Skocz do zawartości
PIOTR FARMER

problem z zaproszeniem loch

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z zaproszeniem loch sa szczepione ery-parvo do paszy podawany jest preparat na grzyby i mykotoksyny oraz zakwaszacz . przedwczesnych porodow niemam lekarz wykluczyl PRRSco to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

problemem jest słaba ruja czy powtórki??

 

przyczyn moze byc duzo -

zbyt długa laktacja, zatuczenie, mało swiatła, złe zywienie, pozostawienie na porodowce, temperatura

 

generalnie po odsadzeniu locha musi miec kontakt z knurem 2x dziennie + wiamina + flushing = sukces

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam czeste powtorki ruja jest ostra witaminy podaje 5dni przed odsadzeniem do konca krycia szczepienie jest na ery-parvo flushing tez robie kontakt z knurem jest non stop mam pomieszczenie specialne dla knura i maciorek do puszczania

ja mysle ze wina lezy po stronie knura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm. powiem tylko tyle knur cały czas z maciorami??? to chyba zły pomysł a nawet napewno! knur ja cału czas stoi z maciorami stoi to po 1. staje się znewieściały,2. po drugie ma to właśnie wpływ na maciory. to tak jak z sexem przed i po ślubie

 

on też ma racje: zbyt długa laktacja, zatuczenie, mało swiatła, złe zywienie, pozostawienie na porodowce, temperatura

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

 

1.po pokryciu jedziemy pasza z mala koncentracja energii i bialka .LP

2. wlasciwa eksploatacja knura max 2 maciory na tydzień,

3. zly termin krycia

4 witamina lepiej po odsadzeniu prosiat, ery+parvo tydzien przed odsadzeniem

5. lepiej przepedzac knura rano i wieczorem zamiast stacjonowania razem z lochami

6. formowanie grupy po miesiacu od krycia

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem ale z jedną lochą tylko że u mnie to wet mówi że to wina lochy no i do żyda z nią za grosze, dwa razy się oprosiła dała piękne genetycznie prosięta a teraz już cztery razy i nic,żywienie bodźcowe stosuję ,ruja jest widoczna i zdecydowana ,wyciek śluzu jest tylko efektu niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...