Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

jak juz chcesz kupic to kupuj w birawicie.to sprawdzona firma.unikniesz wszelkich problemów,które mogą wyniknąc podczas rejestracji lub eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Posiadam MTZ 82 z 96r., planuje dodać mu kilka KM więcej poprzez zamontowanie w nim turbosprężarki. Czy ktoś próbował w taki sposób zwiększyć moc ciągnika? Jak tak to z jakimi się wiązało kosztami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki, tylko że oryginał Belarus 892. przewertuj ten temat może coś znajdziesz. Na pewno trzeba kupic: kolektor wydechowy, turbo, przewody powietrzne i pewnie pompę wtryskową ( chyba że da się przerobić ) czy trzeba coś zmienić jeszcze to nie wiem, najlepiej jak byś miał katalog od obu silników. Jak już robić to pewnie na 105kM ( filtr powietrza będzie tu też inny ), bo 90kM ma mniejsze obroty( choc moment obrotowy wyższy ) i traktor będzie wolniejszy i przekaźnik też może nie grać jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile kosztuje pronar z serii P 5 ten 80 koni z silnikiem inweko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pronar 5135 o mocy 100KM z silnikiem Iveco kosztuje 152 378 zł (cena brutto), a Pronar 5110 o mocy 80KM z silnikiem Perkins, cena brutto 146 522 zł. To Pronar z silnikiem Iveco o mocy 80KM będzie kosztował w tym przedziale cenowym! A więcej inf. dostanie Pan u producenta na stronie wwww.pronar.pl tam będą podane telefony bezpośrednie do działu handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 10 latek tłukłem MTZ 82 i szacuneczek teraz od 3 lat mam PRONARA 1221 i to UWAGA z nr 0000001 ktos ma ten model ??? co o nich sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma i jest zadowolony. Jest lepiej wykonany niż Pronara 1025

A Przynajmniej się tak nie psuje jak ten o mocy 105 KM. Ja w przyszłości tak około za 2 lat tez myślę nad zakupem Pronara 1221A . Jaki Pan obrabia areał tym ciągnikiem (130 KM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie meczy sie raczej bo 32 ha to na niego niewiele chociaz gleba ciezka plug ibis 4 BZ ,agregat brodnica 4,60 -mógłby byc 5,10 to akurat, narazie odpukac bez awarii i nie cieknie jesli nie liczyc łzawienia przy sprezarce i rozdzielaczu pod kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do 1221A to pare rzeczy ulepszyli ale w daszym ciagu brak synchronizatora skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z numerem 00001 to dbaj o niego, potomkowie może go kiedyś opchną za wieeeelllllką kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł ale to chyba wnuki i to pod warunkiem ze firma jeszcze bedzie istniała ,bo jak nam ten UNIJNY dobrobyt w głowach poprzewraca towszyscy bedą jezdzic FENDem albo innym CASEm he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogumil masz w tym pronarze swiece zarowa? bo w naszym 1523 nie ma takiego czegos i zima jest troche problem z odpaleniem. jak sie nie myle to mamy model 1523 z nr 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W piątek przyprowadziłem z Ełka belarusa820. Przejechałem nim ok. 280km.Przez całą drogę pięknie się sprawował,żadnych problemów.Jutro jadę go zarejestrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieca żarowa Pierwsze słyszę, chyba we wszyskich tych traktorach są świece płomieniowe. U mnie na początku nawet przy minus 25 nie bylo kłopotów, ale z czasem i rozrusznik się przypalił, akumulatory przysiadly i płomieniówka też chyba nie dziala, no i teraz jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiece panie były w mnieszych silnikach w 130 jest silnik 6garowyi swiecy nie uswiadczysz to co wygląda jak swieca w kolektorze powietrza to czujnik zanieczyszen nie wiem jak ta nowa wersja bo mój pali zimą elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. W piątek przyprowadziłem z Ełka belarusa820. Przejechałem nim ok. 280km.Przez całą drogę pięknie się sprawował,żadnych problemów.Jutro jadę go zarejestrować.

ile godzin to trwało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak juz chcesz kupic to kupuj w birawicie.to sprawdzona firma.unikniesz wszelkich problemów,które mogą wyniknąc podczas rejestracji lub eksploatacji

Eryko-sorry-ale czy Ty wiesz co piszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam do sprzedania ciągnik MTZ 82 z 1996 roku, po kapitalnym remoncie silnika, nowe tylne gumy oraz akumulatory, pali na dotyk, cena 20000zł, proszę pisać na maila: szumi123@vp.pl lub dzwonić: (041)3792469

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje kupić do MTZ siedzenie ale nie wiem jakie będzie najlepsze. Jak ktoś kupował albo cos wie na ten temat to proszę o odzew.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał na szrocie coś od ciężarowki, czasem naprawdę są pożądne siedzenia i tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kilku informacji o MTZ 562, podobno ma on silnik 82KM jak MTZ80/82, ma to byc wersja na eksport, wie ktos cos na jego temat ?? mam takie cos na oku, jutro jade obadac na miejscu, ale dobrze by bylo juz cos wiedziec wczesniej. Za chwile bede probowal przegrzebac sie przez caly ten watek

Wiem tylko ze nie ma polbiegow i nie ma mozliwosci ich zalozenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...