Skocz do zawartości
Marecki1

Wygrodzenia w oborach wolnostanowiskowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Czy ktoś ma oborę wolnostanowiskową wyposażoną w wygrodzenia np. tego typu:

 

http://www.agroportal.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=285&Itemid=141

 

Te widziałem na Polagra-Farm 2006 i są konkretnie wykonane.

 

Ale może znacie jakiegoś producenta wygrodzeń w Polsce ??? Nie chodzi mi tu o wygrodzenia zrobione z rurki o średnicy 50mm (takie już widziałem) bo co mi krowa z taką rureczką po kilku latach zrobi to chyba wiadomo. Nie wspominam już o wygrodzeniach malowanych farbą - porażka. Nie będę ich co 3 lata wymieniał na nowe.

Chodzi mi o solidne wygrodzenia

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura o przekroju 50 wystarczy tylko musi być grubościenna. Ja w wolnostanowiskowej założyłbym ukośna drabinke, ewentualnie jeszcze jakąś rure poziomą ograniczającą wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz takie wygrodzenia z rurki 50mm ??? i jak długo ???

 

te produkowane w Polsce, które ja widziałem nie były wcale z rur grubościennych tylko z normalych, które nie wyglądały solidnie.

 

Miałem już w oborze rury ocykowane właśnie 50mm i wiem co mi z tym krowy zrobiły po kilku latach - szkoda kasy to pewne (o zmarnowanym czasie na montaż nie wspomnę)

 

Może znacie jakieś firmy które to sprzedają ??? Czy tylko oni - www.agroportal.net.pl się tym zajmują na poważnie

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz http://www.rolstal.pl kilkadziesiąt obór w regionie Podlasia i chwalą sobie jego wyroby. Poza tym Grene jest ich przedstawicielem - ale fabryka taniej Ci sprzeda - oczywiście w odpowiednich ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robern.

 

Sprawdzę gdzie to mają i podjadę żeby obejrzeć jak to jest wykonane i jakie mają warunki sprzedaży.

 

Niedługo muszę podjąć decyzję, które wygrodzenia kupię.

 

Widzę że dużego wyboru nie mam:

 

1. Takie - http://www.agroportal.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=285&Itemid=141

 

2. lub takie - www.rolstal.pl

 

Dam wam znać

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście u znajomego ślusarza pewnie wykonasz taniej - ale te są solidnie wykonane - ocynk lub tańsza wersja czarna farba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz takie wygrodzenia z rurki 50mm ??? i jak długo ???

 

te produkowane w Polsce, które ja widziałem nie były wcale z rur grubościennych tylko z normalych, które nie wyglądały solidnie.

 

Miałem już w oborze rury ocykowane właśnie 50mm i wiem co mi z tym krowy zrobiły po kilku latach - szkoda kasy to pewne (o zmarnowanym czasie na montaż nie wspomnę)

 

Może znacie jakieś firmy które to sprzedają ??? Czy tylko oni - www.agroportal.net.pl się tym zajmują na poważnie

 

Pozdro[/quote

Witam sory że tak dłógo nieodpisywałem mam z takich rurek to były rury odpadowe takie z takimi kijowymi końcówkami i te ścianki niebyły idealnie równe ale były naprawde grube metr rurki sporo ważył mam je już chyba z 8lat i nic sie niedzieje jedną musiałem wyciąć bo mi byk wyszedł przednimi nogami i nieumiał sie wycofać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korsarz wiem o jakie rurki Ci chodzi. Rzeczywiście można takie na niektórych złomowiskach kupić - odpady ale z grubymi ściankami.

 

Jest to jakieś rozwiązanie, ale jak napisał Robern malowanie czarną farbą nie bardzo mnie interesuje, bo ile tej czarnej farby potrzeba, a poza tym ile to by zajmowało czasu zwłaszcza oczyszczenie rur po kilku latach z paszy, odchodów i całej reszty żeby je ponownie przygotować do malowania.

 

Jestem raczej za dobrym ocynkiem zrobionym w fabryce. Wybiorę się chyba na targi do Olsztyna 24.11. - może coś jeszcze zobaczę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże te targi nie były

 

Wygrodzeń też nie było dużo i nic nowego nie widziałem a to co widziałem to nie były takie wygrodzenia jakie bym chciał.

 

Jadę jeszcze raz zobaczyć wygrodzenia Agritubel do nich www.agroportal.net.pl, bo coś mi się wydaje że lepszych i solidniejszych nigdzie nie dostanę. Teraz już wiem "na czym stoję"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś - bo niestety nie mogłem dojechać. Widać dużo nie straciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dużo" nie straciłeś bo dużo nie było zwłaszcza zwiedzających o wystawcach nie wspomnę.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wystawców to za jakiś czas na stronie organizatora powinien pojawić się katalog do ściągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeszcze raz te wygrodzenia

http://www.agroportal.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=285&Itemid=141

 

w oborz koło Nowego Tomyśla. Nowa obórka i 100 krów. I wszystkie wygrodzenia jak nowe - Super

 

Powiem wam jedno. Liczyłem ile by kosztowało zrobienie samemu i się przeraziłem

Nie dość że rury na słupki (tam są 100mm) trzeba u mnie zamawiać bo na składzie takich nie mają to jeszcze cenowo wychodzi prawie tyle co gotowe z dowozem na miejsce (a o spawaniu ocynku nie wspomnę)

 

Mają tam kilka przegród innej polskiej firmy, z których już ocynk odchodzi - po niecałym roku. Takich to ja nie chcę. Dobrze że się przejechałem. Wiem co wybrać.

 

Stal poszła w górę więc chyba nie mam się co zastanawiać tylko brać póki nie podrożeją

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... i zamówiłem.

 

Szkoda że nie będę miał na wigilię bo bym się krówek zapytał czy im takie odpowiadają

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą się cieszyły

Jeśli to nie tajemnica - ile Cię one kosztowały (na krowę lub całość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jakie wygrodzenia są Ci potrzebne, cennik już mają na stronie:

(do pobrania po zarejestrowaniu i zalogowaniu)

 

http://www.agroportal.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=285&Itemid=141

 

albo wyślą Ci emailem.

 

Co do kosztów to brutto jakieś 250 zł/stanowisko, składasz wszystko jak z klocków lego, więc możesz sobie dobrać jak chcesz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przed zimą (której nie ma ) zrobiłem jeszcze 6 stanowisk uwięziowych dla krów z wygrodzeń Rolstalu. Wszystko ocynkowane - cały komplet. Wyszło mi (same wygrodzenia 1150 zł brutto) czyli ok. 190 zł/stanowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robern a widziałeś te wygrodzenia Agritubela:

 

http://www.agroportal.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=285&Itemid=141

 

tylko w realu np: na wystawie lub w oborze.

 

Są droższe ale w porówniu do tych z Rolstalu to jak mercedes do "malucha" i nie przesadzam. Kto widział to na pewno to potwierdzi

 

Wiem że cena robi swoje, ale ja wolę dopłacić i nie martwić się więcej o wygrodzenia w oborze

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam zamiar wpuścić pare byczków pod wiate niewiecie ile może kosztować taka 15 metrowa krata pszyżłobowa? Jaką byście polecali jakąś zatrzaskową czy skośną czy jakąś inną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu - na którejś z wystaw miałem okazję porównać. Zdecydowałem się ze względu na czas dostawy (Rolstal był od ręki - kto to wiedział, że zimy nie będzie ) a także, że Rolstalu wygrodzenia w niektórych oborach stoją już ok kliku lat (przynajmniej 1999) i nic złego się z nimi nie dzieje. Aczkolwiek nie wykluczam, że dalszą rozbudową będę prowadził w oparciu o "mercedesa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki mam zamiar wpuścić pare byczków pod wiate niewiecie ile może kosztować taka 15 metrowa krata pszyżłobowa? Jaką byście polecali jakąś zatrzaskową czy skośną czy jakąś inną??

 

jak mają tam być tylko byczki to możesz śmiało dać skośne, zatrzaskowe są droższe, ale to zależy co dalej planujesz w przyszłości

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić cielaki i trzymać do dużych, a jak te skośne spisują sie jak jest bydło rogate? Teraz mam taką krate i tam gdzie byk wkłada głowe jest otwór na dole węrzszy a do góry szerszy ale zdaży sie że czasami jakaś łajza przejdzie przednimi nogami i potem nieumie sie wycofać(te są na łańcóchach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wchodzą mniejsze sztuki czy durze Wydaje się że durze nie powinny wychodzić . Morze problem jest w wysokości kraty Wystarczy od gury zamocować rurę na takiej wysokości żeby mogły swobodnie włożyć głowę a nie mogły się wspinać . To powinno rozwiązać problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...