Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

a moze zablokuj kawalkiem drewienka dzwignie od hydrauliki. tak ma moj wujek w pronarze 1025...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy dzwignie przy kierownicu jedna na prawy przud druga na lewy przud i trzecia na tył. Ale jak ja bym przytrzymał tą dzwignie to mi coś tam wyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyje tzn że olej nie ma przejścia robi się ciś i jeszcze coś ci rozwali.nie może wyć jedynie jak turem podnosisz to wtedy powinno słychać pompę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz mi sie wydaje że to wycie to ciśnienie gdzieś powstaje. Ale gdzie mam go podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak firma ci go podłączyła i puścisz dżojstik i wtedy przytrzymasz dźwignię to też wyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powrót z rozdzielacza przy turze gdzie masz podłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadome że powinien ale jak znoajmy brał odemnie mtz 82 rozsiewacz do wapna napędzany hydraulicznie to miał problemy i też mu wyła pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa podłączone dwa węze z prawe strony zasilanie i powrót. Na małych obrotach tego niesłychać ale na większych słychać wyraźne wycie. Jak go odbierałem tam było mało oleju nawet go niemogłem na pełną wysokość podnieść to wtedy było wszystko ok ale jak dolałem olej to zaczeła mi wybijać ta gałka przy kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terz ale na wolnych obrotach jej prawie niesłychać a jak przygazuje to słychać wyraźne wycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale jak niepracuje turem to ten olej powinien iść przelewem tym powrotnym wężem powrotnym od tura nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję często MTZ z rozsiewaczem hydraulicznym i dźwignia się blokuje tylko w skrajnym położeniu, jak podłączę odwrotnie to trzeba dźwignię trzymać. Że pompa pod obciążeniem wyje, to chyba ten typ tak ma ( co prawda zależy jak głośno ) tylko przy innych pracach niż rozsiewacz to tego tak nie słychać, może że robi się na innych obrotach i krótko . Może dowiedz się czegoś w serwisie czy u producenta U mnie są trzy dźwignie od hydrauliki ( po jednej dla każdej pary ), ale tych do przednich wyjść to nigdy nie używałem - więc tych nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"siemanko mam pytanie : czy częśći z Pronaru pasują jako zamienne do belarusów. bo mam zamiar kupić takiego 90 KM turbo, bo jest o wile tańszy od pronaru. Ma ktoś moze taki traktor, co o nim sądzicie????"

sie nie moge doczekac na odpowiedz na to pytanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dźwignie w hydraulice zewn.blokują się w każdym położeniu,tylko, że pod większym obciążeniem wyskakują w położenie neutralne.czyli przy ładowaczy czołowym trzeba dźwignie zasilającą zablokować- tak mi sie wydaje...

korsarz - tak powinno być,jeśli nie pracujesz turem,to rozdzielacz tura powinien dawać olej przelewem- a pompa nie ma prawa wyć-w końcu coś wysiądzie. .

Spróbuj podłączyć sie pod drugą parę szybkozłączy..jeśli będzie cały czas to samo,to Panowie Monterzy coś źle w ładowaczu zmontowali ..

 

pablo - Jeszcze nie widziałem części zamiennych do rusków z pod marki Pronar - wkłady filtrów ,uszczelki, wszystkie dostępne gadżety wyprodukowane za wschodnia granicą.Chociaż sa już polskie zamienniki filtrów puszkowych..Nie miałem jeszcze styczności z oryginalnym Belarusem,ale to przecież cały czas ten sam rusek..link dla Ciebie- http://rpt.pl/archiwum/rpt_1106_1.htm -wg mnie Pronar w starej metalowej masce, w której wygląda lepiej ,jak w plastikach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te przewody chydrauliczne od tego tura są węższe od przewodów od ciągnika i robi sie ciśnienie i wyskakuje ta gałka. W każdym bądz razie dziękuje wszyskim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w instrukcji od tura nie ma danych jaki ma być przepływ? rusek ma coś 38-40l/min jak dobrze pamiętam albo 36.nie podejrzewam aby chłopaki byli zdolni i gdzieś jakiś dławik założyli.najlepiej zaproś ich i niech myślą w końcu troche kasy na to wydałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"siemanko mam pytanie : czy częśći z Pronaru pasują jako zamienne do belarusów
Mam takiego Belarus 892 90kM z 1999r., do tej pory nie spotkałem się z niczym co by nie można było kupić, choc jak mi siadł rozrusznik to sprzedawca powiedział że coś takiego widzi po raz pierwszy( ale wystarczyło przetoczyć komutator ). Tak naprawdę to Pronar specjalnie części nie robi, więc nie wiem co miałoby nie pasować. Może kiedyś coś się okaże, ale myślę że nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś w MTZ82 zamontowaną grzałke ktura pomaga zapalać w silne mrozy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ma ktoś w MTZ82 zamontowaną grzałke ktura pomaga zapalać w silne mrozy?
Też coś o tym słyszałem montowac to można na dolnym przewodzie gumowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś widziałem u Ruskich na targu, mieli taka puszkę z grzalką i przykręcało się ją w miejsce zaślepki z lewej strony bloku, tylko u mnie idzie tam przewód od kolektora ssącego do pompy wtryskowej ( silnik turbo ) i trzeba by go przeginać. Jak namyśliłem się by to kupić ( chcieli ze 4 lata temu 120 zlotych ) to przestali przyjeżdżać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w grzałkę „M” 2,2KW w zbiorniku z kawałka rury, do której wspawane są dwa króćce na przewody podłączone do bloku w miejsce kranu spustowego i do głowicy do tego zegar cyfrowy, który włącza grzanie przed wyjazdem.

Mam jeszcze taka nagrzewnicę płomieniową (na „prymusa”) ze stara wojskowego grzeje płyn i miskę olejową, ale nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie - standardowo- świeca płomieniowa, do tego grzejnik konwektorowy 2000watt pod miskę olejową 2 godziny przed planowanym rozruchem.I pali "od kopa". No chyba ,że nie ma prądu- wtedy mam klopsik

Ciepły olej- to podstawa.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...