Skocz do zawartości
Technik rolnik

Chore jałówki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry

Mam problemy z dwoma jałówkami i nie wiem jak sobie znim poradzić. Jedna, o niej już wcześniej pisałem na forum ma brodawki na całym ciele a druga ma nieustające biegunki (bardzo rzadkie, można powiedzieć wodniste z bąbelkami powietrza). Ma już ponad dwa lata i jeszcze ani razu nie występowała u niej ruja. Sierść ma matową, oczy smutne i jak idzie ciągnie za sobą nogi .Nie chce jej się pozbywać, bo pochodiz od wydajnej krowy, która bardzo rzadko rodzi jałówki. Co jest tego przyzczyną? Prosze wszystkich o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te biegunki ma naokrąglo? czy sezonowo? a próbowaleś już siemię lnianne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może powinieneś ją odrobaczyć, poza tym dwuletnia jałówka to już powinna się ocielić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może powinieneś ją odrobaczyć, poza tym dwuletnia jałówka to już powinna się ocielić

 

Właśnie podejrzewam, że jest zarobaczona ale nie wiem w jaki sposób to sprawdzić i jakie to mogą być robaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie kłopoty z tą jałówką to ją podaruj sobie (niestety) bo raczej krowy z niej nie będzie.

Natomiast żeby sprawdzić czy zwierzę posiada pasożyty weź próbkę kału i podrzuć do dobrego specjalisty. Większość pasożytów jest wydalana razem z kałem. Ale mogę podejrzewać, że mogła zarazić się nietypowym trochę (jak na krowę - ale jeśli inne nie mają podobnych objawów) tasiemcem - wtedy już tylko rzeźnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mialam taką jałowkę podobną do Twojej z opisu, ale nie miala biegunki. Odrobaczyliśmy ją w ciemno, dostala witaminy i mikroelementy i była z niej dobra krowa. A co do siemienia to na biegunkę , zaparz gorącą wodą poczekaj aż zrobi się taki kleik i daj jalowce w wiadrze razem z paszą na mokro przez kilka dni. U nas zawsze skutkuje Czekam na wiadomości i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdobry

Mam problemy z dwoma jałówkami i nie wiem jak sobie znim poradzić. Jedna, o niej już wcześniej pisałem na forum ma brodawki na całym ciele a druga ma nieustające biegunki (bardzo rzadkie, można powiedzieć wodniste z bąbelkami powietrza). Ma już ponad dwa lata i jeszcze ani razu nie występowała u niej ruja. Sierść ma matową, oczy smutne i jak idzie ciągnie za sobą nogi .Nie chce jej się pozbywać, bo pochodiz od wydajnej krowy, która bardzo rzadko rodzi jałówki. Co jest tego przyzczyną? Prosze wszystkich o pomoc.

 

Jałówka nr 1 - na rzeź

Jałówka nr 2 - na rzeź

 

Prawda jest okrutna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdobry

Mam problemy z dwoma jałówkami i nie wiem jak sobie znim poradzić. Jedna, o niej już wcześniej pisałem na forum ma brodawki na całym ciele a druga ma nieustające biegunki (bardzo rzadkie, można powiedzieć wodniste z bąbelkami powietrza). Ma już ponad dwa lata i jeszcze ani razu nie występowała u niej ruja. Sierść ma matową, oczy smutne i jak idzie ciągnie za sobą nogi .Nie chce jej się pozbywać, bo pochodiz od wydajnej krowy, która bardzo rzadko rodzi jałówki. Co jest tego przyzczyną? Prosze wszystkich o pomoc.

 

Jałówka nr 1 - na rzeź

Jałówka nr 2 - na rzeź

 

Prawda jest okrutna

 

Na rzeź jałówka z brodawkami??? hahahahaha, przepraszam, że Cię wyśmiewam ale widać że hodowla nie jest twoją "najlepszą" stroną. To nie pierwsza jałówka, która u mnie ma takie brodawki, zazwyczaj one znikają szybko , ale u tej jest wyjątkowo dużo i na całym ciele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wiesz, że te brodawki same znikna to po co się pytasz co z nimi zrobić, a trojan udzielił ci tylko rady skoro o nia prosiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro wiesz, że te brodawki same znikna to po co się pytasz co z nimi zrobić, a trojan udzielił ci tylko rady skoro o nia prosiłeś

 

Ponieważ wyglądają szpetnie i chce wiedzieć, czy nie ma nie np. jakieś maści??? Jeśli ktoś nie ma o czymś pojęcia to po jaką cholere pisać durnoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do technika rolnika

Z tego co piszesz masz cały czas problem z brodawczycą w oborze, u jednych jałówek brodawki znikają u innych się pojawiają.

Ja ze względu na moje estetyczne podejście do hodowli takie zwierzęta przeznaczam na mięso.

Jak Cię rajcuje pałowanie się z takimi zwierzakami to się pałuj i nie proś o rady ludzi na forum, skoro jak twierdzisz posiadasz wybitną wiedzę na temat hodowli i utrzymania bydła.

Pozdrawiam

Trojan

czyli facet, który nie lubi obsranych jałówek z brodawkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...