czy firmie zależy na stałej współpracy a nie na jednorazowej sprzedaży. Pozatym uważam, że żaden moloch na naszym rynku nie będzie się chciał fatygować na fermę gdzie jest 20 loch. Ja juz dawno przestałem wierzyc w kolorowe foldery wciskane do periodyków. Liczy sie zysk i zdrowotność w satdzie a nie nazwa firmy.

 

A jak powinna być doenergetyzowana pasza dla bydła-prądem z wiatraków czy może takim ze spalania węgla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda UNIPASZ cenowo bo to w tej chwili jest chyba najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na ich lini PM. Maja program przystosowany do ras typowo miesnych jak powiedzmy w moim stadzie F1x DuPi. Taki tez koncentrat od nich biorę.

"SGF" i na dzień dzisiejszy jest coś po jakieś 1400-1500/tonę. Zależy ile sie bierze, a dla macior mam też od nich koncentrat "maciora" tak samo dla tych ras i robie z niego dl luźnych i prośnych. Pozatym jak już do mnie jadą to zawsze coś tam ciekawego powiedzą. Tylko prestarter ich w granulacie, a potem to już na SGF-fie starter,grower i finischer. Z ich dawkowaniem i recepturami na ostatnim rzucie wyszło mi 170dni od urodzenia do wagi 110kg.

Jak dla mnie wystarczy, bo problemów żadnych nie miałem i póki co nie mam zamiaru zmieniać. Oni mają normale podejście, bez oszołomstwa jakie mnie najeżdzało z firmy S.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kiedyś karmiłem UNIPASZ i miałem straszne sranie w chlewni zesrały mi się wszystkie zwieżęta nawet myszy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktem jest to, że stosując ich pasze kał nie jest lekko luźny, ale jeśli na kilogram przyrostu wychodzi mi 2,5kg mojej mieszanki z koncentratem SGF, a z tucznikami nie dzieje sie nic złego oprócz tego że są lekko obsrane to w czym problem.

Każdy jednak ma swoje zdanie, ja uważam ,że jest oki.

Pozdrawiam z MAZUR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO WWW!!!!!!

 

Wiesz co CHŁOPIE, szkoda gadać.

 

Nie chce cie uświadamiać ale zrób sobie dawkę pokarmową dla krów z zastosowaniem sianokiszonki i kukurydzy i dołóż swoją paszę pełnoporcjową. Zobaczysz co ci wyjdzie jeśli krowa daje 25litrów dziennie, jak duże sa rozbierzności pomiędzy zapotrzebowaniem na energię a pokryciem jej w paszy. Pozatym dobra rada sprawdz sobie mocznik w mleku. Jesli stosujesz 18-stkę z pakietu podstawowego którym firma afiszuje cenę to zobaczysz ile ona zawiera energii.

 

Uważam że powinno być jasno i wyraźnie napisane ile pasza zawiera białka strawnego i energii metabolicznej. Jesli ktoś sie jeszcze nabiera na cene to już jego sprawa. Poczekajmy do okresu zacielenia i ocielenia( jesli sie oczywiście da zacielić przy moczniku ponad 250).

 

POWODZENIA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jadę na ich lini PM. Maja program przystosowany do ras typowo miesnych jak powiedzmy w moim stadzie F1x DuPi. Taki tez koncentrat od nich biorę.

"SGF" i na dzień dzisiejszy jest coś po jakieś 1400-1500/tonę. Zależy ile sie bierze, a dla macior mam też od nich koncentrat "maciora" tak samo dla tych ras i robie z niego dl luźnych i prośnych. Pozatym jak już do mnie jadą to zawsze coś tam ciekawego powiedzą. Tylko prestarter ich w granulacie, a potem to już na SGF-fie starter,grower i finischer. Z ich dawkowaniem i recepturami na ostatnim rzucie wyszło mi 170dni od urodzenia do wagi 110kg.

Jak dla mnie wystarczy, bo problemów żadnych nie miałem i póki co nie mam zamiaru zmieniać. Oni mają normale podejście, bez oszołomstwa jakie mnie najeżdzało z firmy S.....

to bardzo dlugo te swinki ci rosna ja przy 160dniach osiagam srednio 118kg swinki hybrydowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie przeczę. Ja też miałem jakiś czas temu propozycję hybryd ale nie wszedłem w układ bo moja chlewnia nie jest zbytnio przystosowana do takiej genetyki, a wiem że przyrosty byłyby lepsze. Waruki zoohigieniczne jednak mi nie pozwalają na taką genetykę, a kaski na inwestycje mi sie nie chce wykładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o świnkach hibrydowych, powieccie mi co to jest za krzyżówka tych świnek i jakie potrzebują warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówicie o świnkach hibrydowych, powieccie mi co to jest za krzyżówka tych świnek i jakie potrzebują warunki

 

Firmy takie jak: Pen Ar Lan, France Hybryd, Hypor czy też PIC. Osiągają one wagę ubojową (110 – 120 kg w czasie ok. 150 dni i przy zużyciu paszy sporo poniżej 3 kg na 1 kg przyrostu. Maciory takie są z reguły wysokoplenne i produkujące dużo mleka dla swego potomstwa.

Jest to podobnie jak z Krówkami HF wysoki wskaźnik przyrostu, ale wymagają odpowiedniej paszy i dokładnie zbilansowanego żywienia. Wszelkie potknięcia żywieniowe spotykane bardzo często w chowie naszych rodzimych ras są niedozwolone bo poprostu taka hodowla staje sie nieopłacalna.

Jeśli jednak wiesz jak i co dawać to napewno będziesz miał dużo większe zyski.

Wystarczy dodać, że jak taka świnka może ci urosnąć powiedzmy w 130 dni od urodzenia do sprzedaży, a w tuczu od 18 do 110 kg może zużyć jakieś 2,3-2,4kg na kg. przyrostu to sobie łatwo policzyć przy takiej cenie zboża jak jest teraz ile ci zostanie w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłop z Mazur 28: dzięki za nazwe firmy, znalazłem ich nawet blisko moiego mniejsca zamnieszkania, będę chciał się więcej dowiedzieć o tych świnkach Hybrydowych. Jestem ciekawy jakie trzeba stworzyć im warunki żeby tak ładnie rosły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda UNIPASZ cenowo bo to w tej chwili jest chyba najważniejsze

unipasz cenowo był dobry ,teraz po podwyżkach to niewesoło, ale jest jeszcze jakiś dossche to jest bardzo dobry jak chodzi o jakośc i cenę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ktoś może w tuczu trzody pasze firmy Nutrena i może coś na ten temat powiedzieć?

I jake są aktualne ceny Prowitu P i T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od pewnego czasu stosuje pasze firmy KOUDIJS, według mnie jest to pasza dość dobra a i cenowo jest do przyjęcia,oczywiście biorąc pod uwage tak niską cene tucznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedzieć coś na temat pasz z firmy EuRolPol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...