Skocz do zawartości
sirmnemonic

Kto ogladał program o Romanowskich i ich gospodarstwie??

Rekomendowane odpowiedzi

Był tam może taki tekst:

kiedyś miałem 18 ha, a teraz mam...

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja terzgo oglądałem goście są niemożliwi ale wydaje mi sie że w dzisiejszych czasach by tego niezrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może leci powtórka albo można to gdzię jeszcze obejrzeć w necie ??

Z waszych opowiadań to niezła historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może leci powtórka albo można to gdzię jeszcze obejrzeć w necie ??

Z waszych opowiadań to niezła historia.

Nie liczyłabym na powtórkę w "biały dzień " już od dluższego czasu takie programy lecą ale zawsze to się odbywa bardzo póżno ten program był chyba koło północy.Wiesz co.może lepiej żebyś nie oglądał podłamkę załapiesz tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Był tam może taki tekst:

kiedyś miałem 18 ha, a teraz mam...

??

był taki tekst...ale oni bardzo ciężko pracowali .Jest ich trzech braci i pamiętali o swoich dawnych kolegach ,których zatruniali- tak ,żę ludzie ze wszech miar zaufani .Poza tym wszyscy ludzie z okolic szanowali ich i dobrze o nich mówili.Podziwiam ich siłę walki z przeciwnościami .Chciałabym by im się powiodło. I innym rolnikom o dobrym sercu i oddanym swojej ziemi.Ech...Rozmarzyłam się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś by streścił tak z grubsza ten program. I ile mają teraz ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki film robi wrażenie i nakręca x10 do pracy. ale juz dwa lata temu czytalem onich artykuł i gdzieś na kapie go mam. Więc jak ktoś chce to mogę na priva przesłać:) A w Tv napewno powtórke puszczą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 13 tyś i wybierają sie na wschud kupować gospodarstwa,

 

no na Litwę mają się wybrać -ale nie kupywać dowolne gospodarstwa tylko chcą odzyskać gospodarstwo po swoich"ojcach".Oni nie są zachłanni cenią sobie tradycję i to najbardziej mi się w nich podoba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawde zrobiło wrażenie. I ten młyn, który poddali renowacji, konie, świetne wykorzystanie pracowników(jak nie ma roboty w polu , to pracują w ogrodzie). No i maszyny, ja pierdziele, robi potężne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak będzie lecieć powtórka to niiech ktoś da znać.

stachu2005

czy mógłbyśmi mi wysłac ten artykuł

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 13 tyś i wybierają sie na wschud kupować gospodarstwa,

 

no na Litwę mają się wybrać -ale nie kupywać dowolne gospodarstwa tylko chcą odzyskać gospodarstwo po swoich"ojcach".Oni nie są zachłanni cenią sobie tradycję i to najbardziej mi się w nich podoba .

O ile wiem to panowie ci pochodzą z byłego łomżyńskiego ze wsi Romany i jakim cudem mogli posiadać ich ojcowie coś na Litwie?Nadmieniam iż mieszkam nie tak w końcu daleko od w/w miejscowości.I jeszcze jedno pytanko-czy w czasach przekształceń własnościowych tysiące hektarów popegeerowskiej ziemi trafiły do okolicznych rolników (jak powinny) czy też niekoniecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wątpliwe u nas w okolicy przeważała szlachta zagrodowa-mój pradziadek z 78 ha był już uważany za krezusa a owszem w Romanach był zdaje się dziedzic ale żeby aż tak z aspiracjami na Litwę?Większe majątki to też tak przeciętnie 200-300ha miały,ale spytam się kuzyna on siedział w genealogii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie trzeba mieć duży upór do pracy i zacięcie - a ci Panowie od młodości je okazywali. Trochę im pomogło znaleźć się w dobrym miejscu (byłe gospodarstwa popegeerowskie) w dobrym czasie (ich upadek i przekształcenia własnościowe). W chwili obecnej gospodarzą w okolicach Bartoszyc (chociaż nie tylko) i mają tam magazyny zbożowe i punkt sprzedaży m.in. McCormicka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie o co chodzi z tmi "romanowskimi"jaki program???jakie gospodarstwo?

przeczytałem wszystkie posty ale nie wiele zrozumiałem? jaki to był program? kiedy on był i gczie? czemu mial służyc ten program??/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 13 tyś i wybierają sie na wschud kupować gospodarstwa,

 

no na Litwę mają się wybrać -ale nie kupywać dowolne gospodarstwa tylko chcą odzyskać gospodarstwo po swoich"ojcach".Oni nie są zachłanni cenią sobie tradycję i to najbardziej mi się w nich podoba .

O ile wiem to panowie ci pochodzą z byłego łomżyńskiego ze wsi Romany i jakim cudem mogli posiadać ich ojcowie coś na Litwie?Nadmieniam iż mieszkam nie tak w końcu daleko od w/w miejscowości.I jeszcze jedno pytanko-czy w czasach przekształceń własnościowych tysiące hektarów popegeerowskiej ziemi trafiły do okolicznych rolników (jak powinny) czy też niekoniecznie ?

 

I słusznie kolega zauważył w tym momencie przypomniałam sobie ,żę też kozie spod ogona nie wyleciałam do dziś jestem prawną spadkobierczynią kilku morg w Kieleckiem...i ..g.. z tego nic nie da rady dobrać do tego, a co było do "wzięcia" to kumotrom ''rozdano"...trzeba mieć wejścia ...Ech życie jest do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...około 13 tyś i wybierają sie na wschud kupować gospodarstwa...

 

Ooo ja pierd***

 

Dajcie znać jakby ktoś gdzieś wyczaił kiedy bedzie powtórka i na jakim kanale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszyscy (no dobra prawie wszyscy, co się wypowiedzi w tym temacie) piszą, że go (ten program) widzieli, ale napisać to już nie mogą gdzie?

No podajcie: gdzie, kiedy, o jakiej nazwie był ten program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas, znaczy na Dolnym Śląsku prawie każdy zza Buga każdy cos tam zostawił no ale coz tego.Nic się nie odzyska i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wszyscy (no dobra prawie wszyscy, co się wypowiedzi w tym temacie) piszą, że go (ten program) widzieli, ale napisać to już nie mogą gdzie?

No podajcie: gdzie, kiedy, o jakiej nazwie był ten program.

Był w telewizji bodajże w tamtym tygodniu hyba na 2 programie, jak przełączyłem to już leciał terz niewiem jaki to był tytuł ani nic ale obejrzałbym go sobie jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On leciał 21 listopada 2006 r. na kanale TVP1 o godzinie 22.40 - "Opowieść o polskich farmerach"

Ja tego nie oglądałem - może napisze ktoś do TVP1 aby póścili powtórkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...