Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby buraki były na ojca to już by była kasa bo dostał decyzje że ma naliczone dopłaty w tamtym tygodniu ale są na mnie i ja nie dostałem decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne.. wiecie ja kto jest z tymi dopłatami do buraków jak się posieje buraki na polu z którego nie bieże sę dopłat do produkcji.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jasne.. wiecie ja kto jest z tymi dopłatami do buraków jak się posieje buraki na polu z którego nie bieże sę dopłat do produkcji.. ?

 

ja tam wniosek złozyłem i sie nie martwie jak dostane kase to dostane jak nie dostane to nie.(ma ktos na sprzedaz wytłoki w cukrowni miejska górka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mażenie musisz polować kiedy będa na sprzedaż albo poszukać w stronach Góry tam szybciej znajdziesz niż w stronę Rawicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczyłem tez nic nie ma. ja już przywiozłem 70t wytłoków i 30 kożeni. jeszcze dotane jedną kartke na kozenie ale i to tak wezme najwiecje z 30t bo wiecej na przyczepy nie włoze i mi ciagnik nie uciagnie a potrzebuje jeszcze 60t wiec jeszcze 30t musiał bym gdzies kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam wysłodki buraczane odbiór z Cukrowni Krasnystaw 250t 15zł/t

GG 8089982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mażenie musisz polować kiedy będa na sprzedaż albo poszukać w stronach Góry tam szybciej znajdziesz niż w stronę Rawicza.

 

wreszczie sie udało kupiłem 100t za 30zł/t troche za dużo bo chciałem tylko 60t ale gosciu sprzedawał tylko całą ilosc odrazu. teraz tylko przywiez 3 transporty po 30t i jeden po 10t i święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzie ktoś na zjazd Rejonowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego do Krasnegostawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedam wysłodki buraczane odbiór z Cukrowni Krasnystaw 250t 15zł/t

GG 8089982

Sprzedane można usunąć

ansu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was zpodkał się z firmą która odkupuje akcje polskiej spółki cukrowej i to w dodatku poniżej ich wartości to jest 40 groszy

nie prawda ze to śmieszne a co wy o tym sądzicie????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas jakaś taka foirma miała skupować ! Nie sprzedawać im!! bo znów zrobią z naszych currowni supermarkety czy coś... !!

A tak pzoatym u sąsiada zabierali buraczki z pryzmy zrobione w zdłuż pola:D hehe mówie wam szkoda że aparatu nie miałem:P akcja na mase hehe

Co to za akcja że na drugi rok można siać buraków ile kto chce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to siac ile sie będzie chciało

bez żadnych limitów

coś mi tu nie pasuje

jak coś wiecie dpkładniej to odpiszcie jak to ma wyglądać bo jeśli to prawda to darmo wywaliłem fure kasy na zakóp limitów na wiosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też wywaliłem a to sorki nie tak jest do końca tylko tak ze mozńa kupic w cukrowni limity po 80zł za tone i rozkłądają na 3 raty 2x40% i 20% ehh było by to zbyt piękne... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie limity w tym roku chodzą po 60 zł za t, rok temu były po 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sianiem ile kto chce to nie zupełnie fikcja.

U nas (Lublin )cukrownia przeprowadza ankiete czy bedą chetni na uprawe buraków na biopaliwo.zbierają informacje ile kto moze siać buraków (nie liczać tych na cukier) i jaka cena satysfakcjonowała by rolników.

Co do sprzedaży akcji to podobno podpisuje sie umowe wstępną a oficjalnie akcje przechodą na nowego właściciela po upływie 3 lat czyli już w przyszłym roku.Tylko jest mały haczyk ponieważ ta firma zgłosi zakup akcji nie w chwili podpisania umowy z rolnikiem a dopiero gdy legalnie bę mogli przepisac je na siebie.Natomiast rolnik będzie musial za te sprzedane akcje rozliczyć sie z fiskusem i nie od ceny którą zapłaci mu ta firma czyli jak ktoś mówił 40gr. a od ceny która będzie wówczas obowiązywała. A wtedy jeśli przypuszczalnie cena ta wzrośnie do 2zł to niewiele zostanie rolnikowi z tych 40gr. tak przynajmniej tłumaczyła nam na zebraniu pani inspektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam umowe w lublinie na 550ton i jak do tej pory to nikt się mnie nie pytał czy chce powiększyc areał buraka nawet z przeznaszeniem na bio paliwo tylko ciekawe jaką cene by nam zaoferowali??????? ale za rozsądne pieniądze to mógłbym powiększyc areał nawet o drugie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem w cukrowni lublin i te limity będą rozkładane na 4 raty 1 z tegorocznego rozliczenia 40 % nastepnie co rok odpowiednio 30/20/10 %

 

We wniosku można napisać ile się podoba ale i tak limity będzie dzielić komisja mieszana

 

ja chyba ze 200 ton napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe lol nieźle no dokładnie dobze piszesz ale mysle że się nie opyla z cukrowni ich brac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy czy będzie sie brało dopłaty z agencji to tych limitów a tego jeszcze nie wiadomo

 

ja może złoże wniosek wszystko zależy od tego czy z agencji będzie kasa

 

Dzisiaj szykuje sie do wyjazdu do cukrowni szukam 6 kluczyka bo 5 znalazłem a tu dzwoni telefon z cukrowni i gość mówi przywoź kluczyki bo im brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe zieja:D No fakt bez dopłaty to isę nie będzie zabardzo opylać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w tym roku Wam popłacili za tonę bo moje jeszcze na polu leżą bo cukrownia ma 17 dni opóźnienia tyle buraków narosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limity, w ARIMR nie zmienią wielkości i nie zmienią właściciela nawet, gdy nie będzie siał buraków będzie brał dopłatę są już przypadki, że osoby siejące niewiele buraków maja wysokie limity do dopłat, przez co wychodzi im np., ponad 250t do dopłat na 1ha zasianych buraków, czyli w tym roku około 2000EURO na 1ha U mnie wychodzi 70t do dopłat na 1h.

Limit produkcji w cukrowni został w ubiegłym roku obniżony o 10,4% a w przyszłym będzie jeszcze obniżony o, ponad 4% co w sumie daje około 15%

Limit produkcji cukru ma zamiar zakupić KSC i sprzedać rolnikom jako limit do uprawy buraków początkowo chcieli 60zł za, 1t, ale rolnicy w ankietach napisali, że chcą kupić po średnio 80zł do tego limitu nie ma dopłat a w przyszłym roku buraki mogą być, po 29EURO

Jeszcze do końca nic nie wiadomo, bo ciągle trwa reforma reformy rynku cukru w UE niestety ciągle działania naszego rządu i przemysłu cukrowego w Polsce działają na niekorzyść polskich rolników np. część limitu cukru została przeniesiona na, izoglukozę którą ma produkować w Polsce amerykańska firma, Kxxxx

W całej tej polityce UE i Polski chodzi o to by zniechęcić rolników do produkcji buraków cukrowych wielu plantatorów po prostu nie wytrzymuje szczególnie tych mniejszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...