Skocz do zawartości
martinus

Opłacalność uprawy pszenżyta i pszenicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś wyliczenia opłacalności uprawy pszenżyta i pszenicy na pow. 10 ha?

Bo mam 10 ha ziemi i zastanawiam sie czy uprawiać to czy też oddać w dzierżawe i wziąć dopłate .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakim sprzetem dysponujesz bo jak masz nająć wszystko czy prawie wszystko to lepiej oddaj w dzierżawe i weż dopłate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jaka klasa ziemi - jak da 6-7 ton to bym uprawiał jak 4 tony to nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy znajdziesz takiego dierzawce ktory zaplaci ci czynsz i odda doplaty u nas dopłaty bierze dzierzawca i jest to zgodne z prawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy znajdziesz takiego dierzawce ktory zaplaci ci czynsz i odda doplaty u nas dopłaty bierze dzierzawca i jest to zgodne z prawem

kto sie bedzie pchał w legalną dzierżawe i zgłaszał to żeby jescze musiał kase odać za to że dzierżawi, bogumil co ty taki naiwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad oddal w dzierżawe, dzierżawca płaci tylko podatek a dopłate bierze właściciel.

Do Bogumiła - to o czym mówisz jest pewnie legalne, ale oddać w dzierżawe ziemie i dopłaty-to ile trzeba wziąść za dzierżawe?

A i znalazłem wyliczenia http://www.wir.org.pl/kalk/kalk.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martinus te wiliczenia potrafia człowieka zdołowac nic sie nie opłaca ,chować produkowąć bo trzeba dokładać masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

legalnie lub nie nie wiem u nas wygląda to tak dzierzawca płaci podatek gruntowy ,czynsz dzierżawny przeważnie równoiwartość 1t pszenicy i dostaje dopłaty obszarowe oczywiscie własciciel tez moze zgłosic pole do dopłat ,ale jesli agencja sie dopatrzy w co nie wątpie to blado go widze poniewaz doplaty naleza sie temu kto pole uprawia czyli dzierzawcy. mozna umówic sie inaczej ale wtedy jaki czynsz a nie wiem oco ci chodz ,ze legalnie to oddawanie kasy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by się opłacało jakby zawsze dawało maksymalny plon, a z tym jest jak zawsze różnie nieraz przy tym samym nawożeniu jest różnie jak nie wymoknie to wyschnie, ziemia słabszej klasy, krótko mówiąc wiatr w oczy. Jak ma się własne pole i wszystki sprzęt to można jakoś wyjść z trudnych chwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci maxymalny plon zysk łatwiej wypracowac kiedy ceny sa wysokie a niekoniecznie plony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
martinus te wiliczenia potrafia człowieka zdołowac nic sie nie opłaca ,chować produkowąć bo trzeba dokładać masakra

gufi lepiej przeslij nam nr telefonu tej lasencji wydajnosc zaraz wzrosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...