Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:51 Sob 21 Wrz 2019

Chore jałówki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Weterynaria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trojan

PostWysłany: 15:00 Pią 8 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do technika rolnika
Z tego co piszesz masz cały czas problem z brodawczycą w oborze, u jednych jałówek brodawki znikają u innych się pojawiają.
Ja ze względu na moje estetyczne podejście do hodowli takie zwierzęta przeznaczam na mięso.
Jak Cię rajcuje pałowanie się z takimi zwierzakami to się pałuj i nie proś o rady ludzi na forum, skoro jak twierdzisz posiadasz wybitną wiedzę na temat hodowli i utrzymania bydła.
Pozdrawiam
Trojan
czyli facet, który nie lubi obsranych jałówek z brodawkami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Technik rolnik

PostWysłany: 17:07 Czw 7 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mania napisał:
skoro wiesz, że te brodawki same znikna to po co się pytasz co z nimi zrobić, a trojan udzielił ci tylko rady skoro o nia prosiłeś

Ponieważ wyglądają szpetnie i chce wiedzieć, czy nie ma nie np. jakieś maści??? Jeśli ktoś nie ma o czymś pojęcia to po jaką cholere pisać durnoty?
Powrót do góry
mania

PostWysłany: 17:02 Czw 7 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro wiesz, że te brodawki same znikna to po co się pytasz co z nimi zrobić, a trojan udzielił ci tylko rady skoro o nia prosiłeś
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 15:41 Czw 7 Gru 2006    Temat postu: Re: Chore jałówki Odpowiedz z cytatem

trojan napisał:
Technik rolnik napisał:
Dzieńdobry
Mam problemy z dwoma jałówkami i nie wiem jak sobie znim poradzić. Jedna, o niej już wcześniej pisałem na forum ma brodawki na całym ciele a druga ma nieustające biegunki (bardzo rzadkie, można powiedzieć wodniste z bąbelkami powietrza). Ma już ponad dwa lata i jeszcze ani razu nie występowała u niej ruja. Sierść ma matową, oczy smutne i jak idzie ciągnie za sobą nogi .Nie chce jej się pozbywać, bo pochodiz od wydajnej krowy, która bardzo rzadko rodzi jałówki. Co jest tego przyzczyną? Prosze wszystkich o pomoc.

Jałówka nr 1 - na rzeź
Jałówka nr 2 - na rzeź

Prawda jest okrutna

Na rzeź jałówka z brodawkami??? hahahahaha, przepraszam, że Cię wyśmiewam ale widać że hodowla nie jest twoją "najlepszą" stroną. To nie pierwsza jałówka, która u mnie ma takie brodawki, zazwyczaj one znikają szybko , ale u tej jest wyjątkowo dużo i na całym ciele.
Powrót do góry
trojan

PostWysłany: 08:56 Czw 7 Gru 2006    Temat postu: Re: Chore jałówki Odpowiedz z cytatem

Technik rolnik napisał:
Dzieńdobry
Mam problemy z dwoma jałówkami i nie wiem jak sobie znim poradzić. Jedna, o niej już wcześniej pisałem na forum ma brodawki na całym ciele a druga ma nieustające biegunki (bardzo rzadkie, można powiedzieć wodniste z bąbelkami powietrza). Ma już ponad dwa lata i jeszcze ani razu nie występowała u niej ruja. Sierść ma matową, oczy smutne i jak idzie ciągnie za sobą nogi .Nie chce jej się pozbywać, bo pochodiz od wydajnej krowy, która bardzo rzadko rodzi jałówki. Co jest tego przyzczyną? Prosze wszystkich o pomoc.

Jałówka nr 1 - na rzeź
Jałówka nr 2 - na rzeź

Prawda jest okrutna
Powrót do góry
kaja

PostWysłany: 11:54 Sro 6 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mialam taką jałowkę podobną do Twojej z opisu, ale nie miala biegunki. Odrobaczyliśmy ją w ciemno, dostala witaminy i mikroelementy i była z niej dobra krowa. A co do siemienia to na biegunkę , zaparz gorącą wodą poczekaj aż zrobi się taki kleik i daj jalowce w wiadrze razem z paszą na mokro przez kilka dni. U nas zawsze skutkuje Wink Czekam na wiadomości i życzę powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
robern

PostWysłany: 19:28 Pon 4 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz takie kłopoty z tą jałówką to ją podaruj sobie (niestety) bo raczej krowy z niej nie będzie. Crying or Very sad
Natomiast żeby sprawdzić czy zwierzę posiada pasożyty weź próbkę kału i podrzuć do dobrego specjalisty. Większość pasożytów jest wydalana razem z kałem. Ale mogę podejrzewać, że mogła zarazić się nietypowym trochę (jak na krowę - ale jeśli inne nie mają podobnych objawów) tasiemcem - wtedy już tylko rzeźnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Technik rolnik

PostWysłany: 18:05 Pon 4 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mania napisał:
może powinieneś ją odrobaczyć, poza tym dwuletnia jałówka to już powinna się ocielić

Właśnie podejrzewam, że jest zarobaczona ale nie wiem w jaki sposób to sprawdzić i jakie to mogą być robaki.
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 18:04 Pon 4 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaja napisał:
A czy te biegunki ma naokrąglo? czy sezonowo? a próbowaleś już siemię lnianne?

Nie próbowałem siemieinia lnianego.
Powrót do góry
mania

PostWysłany: 14:23 Pon 4 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może powinieneś ją odrobaczyć, poza tym dwuletnia jałówka to już powinna się ocielić
Powrót do góry
kaja

PostWysłany: 09:23 Pon 4 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy te biegunki ma naokrąglo? czy sezonowo? a próbowaleś już siemię lnianne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Technik rolnik

PostWysłany: 16:02 Nie 3 Gru 2006    Temat postu: Chore jałówki Odpowiedz z cytatem

Dzieńdobry
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Weterynaria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: