Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

ERDEM

 

Kurcze właśnie nie doszedł ten email! Chwilowo nie mam czasu żeby zajrzeć do tej skrzyni ale napewno to zrobię dam znać jak to zrobię!

 

POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Mam MF-a 6190 Dynashift (130KM). Jaki olej najlepiej nalać do skrzyni i do silnika????? Pozdro:-)))

 

lej, tylko oryginalny hydrauliczno-przekładniowy np Fuscha, drogi, ale sie opłaca (a Twój MF będzie ci wdzięczny) jeśli weżmiesz pod uwagę koszty remontu w przypadku wlania czegoś gorszego.

tutaj nie ma co oszczędzać, a pamietaj że "hytry dwa razy traci"

pozdrawiam

waldac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez proponuje fuscha: hydramot 1040 MC lub 1030.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile faktycznie pali MF 3080 na 1 ha zaoranego w jakim pług ina jakich glebach?? I generalnie jakie maszyny uciągnie??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam MF3120 orze 4 skibowym obracanym rabe werk ażurowym 160cm na glebach lekkich i na glinach i wychodzi mi ok10l/ha ale muszę go trzymać na zielonym(ok1900 obrotów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zalną hydraulike agrolem czy to dobry olej czy może zmienic go na fuscha. jast fusch mieszalny z agrolem bo w innych traktorach mam agrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuję schematu elektryki do MF serii 3xxx konkretnie model 3080 ale może być i inny.

Proszę o pomoc jan222@op.pl GG4704086

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję katalog części do fergusona 3075, gdzie moge to znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję katalog części do fergusona 3075, gdzie moge to znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję katalog części do fergusona 3075, gdzie moge to znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr robią mi się opiłki w skrzyni biegów w MF 3125 co moze byc ich przyczyną. Co się psuje lub zepsuło. ciągnik chodzi ino ze zapycha filtr oleju ... Co się moze dziać ???? Drugą rzeczą jest przestał mi się podnosic i opuszczać podnośnik tzn coś z elektryką bo na rozdzielaczu chodzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy działa wzmacniacz lub przyśpieszacz w MF 3050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby sprawdzić czy działa wzmacniacz musisz jechać i przerzucić bez sprzęgła wzmacniacz to powinien przyspieszyć(zwolnić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy MF 698 4x4 90KM to dobra maszyna? Może ktoś ma taki sprzęt? A co sądzicie o cenie 24 tyś. za 1984 rocznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić czy działa wzmacniacz lub przyśpieszacz w MF 3050

 

i sprawdź na wolnych obrotach czy sie nie slizga.A tak wogóle jeśli chcesz taki ciagnik kupić to odradzam lepiej poszukaj czegoś czym bedziesz mógł jeździć i pracować w polu a nie patrzeć sia tylko na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 698 to moim zdaniem to dobra maszynka. dużo zależy od stanu tech. Ja mam 699 już 3 lata i jak do tej pory psuły się tylko jakieś pierdoły jednak przed sprzedażą przeszedł generalkę. Jak ten 698 ma iść do jakiejś obrotówki czy innego cięższego sprzętu to przed zakupem sprawdź podnośnik, ew. ciśnienie na pompie hydr. bo te modele miewają z tym problemy. poza tym większość części pasuje od ursusa i nie ma z tym większego problemu. Silniki oszczędne, w kabinie cicho i brak wadliwej elektroniki Co do ceny to mi się wydaje niska... ja za swojego dałem 10 tys więcej. Ogólnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Ale już kupiłem. Szkoda że nie znalazłem tego forum wcześniej. A czy przy włączeniu wzmacniacza świeci się jakaś kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony dzięki za odpowiedź, mi też ta cena wydaje się trochę niska, może coś z tym traktorkiem jest nie tak. Z drugiej strony ten koleś ma jeszcze MF 3650 z 1989 za 42 tyś. (też mało). Możesz powiedzieć jakie części pasują do tego modelu od Ursusa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dzis kupilem MF 3050 z 90r za 39tys jescze nie ma go w domu ale po swietach juz bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś od którego kupiłem mówił że jak robili silnik to wszystko pasowało od ursusów a z tego co sam robiłem to takie pierdoły jak czujnik temp. i zegar, linka do obrotomierza, świeca płomieniowa itp., itd... kupujesz od ursusa i przykręcasz bez żadnych przeróbek i problemów. Jedyne z czym miałem problemy to znalezienie uszczelniaczy na wałek pompy wspomagania. Po świętach będę mógł coś więcej powiedzieć na temat podnośnika, pompy hydr., rozdzielaczy bo się szykuje mały remoncik.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś doradzić jakiego używanego MF kupić zeby się nie w kobać w jakiegoś grata (do 45 tyś

0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli już koniecznie chcesz MFa to jakiegos mechanicznego np.698 lub podobnego napewno nie polecam żadnego 3050 itp z seri 30xx.

Do starszych typow jeszcze dobierzesz przynajmniej troche cześci od polskich MFów a jesli nie to będziesz bulił gruba kase za byle g....

Z zachodnich polecam jedynie Fendty i Deutz Fahry za 45tyś juz coś kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...