Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:51 Wto 26 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 2546, 2547, 2548  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lysonzi1

PostWysłany: 12:49 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wy czytacie choć ostatnią stronę jak wchodzicie, czy tylko jeb.niecie głupi post i idziecie? Ktoś tu wklejał info o znacznym zwiększeniu zamówień z Anglii, ja wiem, że to nie jest znaczne, tylko kosmiczne, głównie dlatego, że nikt nie wie co będzie 1stycznia, więc cały kraj zabezpiecza się w mięso ! To właśnie to zbiera górę żywca. Doznajecie właśnie drugiego cudu ! Jeden był jak przy podobnej górze i ptasiej grypie zablokowano całkiem import z Ukrainy.Dobrze wiecie , że szło co do dnia jak przepowiadałem cały rok i teraz również by tak było ale zdarzył się cud i cieszcie się z niego.
Czy może być tak, że paradoksalnie w grudniu przy total gorze żywca może być lepiej niż w styczniu przy totalnym braku bo w grudniu zassała wszystko Wielka Brytania a w styczniu nie weźmie nic z uwagi na brexit? Może, ale wątpię, ponieważ W STYCZNIU NA WOLNYM RYNKU JEST 70% MNIEJ KURCZAKA NIZ W GRUDNIU. ZOBACZYCIE CO SIE STANIE KOLO 10STYCZNIA. TAM NIE MA KUR PO PROSTU W OGÓLE. PONIEWAŻ STYCZEŃ JEST POWTÓRZENIEM LISTOPADA GDZIE BYLO MALO A JESZCZE POLOWA Z TEGO MALO ZOSTALA ZREDUKOWANA

To nie jest cud tylko kolejna twoja pomyłka. Już ci kiedyś pisałem, że jest za dużo składowych wpływających na sytuacje na rynku, a na końcu cenę żywca. Twoje dane odnośnie wstawień są słuszne, bo taką wiedzę posiadasz, ale powiedz szczerze, skoro brexit był zapowiadany tak wiele razy, to myślałeś, że zakłady będą sobie tak z dnia na dzień funkcjonowały bez jakiegokolwiek zabezpieczenia? Ja znów słyszałem, że po cichu dogadują się z ukrainą... Swoją drogą twierdzę, że porozumienie będzie, najgorsza sytuacja jest związana z wodami i rybołówstwem, ale jakoś się dogadają, bo za dużo pieniążków na stole i każdy się boi o swoją sytuację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PadCooling

PostWysłany: 11:33 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszyscy drobiarze siedzieli dzis rano w domu

https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/traktory-wjechaly-do-warszawy-rozpoczal-sie-rolniczy-protest/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
medox

PostWysłany: 11:30 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko nikt nie wie ile to towarowanie potrwa, bo się możecie w poniedziałek obudzić w rzeczywistości w której się okaże że toniecie w kurach i nikt ich nie chce jak się skończá zamówienia z Anglii. A już w piątek się coś cięło.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:26 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy czytacie choć ostatnią stronę jak wchodzicie, czy tylko jeb.niecie głupi post i idziecie? Ktoś tu wklejał info o znacznym zwiększeniu zamówień z Anglii, ja wiem, że to nie jest znaczne, tylko kosmiczne, głównie dlatego, że nikt nie wie co będzie 1stycznia, więc cały kraj zabezpiecza się w mięso ! To właśnie to zbiera górę żywca. Doznajecie właśnie drugiego cudu ! Jeden był jak przy podobnej górze i ptasiej grypie zablokowano całkiem import z Ukrainy.Dobrze wiecie , że szło co do dnia jak przepowiadałem cały rok i teraz również by tak było ale zdarzył się cud i cieszcie się z niego.
Czy może być tak, że paradoksalnie w grudniu przy total gorze żywca może być lepiej niż w styczniu przy totalnym braku bo w grudniu zassała wszystko Wielka Brytania a w styczniu nie weźmie nic z uwagi na brexit? Może, ale wątpię, ponieważ W STYCZNIU NA WOLNYM RYNKU JEST 70% MNIEJ KURCZAKA NIZ W GRUDNIU. ZOBACZYCIE CO SIE STANIE KOLO 10STYCZNIA. TAM NIE MA KUR PO PROSTU W OGÓLE. PONIEWAŻ STYCZEŃ JEST POWTÓRZENIEM LISTOPADA GDZIE BYLO MALO A JESZCZE POLOWA Z TEGO MALO ZOSTALA ZREDUKOWANA
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 10:38 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

egg2PL napisał:
Juliusz Cezar napisał:
addam napisał:
To się kurw.a w głowie nie mieści co ten idiota wygaduje. Ma ktoś w Was wiedzę gdzie go można spotkać żeby temu idiocie wytłumaczyć jaki jest próg opłacalności

Pan Lisiecki to prezes w Krajowej Izbie Producentów Drobiu i Pasz

tu masz namiary:

https://kipdip.org.pl/pl/kontakt

możesz im składkę wpłacić.

tam zrzeszeni są producenci pasz wylęgarnie i głównie duże fermy jaj konsumpcyjnych i brojlera też

KRD to ubojnie przetwórcy integracje i też duże fermy brojlera
i tam płacą składki

PZZHiPD to związek hodowców ale tu nikt nie chce płacić składek

na tym polega różnica między tymi związkami

U różnica jest też taka że prezes pzzhipd Pan Danielak, bezinteresownie pomaga . Tak bylo przy pierwszej ptasiej grypie . Dziekujemy Panu prezesowi .
Teraz tez malo 7000eur ale zawsze.
Anie grube biby powiazane korporacyjnie siedzą i w stołki pierdzą i kłamią , chcą zarżnięcia calej gałęzi.
Głuptasie.
Budy nie zburzycie.
Chodowca rolnik i dorabia na szyciu plandek plotkow betonowych j akbys nie wiedzial. Skubane korporacje
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 09:36 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliusz Cezar napisał:
addam napisał:
To się kurw.a w głowie nie mieści co ten idiota wygaduje. Ma ktoś w Was wiedzę gdzie go można spotkać żeby temu idiocie wytłumaczyć jaki jest próg opłacalności

tu masz namiary:

tam zrzeszeni są producenci pasz wylęgarnie i głównie duże fermy jaj konsumpcyjnych i brojlera też

KRD to ubojnie przetwórcy integracje i też duże fermy brojlera
i tam płacą składki

PZZHiPD to związek hodowców ale tu nikt nie chce płacić składek

na tym polega różnica między tymi związkami
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 09:16 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

addam napisał:

tu masz namiary:

Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 09:06 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miko napisał:
Facet wyraźnie daje nam do wiadomości że dzisiaj pasza powinna kosztować ok 900 zł a pisklęta 1 zł wówczas mieścimy się w jego wyliczeniach

Niech mmie ktoś poprawi jeśli się myle
Na samej operacji pszenica mix kurczak w swoim żywocie zjada jej ok 250 gram . Oficjalnie dehejs podaje 15 procent w paszy.
Mozna to regulowac np. 500 gram .
Nie jest to teoria . Jest to niezbadana do końca praktyką , przy czym kury mają sie świetnie i wagi dobijaja do w 45 dobie
do 3 kg.
Wynika z niej oszczednnosc rzędu 15gr na kg.
Podstawa antybiotyk i kokcydiostatyk chemiczny.
12-15gr na kg Żywca
A to już są konkretne pieniądze.
Liczę pszenice po 800 zl .
0.5kg x0.8zl/kg =40gr
40gr:3kg=13gr/kg
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 01:37 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj należy dzwonić na mieszalnie w jakiej cenie jest pasza dla tych wielkich,wiem że są różnice ale nie zdawałem sobie sprawę z tego że to aż taka różnica
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 01:17 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facet wyraźnie daje nam do wiadomości że dzisiaj pasza powinna kosztować ok 900 zł a pisklęta 1 zł wówczas mieścimy się w jego wyliczeniach
Powrót do góry
addam

PostWysłany: 00:41 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 00:40 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox to był gościu taki jak ty mówił nieprawdę a ty piszesz nieprawdę gdzie ta cena 1.5 gdzie te dziury w lesie siejesz tylko zamęt a cena do góry i braki się robią dzisiej 2 telefony za kurczakiem na przyszły tydzień miałem aty dziury kazałeś GŁUPKU kopać co ci się kula od przepowiedni zepsuła Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 00:00 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak ktoś policzy wszystkie koszty w tym kredyt to nawet 3.20 wynosi koszt? To mam nie liczyć kur.wa wszystkich kosztów????? :shock: A których? Za co wobec tego mam nie zapłacić zdaniem tego pana??Czy może kredyt podnosi koszt o 90gr???? Co ten chłop wygaduje???? Kredyt oczywiście mam spłacać z tego co mi zostało z komunii. Nie no (słowo zostało usunięte) nie mogę.
Przecież to jest Prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:44 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA CIEŻ NIE PIERDOL.E. CO TO KU.RWA JEST ZA GOŚĆ????????? Shocked Shocked Shocked Przecież 2.30 to jest sama pasza i może leki i szczepionki i prąd.
Ej a może ktoś nas tu robi w balona i pasza ktorą kupujemy po 1400 jest tak na prawdę warta 900??? Może tak ją rozliczają ci wielcy, a nas robią paszarnie w wała? Bo nie znajduje innego tłumaczenia? Czy ów Pan mógłby powiedzieć jak za tyle wyprodukować???? Damy mu tyle pieniędzy ile zdoła unieść !!!! Szok ku.rwa.
A generalnie, to jest spoko, trochę tam dołożyliśmy przez 2mce jak wszyscy i już liczymy na odbicie. Luz, nic się nie dzieje. Bywa.
Dajcie mnie ku.rwa do tv to ja im powiem jak to wygląda naprawdę bo to co zobaczyłem wprawiło mnie kur.wa w osłupienie. Po prostu nie wiem ku.rwa co mam powiedzieć
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 22:39 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliusz Cezar napisał:
https://m.youtube.com/watch?v=Z01G6phZgPw

Co Wy narzekacie posłuchajcie uważnie od 2.35 minuty.

Pan Lisiecki zdaje się że jest z jakiegoś Związku. nasz czlowiek 😀.

Próg opłacalności od 2,3 do 2,8 dziękuję ja do tego "pana" nie mam więcej pytań Evil or Very Mad
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 22:36 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://m.youtube.com/watch?v=Z01G6phZgPw

Co Wy narzekacie posłuchajcie uważnie od 2.35 minuty.

Pan Lisiecki zdaje się że jest z jakiegoś Związku. nasz czlowiek 😀.
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 20:27 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam swoje wiem i

Ponawiam ------- proponuję wstrzymać wstawienia do maja ----czerwca . Ubojnie i mieszalnie,praktycznie wszyscy którzy nas tak jawnie wyzyskują poczują to co każdy hodowca czuję w tym czasie i Tylko wtedy gdy sami to doświadczą być może zrozumieją że bez hodowcy to ich piękne bogate firmy są praktycznie niepotrzebnie i nic nie warte . Pół roku,a jak trzeba to i dłużej -----tak by mieszalnie miały przepełnione magazyny surowcem do produkcji pasz do tego stopnia że w porcie cumowały by statki z nieodebranym surowcem------ zróbmy to jakoś damy radę nie patrzeć że za chwilę będzie cena tylko przetrzymać te minimum pół roku. Tak nie ma ceny to zatrzymać produkcję i ten wyzysk.-----------UBOJNIE-Muszą się szybko wyczyść z zapasów magazynowych bo inaczej cały czas będzie nadprodukcja i co za tym idzie brak opłacalnej ceny . Czy to jest takie trudne do zrozumienia.------- Musimy stanąć na kilka miesięcy----Inaczej sami siebie wykończymy
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 19:49 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemądrzałosć jest jednym z najbardziej pogardy godnych rodzajów głupoty.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 18:09 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"" Z sygnałów, jakie docierają do naszej redakcji, wynika, że na rynku jest mniej żywca kurcząt rzeźnych, a jednocześnie pojawiły się oferty sprzedaży mięsa drobiowego do Wielkiej Brytanii""

Początek grudnia a tu nawet portale dostają informacje o małej podaży żywca..

Ubojnie o których dziś pisałem to potwierdziły że nie mają presji bo z każdym dniem coraz to mniej żywca..
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:32 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje się w polemikę z idiotycznymi tekstami. Był ogólnoeuropejski lockdown, jednego dnia eksport stanął o 80%. Sprzedałeś tylko dlatego że nie było kur. Gdyby nie to, to do dziś byś miał te kury. Dobrze pamiętasz, że po zalamaniu na początku października związanym z giga iliscia żywca zaczął się w ostatnich dniach pazdzierika wzrost ceny. I bylo to dokładnie jak przewidzialem
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 16:44 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sprzedawałem w listopadzie ,kiedy to miało być ssanie na kurczaka i mało co żywca.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:16 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymaj w pogotowiu i podziękuj Anglikom na kolanach że kupują tyle drobiu u nas przed brexitem. Gdyby nie to już byś miał połowę dołu.
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 15:59 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A te doły co to ludzie pokopali na kurczaki póki zima nie nadejdzie.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 14:53 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Medox.
Jak nie przyjdzie 1zł i 30% do lasu to być może, nie jestem pewien ale należy się z tym liczyć że medox się pomylił. Jeszcze na to nie postawiłbym u bukmachera ale istnieje drobny cień szansy że nasz guru dał dupy.

Znów się pomylił?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
s69
Moderator

PostWysłany: 14:34 Pią 4 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największym zagrożeniem na horyzoncie nie jest wcale grypa bo ona nie działa wewnątrz UE a poza tym nie jest niczym nowym. Największym problemem jest bezumowny Brexit i wejście ceł WTO z dnia na dzień na nasz towar co od razu daje przewagę Bazyli czy Tajlandii o UA nie będę wspominał.

Ja jestem pewny że po przygodzie Ukraińców z HPAI/H5N8 wiosną w aktualnie ich laboratoria nie wykryją niczego bo mają już to ustalona i opłacone.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 2546, 2547, 2548  Następny
Strona 46 z 2548

Skocz do: