Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podam ceny ktroe chce juz Wlkp. 0-29 S-27 1A-24 1B-22 2A-20ale ktorej nie maja zaczyna sie u nich problem z jajkiem.Mam pytanie jesli w Katowicach jest tak tanio to przyslijcie pare dostaw w regiony gdzie jest drozej i sie wyrowna

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny ktore podalem powyzej rzycza sobie ludzie z Pamira choc mozna sie jeszcze utargowac grosika.Poszukuje malego jajka jesli ktos ma prosze o linka na forum.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkopolsce Ceny są takie jak podaje Gall.

I już niektórzy na mazowszu mają takie ceny. Ciekawe ile jeszcze podrożeje jajo do świąt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie jestem jedynym handlarzem ktory slyszy o tych cenach Wielkie Dzieki Andrzeju12 chyba jako nie liczni jestesmy na tym forum wsrod tych co handluja a cos pisza a nie czytaja.Zawsze tez mozecie sie dowiedziec od Kolegi Ekofarmera ktory tez ma wiadomosci o aktualnych cenach i bylbym wdzieczny gdyby pisal cos wiecej o sytuacji na rynku i prognozach.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja sprzedaje w następujących cenach: 0-0,28 S-0,26 1A-0,23 1B-0,21 2A-0,19. Giełda Katowicka od poniedziałku dopiero podnosi ceny bo jeszcze dostają w starych czyli 1A max po 0,22 i wiadomo od kogo Tak słyszałem ale być może coś podskoczy już wcześniej najprawdopodobniej małe jajko bo jest o niego ciężko.

BIOS Lubliniec ceny: XL-0,30 L-0,25 M-0,22 i jajko im schodzi a myśleli że dają wysoką cenę i zapas zrobią na święta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich.Już połowa tygodnia a tu ceny cosik nie mozna drgnąć powyzej 1a-23.Na takim poziomie sie zatrzymało w tym tygodniu ale pewnie a raczej na pewno w nastepnym drgnie grosza.

Jakie są moje osobiste prognozy???? Myślę,ze jak dojdzie cena za 1a do 25gr to bedzie maximum do swiąt.

Z drugiej strony czyż jest źle dla nas producentów zeby tak drożało???

No chyba nie więc uważam,że nie powinno przekraczać 1a-24 i na pewno bedzie dobrze.

 

 

Pozdrawiam producentów i handlujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koszalinie 1a 0,23 na dzien dzisiejszy , ale sadze iz moze jeszcze podskoczyc - nigdzie nie idzie dostac towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Megakure

Z kim mamy przyjemnosc z hod, czy z han, co slychac na gieldzie Koszalinskiej?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hodowca , srednia ferma, klatki.

przeszla przeszla ofensywa sanepidu i weterynarii, ponoc z UE miala wpasc jakas komisja na kontrole rynku drobiarskiego i wszyscy zaczeli szalec. pieczotki, dokumentacja, HDI, DPP, DPH, HACCP. ostatecznie nikt nas nie odwiedzil a hodowcy jak zwykle poszli w koszty.

co do sytuacji cenowej zaczyna sie robic ciekawie, ale nie ma co przesadzac 1a 0,23 mysle ze odpowiada nam i odbiorcom, drozej moze nam sie odbic czkawka. tyle tylko ze juz !!! brakuje towaru, starch pomyslec co bedzie przed swietami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam producentów i handlowców

Z tego co widzę to może być problem z utrzymaniem obecnych cen do świąt. Na południu hurtownicy sa juz mocno załadowani towarem a zejście bardzo spadło. Co niektórzy juz odmawiają dostawy. A jak jest w innych regionach?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzwonilem dzis do katowic i mowili ze jest slabe zejscie i kupuja 1a 22 gora 23

Co do wlkp zdania maja podzielone 1a 23 choc krzycza 24 ale w ta cene zbytnio nie wierze przynajmniej na ten tydzien bo duza czesc sprz\edaje po 23 Cigle dochodza mnie sluchy ze wydzwaniaja po fermach i szukaja towaru.Ceny zagranica stanely w miejscu wiec w poniedzailek dojdzie do 24 wileka nie wiadoma?Co do zapasow na magazynie mozei maja pelne ale cala prawda wyjdzie za 2 tygodnie.Do Kolegi Remika soja z portu na ten tydzien 790-795

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszyscy dzwonią pytają jakie zejście i że mają puste magazyny, ale jak przychodzi co do czego to jajko można kupić jakie się chce ile się chce i w rozsądnej cenie.

A zejście, faktycznie trochę stanęło. Wydaje mi się, że cena już się ustabilizowała. A jeżeli producenci znowy zrobią ogromne promocje w supermarketach to może się powtórzyć sytuacja sprzed świąt wielkanocnych. I zamiast na święta zarobić to można przez zapasy ostro stracić, ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Orientuje sie moze ktos jak ształtuja sie ceny na dolnym slasku?

chodzi mi o oklice wrocławia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co slychac swiecie jaj ? nie czuc cos tych swiat bardziej juz na wielkanoc aniezeli boze narodzenie lekko zrobil sie zastuj na kurnikach ale poczekajcie jeszcze troszke a co nie ktorzy madrzejsi bede nie dlugo bili stado.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Galla.

Chyba tak żle nie będzie jak piszesz.

 

Napisz co słychać naprawdę ,bo ten wpis to Ci ktoś inny naskrobał

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co mialem na mysli?

Na dzien dzisiejszy zejscie jest na stalym poziomie wahanie cen zaleza od regionu 1a -23 itd. co 2 gr. jedynie katowice sie wylamuja 1a-22.Pamira mimo ze wchodza im mlode stada do swiat nie beda mieli malych jaj musza do sieci dostarczyc 20 tirow jaj i jeszcze do kupuja.Dlaczego pisze ze ...ze madrzejsi... od polowy stycznia bedzie slabe zejscie co moze odbic sie na cenie a z roku na rok rynek coraz szybciej reaguje i moze nastapic korekta paru groszy a dzieki wybiciu starych stad nie bedzie to tak odczuwalne.Zastanawia mnie jedynie jak bedzie wygladaly obsadzenia na przyszly rok czy z roku na rok po wielkanocy cena bedzie szla w dol czyli najgorzej maj czerwiec lipiec ? Pisze to co weim to co mi sie o ucho ibiło i z obserwacji.Nie znam na tyle rynku ogolnopolskiego aby cos iwecej pisac.Po to jest to forum abysmy mogli sie inforamcjami wymieniac kazdy cos na pisze i mozna cos wywnioskowac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nikt nic nie pisze więc można by sądzic że jest świetnie w interesie Tylko chyba nie do końca tak jest. Towaru wszędzie kto ile chce a cena idzie w dół. Najwięcej jest grubego jajka. Im mniejsza ferma tym szybciej obniża ceny. Jednym słowem dwa tygodnie do świąt a na rynku padaka. I jeszcze te promocje w marketach robią swoje jak zwykle. O cenach nie pisze bo poza dwoma osobami nikt nie dzieli się informacjami tylko czytac każdy chce.

Pozdrawiam Nielicznych Piszących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, to dawaj tego grubego jajka troche do mnie. u mnie sprzedaz na biezaco, magazyny puste, zadnych zapasow. cena wysoka 1a 0,24 i nikt nie chce odsprzedac, a wlasnie z tym jajkiem sa najwieksze problemy. na sklepach jeszcze sie nie ruszylo, ale mysle ze lada dzien sie zacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w woj. łódzkim ceny pozostają bez zmian. Coraz większe zainteresowanie dużym jajkiem a na rynku go coraz mniej, liczę że przed świętami ceny jeszcze grosik lub dwa pójdą w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych.

Na mazowszu jak na razie bez zmian: 1a-23 1b-21 2a-20

Myślę,że w tym tygodniu cos drgnie gdyż wszyscy są puści,nie mają zapasów a sklepy ruszają zazwyczaj 2tygodnie przed swietami.

 

Jakby sie cos działo proszę o wpisy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do hodowca2006

zachodniopomorskie, koszalin. rozumumiem ze kwesta transportu jest decydujaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...