Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:10 Pon 18 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 2537, 2538, 2539  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lysonzi1

PostWysłany: 17:39 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
To dawajcie z tymi cenami pasz tylko szczerze wytwórnia T.
Finiszer 1280 net
Grower 2 1289 net
Grower 1 1277 net

Kokcydiostatyk ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lysonzi1

PostWysłany: 16:24 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam fermy po 400 tysi co nie wstawiły nawet sztuki, a dziś znów słyszałem o pewnym hodowcy który ma parę set tysi co już popłynął.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:57 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bossu napisał:
Medox masz rację.
Jak ja to widzę i co słyszę w branży:
-mali hodowcy nie dają rady i niestety wpadają już w tucze kontraktowe(ostatnio firma na A podobno uaktywniła się nawet na południu Polski)- ludzie są zdesperowani,żyją tylko z kurników i podpisują,ewentualnie sąsiad świniarz nagada im jakie to złote góry ma na tuczu-dobrowolnym niewolnictwie,jak to mnie ostatnio uswiadomiliście. Podobno dobijają już do 4 milionów kur.
-duzi hodowcy maja inną cenę paszy albo krzyczą,że zmienią jedną ubojnie na inną , albo pół fermy oddają do np superdrobu a pół do animeksu i nie mają na pewno tej małej ceny 2.20
Jest konkurencja między dużymi ubojniami na wschodzie i północy Polski.
Wiem,że tutaj się z takich śmieje,ale się zastanówcie komu bardziej pozwolą upaśc? Temu co ma 3 kurniki po 20 tys czy temu co ma 10 po 60 tys? Nikt z duzych nie może sobie pozwolić na przerwanie łańcuchów dostaw.
A pełne integracje mają gdzie zaoszczędzić.
Słyszałem,że przechodzą przejściowo na praktycznie zerowe marże.
Jak ktoś ma włąsne stada rodzicielskie wylegarnie ubojnie i przetwórstwo to przetrzyma ten czas.
Padną takie małe i średnie ubojnie bo one nie są tak konkurencyjne na europejskim rynku jak duzi gracze lub nie mają za sobą duzego kapitału obcego lub polskiego.
Więc powiedzcie mi jak zmniejszyć o 70% produkcje w kraju jak całą północ dalej wstawia.
Przewiduje,że zostaną tylko największe integracje.

Ja uważam że ci najwięksi właśnie popadają lub sprzedadzą się innym mali zamkną się na 2 lub 3 rzuty i potem pojadą dalej mali to większość rolnicy mający jeszcze inne źródła dochodów nie zarobią na kurce to zarobią na warzywkach lub zbożu
Powrót do góry
Bossu

PostWysłany: 15:50 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox masz rację.
Jak ja to widzę i co słyszę w branży:
-mali hodowcy nie dają rady i niestety wpadają już w tucze kontraktowe(ostatnio firma na A podobno uaktywniła się nawet na południu Polski)- ludzie są zdesperowani,żyją tylko z kurników i podpisują,ewentualnie sąsiad świniarz nagada im jakie to złote góry ma na tuczu-dobrowolnym niewolnictwie,jak to mnie ostatnio uswiadomiliście. Podobno dobijają już do 4 milionów kur.
-duzi hodowcy maja inną cenę paszy albo krzyczą,że zmienią jedną ubojnie na inną , albo pół fermy oddają do np superdrobu a pół do animeksu i nie mają na pewno tej małej ceny 2.20
Jest konkurencja między dużymi ubojniami na wschodzie i północy Polski.
Wiem,że tutaj się z takich śmieje,ale się zastanówcie komu bardziej pozwolą upaśc? Temu co ma 3 kurniki po 20 tys czy temu co ma 10 po 60 tys? Nikt z duzych nie może sobie pozwolić na przerwanie łańcuchów dostaw.
A pełne integracje mają gdzie zaoszczędzić.
Słyszałem,że przechodzą przejściowo na praktycznie zerowe marże.
Jak ktoś ma włąsne stada rodzicielskie wylegarnie ubojnie i przetwórstwo to przetrzyma ten czas.
Padną takie małe i średnie ubojnie bo one nie są tak konkurencyjne na europejskim rynku jak duzi gracze lub nie mają za sobą duzego kapitału obcego lub polskiego.
Więc powiedzcie mi jak zmniejszyć o 70% produkcje w kraju jak całą północ dalej wstawia.
Przewiduje,że zostaną tylko największe integracje.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 15:42 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Szczerze, to to w tej proporcji kupujesz starter po jakieś 1200 skoro jedynka jest tańsza od dwójki o 12 złotych polskich.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:37 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dawajcie z tymi cenami pasz tylko szczerze wytwórnia T.
Finiszer 1280 net
Grower 2 1289 net
Grower 1 1277 net
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:16 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ludzie na tym forum to w 98% wolnorynkowcy z południa którzy obgryzają paznokcie i pytają kierowcy paszowozu który sąsiad nie wstawil kur i na tej podstawie prognozują że to ja wstawiam bo pewno bydzie cena Laughing
Ludzie, południe to kilka % rynku który w obecnej sytuacji nie ma żadnego znaczenia. Wykrwawicie się w pół roku do zera.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 14:12 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bossu napisał:
Nie wiem po ile kto masz pasze,ale u nas na Żurominie mówi się ,że różnice w cenach pasz dla molochów a dla maluchów to nawet 200 zł.Może daltego udaje im się jechać za takie śmieszne pieniądze.

Moze tak być .
De hęś ma 3 ceny za dostawę zboża.

1. Od rolnika do 100ton podstawowa cena na drzwiach portiernii

2. Od rolnika pow 100ton plus 30zl

3. Dostawcy stali tzw pośrednicy plus 100 w górę
Powrót do góry
Bossu

PostWysłany: 14:05 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po ile kto masz pasze,ale u nas na Żurominie mówi się ,że różnice w cenach pasz dla molochów a dla maluchów to nawet 200 zł.Może daltego udaje im się jechać za takie śmieszne pieniądze.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 14:03 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ptasia grypa w całej Europie !! Miliony ton mrożonki w całej Europie!! Trzecia fala za 2 miesiące w całej Europie!!
Kto żyje nadzieją, że jakiś procent Januszy na południu które stanowi kilka procent rynku drobiu w Polsce nie wstawi kur i dzięki temu cena wzrośnie ma chyba nie po kolei w głowie
Mamy POCZĄTEK GIGA KRACHU. TAK, TO DOPIERO POCZĄTEK !!

Co na to Pinokio?
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 13:58 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś z Was zmieni mój pkt widzenia ale podpisując przez ostatnie XX lat kontrakt w cenach 3,40-3,60 to już się słyszało że na północy nie mają widelek a lecą cały rok za 3,20. Cały, doslownie.

Poszli w system holenderski gdzie Ubojnia dogaduje się z wylęgarnia a hodowca dostaje tylko rozpiskę wstawień, ustala czy zrobi kurę w 40 czy 45 dni i finito.

Zarabiał? Nie mi patrzeć komuś do portfela ale patrząc że na północy większość to molochy to najwidoczniej dla nich cena 3,20 zapewniona przez cały rok to była mała łyżka ale stała..

My na południu raz Górka a raz dołek a innym razem dokładka a znowu innym ktoś z wolnego miał 3,70 to człowiek dostał 3,40 i wiecznie nie wiedział za ile będzie robił.

Jaka jest spoooora różnica?

Na północy dalej mają 3,20 a u mnie leżą na biurku 4 oferty za 3zl a żadna kalkulacja mi nie wychodzi bym za tyle mógł produkować, synowie twierdzą że na swoich kurnikach nawet na kradzionym prądzie i wodzie z potoku, nie zrobią kury w tej cenie
Powrót do góry
Bossu

PostWysłany: 13:44 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox ma rację.Na Żurominie prawie wszystko wstawione na 90%.Ci co mają po milion w cyklu wyłączyli z produkcji po 1 kurniku.Lecą na cenach 3.0-3.10.
Superdroby,Wipasze,Drobexy, Cedroby nikt tutaj nie ogranicza wstawień. Nikt tez na wolnym nie siedzi wszyscy w kontraktach.
Międzyrzec i okolice kto jest duży i ma po minimum 400 tys. to ma umowy po 3.20.
Nikt za 1.8 nie oddaje.
Bez ograniczenia produkcji nie damy rady tego szaleństwa opanować.
Powinniśmy iść jako kraj w jakość a nie ilośc.
Turcja zwiekszyla produkcj, ale miała pewne kontrakty do Chin.
My mając cenę najgorszą w historii zwiększyliśmy o 3%, bez żadnych rynków zbytu!!
Martwię się ,że nasza branża może skończyć jak w stanach gdzie hodowcy to tylko parobki dla dużych korporacji...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:25 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ptasia grypa w całej Europie !! Miliony ton mrożonki w całej Europie!! Trzecia fala za 2 miesiące w całej Europie!!
Kto żyje nadzieją, że jakiś procent Januszy na południu które stanowi kilka procent rynku drobiu w Polsce nie wstawi kur i dzięki temu cena wzrośnie ma chyba nie po kolei w głowie
Mamy POCZĄTEK GIGA KRACHU. TAK, TO DOPIERO POCZĄTEK !!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:59 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Goliathus"]Bo w takiej sytuacji powinno być tak pisklak z wylegarni po kosztach pasza z wytwórni po kosztach i my po kosztach i jakoś by to było ale nikt oprócz nas nie chce tak zrobić dlatego inni jeszcze coś zarabiają a my dokładamy ale to się już kończy bo my juz nie mamy z czego i pociągniemy za sobą cały sektor po samych weterynarzach kończac[/quote.

Bo inni prowadzą biznes a nie żyją marzeniami i iluzjami sprzed lat.
Liczą kalkulują o śniada i podejmują lub nie ryzyko. Dla nich ma znaczenie każdy grosz na kontrakcie i spróbuj się wywinąć kiedy cena tuszki pójdzie do góry . Zaraz prawnik pismo napisze .
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 12:25 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo w takiej sytuacji powinno być tak pisklak z wylegarni po kosztach pasza z wytwórni po kosztach i my po kosztach i jakoś by to było ale nikt oprócz nas nie chce tak zrobić dlatego inni jeszcze coś zarabiają a my dokładamy ale to się już kończy bo my juz nie mamy z czego i pociągniemy za sobą cały sektor po samych weterynarzach kończac
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 11:29 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj każdy jest w kropce, podpisać kontrakt poniżej godności czy utopić na wolnym. Wydaje mi się że lepiej utopić raz, niż cały rok krwawić
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 11:24 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisywanie umów będąc w pozycji i sytuacji "na kolanach", kończy się tym, że jeszcze w podziękowaniu trzeba zrobić loda, bez możliwości wypłukania gęby po.
Hodowcy to debile, masz medox rację, mają debilizm zakodowany w genach i to w tych dominujących genach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 11:05 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie rację, szczegolnie z tym że nie można podpisywać kontraktów w pozycji na kolanach , ale większość chce za wszelką cenę produkować lub musi to robic, inna część liczy, że następnym rzutem odbije, a nikt nie chce przegapić odbicia, więc per saldo wychodzi z tego ograniczenie w skali kraju o 10% w największym tąpnięciu i co z tego? Nic. Pamiętajcie, W TEJ KONKRETNEJ SYTUACJI, ograniczenia na wolnym rynku na południu (który stanowi ledwie kilkanaście procent krajowej produkcji!!) nawet gdyby wyniosły 30- 40% NICZEGO NIE ZMIENIĄ.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:53 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie można teraz podpisywać kontraktów.
w pozycji na kolanach.
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 10:48 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopóki kupują z wolnego po 1.8 to średnia im troszkę niższa wyjdzie, z tym że wolny wstawia się ostatni raz. Nikt nie będzie dokładał któryś raz w tym roku. W moim rejonie część ograniczyła, część nie wstawiła wogole, a część tak jak mówiłem w przypadku słabej ceny robi również przerwę. Kontrakty tegoroczne się kończą, na przyszły rok oferują ceny zarządowe które biorą się z powietrza i również są poniżej godności, plus wolny rynek który walczy ale już ostatkiem sił. Także co robić? Na moje to przerwę. Ministerialna będzie się teraz pół roku podnosiła, zarządowe na dzień dzisiejszy 2.9, a co będzie za tydzień, dwa czy trzy? Zarządowe przy dalszej takiej sytuacji będą wynosić 2.5, więc nawet kontrakty przestaną wstawiać.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:31 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest wojna na wyniszczenie
są firmy które za żywiec 3.3 i tuszkę sprzedają 3.3
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 10:20 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnie nie są w stanie płacić minrolu, a nikt nie będzie robił na ich ceny zarządowe typu 2.8.
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 10:18 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że nastąpi, jeszcze max jeden rzut, bo nikt nie jest w stanie cały czas dokładać.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:17 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- 70%
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:14 Czw 26 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego miejcie świadomość że wielcy w kontraktacjach jadą jak jechali !!! My tu cały czas mówimy o ograniczeniach na wolnym rynku i w mniejszych kontraktacjach trochę w środkowej Polsce typu Erdroby, Drobbogsy, czy na południu typu Imexy, Algasy, Resroby ( to akurat schodzący przykład) A to w sumie jest mała część rynku!! Gro hodowców w wielkich kontraktacjach jedzie normalnie. Dlatego kur nie braknie przy tym zapotrzebowaniu i tych zapasach !
Podniecacie się, że gdzieś w jakiejś małej wylęgarni ktoś wywalił jajko albo ma duży spadek . To nie ma znaczenia! Żadnego!. Generalnie południe i wolny rynek i jego ograniczenia to jest guzik w skali produkcji całego krau! Reszta jedzie normalnie. Temu gadanie ile to ferm stoi pustych patrząc w promieniu 100km obok siebie na południu jest absolutnie pozbawione sensu Dlatego też mówię, że największy spadek wstawień wyniósł 12.9% w skali kraju w pewnym momencie, a to jest nic, bo potrzebne by było 50% CO NIE NASTĄPI NIGDY
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 2537, 2538, 2539  Następny
Strona 49 z 2539

Skocz do: