Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Adkonis w slupsku sprzedaje 1a po 23 ale tez brakuje mu jajka.A co do cen takie jak pisze Kolega Ekofarmer tylko ze miedzy gatunkami roznica 2 gr.Co do zapasow to nic o tym nie wiem ale jeszcze troszke cukiernie rusza juz od 18 czyli jeszce tydzien a co do duzego jajka tez pojdzie jak woda.Oczywiscie ze markety robia swoje np.Makro 1a 24 tesco 30 real S czyli do 53 gram 10szt po 29 w tym ze 2*10 + 10szt m gratis i oczywiscie bony tez maja wplyw ale to my musimy promowac swoja marke towar ze mozemy zrobic promocje 2 tyg. przed swietami kiedy zejscie jest slabsze prz\ez co miej stracimy a ludziom pozosatnie w pamieci ze tam bylo taniej.Pozdrawiam mysle ze nie bedzie tak zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak za daleko. Taką cenę to ja od dawna mam w Rzeszowie , przy zbliżonej odległosci. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pytaj sie Kolegi Remika bo jest z tamtych regionow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Tak grosik do góry przed świętami bo nie ma jajek. no co jest !!!!!! teraz grosik do góry a po świętach Jeden przez drugiego będzie dzwonił i sprzedawał za ile kto da. A do supermarketów dajecie za pół darmo "musimy dać na promocje" aha jak to musicie, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Sami pozwoliliście na to. W supermarketach promocja a do hurtowni drożej jeszcze drożej. A w ten sposób dorabiacie Francuzów Anglików Hiszpanów Niemców a dla rodzimego Handlowca szpila i nic więcej "bo wy macie". Ha ale to producenci nie Hurtownicy jeżdzą nowymi wypasionymi furami Mercedes Bmw Audi Hummer. Mają urlopy, a który z Hurtowników był na normalnym urlopie. Bo ja Takiego nie znam.

Podnoście ceny jak możecie a zostaniecie Sami z ręką w nocniku. Duże fermy zmonopolizują rynek i zniczą takich jak my i Wy. Bo nie wierze żeby to czytał Pan Mizgier, Woźniak lub Pachura itd. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege Andrzeja12

Sam jestem handlarzem a co do promocji ze "musicie" to bylo w takiej przenosni nie wiem czy zauwarzyles ze promocje sa 2-3 tygodnie przed swietami tak aby utkwily w naszej pamieci ze jest tanio a tak naprawde idizemy robic zakupy na swieta w osrtatnim tygoniu wiec ma to podloze psszychologiczne.Kazdy z nas moze zrobic promocje choc w tym okresie jest to ciezkie ze wzgledu na cene lecz mozna dogadac sie ze sklepem aby zjechal troche na marzy przez jakis czas aby wywolac wsrod kupujacego zainteresowanie lub pozostalo w pamieci ze tam bylo tanio a dlaczego 2-3 tygodnie przed bo jest zastuj na sklepach bo ludzie oszczedzaja na swieta i przyjdzie pam kowlaski do sklepu w ostatni tydzien i kupi choc nie bedzie zwracal uwagi na cene.Co do tego ze jedza takimi furami kazdy z nas decyduje czym sie zajmujemy lecz jesli sie denerwujesz na nich pamietaj ze my tez mamy swoj okres na tym rynku nie jest rodzzinka Pamira czy Wozniak oni jedynie sie wybili wPolsce jest okolo 1500 hodowcow wiec jest w czym wybierac.Powiem tak tez jestem szaraczkiem ale jedynie to moja winna bo rynek jest ogromny.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Kolegi Andrzeja12

jesli odpowiadaja Tobie ceny jakie ponizej pisal Ekofarmer tyle pomiedzy gatunaki 2 groszsze roznica to zadzwon pod numer 0696883423 to hodowca ktory ma do sprz\edania jajka od 3 do S i pochodzi z mazowieckiego

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pretensji do producentów o to co robią bo wiem że każdy ma wybór i robi co chc. Denerwuje mnie jedynie to że zawsze z marketami inaczej rozmawiają niż z nami. A potem na rynku pojawiają się jaja po zwrotach z supermarketu. Nie raz tak było i nie raz tak będzie.

dzięki za numer ale mam swoich dostawców i nie narzekam na cenę ale troszkę się zdenerwowałem na ekofarmera że "jeszcze podniosę o grosik". Dajcie spokój spróbuj podnieść cenę jajek dla sklepu to jest taki szum że głowa boli. Producent podnosi i nic go nie obchodzi a my się męczymy i tłumaczymy dlaczego po co itd. I jak ktoś mi powie że podnosi cenę za każdym razem jak mu producent podniesie to NIE uwierze.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy inaczej rozmawiaja z supermarketami? Wiem ze moze troche bronie ale jest to nie fer wobec hurtownikow,daja ,musza na promocje w okresach swiatecznych lub kiedy maja nadmiar a przez pozostaly okres czasu wystarczy spojrzec na ceny jakie sa w marketach jak zawyrzone choc ktos moglby powiedziec ze biedronka sprzedaje L 10szt. po 3,2 czasami 3zl przez pozostaly okres ale nie wiem czy wiecie ale biedronka narzuca marzy 10% czyli kupuje po 26netto.Co do zwrotow to nic nie wiem na ten temat.Kolega Ekofarmer zawsze patrzy optymistycznie choc (bez urazy) czasami nie realnie wiec nie miej za zle bo sam tam nie jest hodowcom i rynek sam zweryfikuje cene.Moze nie podnosze za kazdym razem ceny(chodzi o sklepy) ale nie mozna powiedziedziec ze w dobrym okresie nie mamy na nich dobrego zarobku.Zaraz sobie odbijesz w polowie stycznia bedzie koretka o 2-3 grosze i tak odazu nie obnizy hodowca ani my cen na sklepach.Co do narzekan gdzie ich nie ma w kazdej grupie zawodowej sa lecz jesli wiesz ze cena idzie u kazdego rownomiernie to nie ma obaw chyba ze konkurencja ma nie zly zapas zawsze sa obawy np. ja stracilem cukiernie na rzecz jajka P.Borkowskiego bo ma gramature powyzej normy i tak sobie przeliczyli ze w tej samej cenie oplaca sie im brac jego jajko.Nigdy nie bylo spokoju i nie bedzie ale nie ma co narzekac trzeba zyc dalej

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALL- Podobają mi się Twoje rzeczowe wypowiedzi. Na ty Forum jest kilku "piszących", których informacje w miarę pokrywają sie z sytuacją na rynku . Pisanie o tym ,,co kto ma" to takie niesmacznie.Każdy z nas czy to producent czy hodowca musi mieć sporo oleju w głowie, żeby utrzymać się w handlu . Przy okazji czekam na wieści od kol. Remika. Życzę wszystkim zadowolenia z owoców swojej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Hodowco2006 podaj do siebie jakis namiar GG e@MAIL

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego andrzej 12

moge mowic wylacznie w swoim imieniu, ale wydaje mi sie ze sie troche zagalopowales w swoich wypowiedziach. wypasione fury bmw audi itp to mozna spokojnie odlozyc na polke z bajkami. ci co mysla rozsadnie to wola badz musza inwestowac w swoje gospodarstwo anizeli kupowac samochody. nie wiem jak sie gada z marketami, gdyz tego nigdy nie robilem i zamiaru raczej nie mam. za to wiem jak gada sie z hurtownikiem kiedy cena spada na leb na szyje. nie ma zmiluj sie, 1a za 15gr i wtedy kazdy ma w d... ze dokladamy do interesu, nikogo tez nie intersuuje iz musimy spelniac zupelnie absurdalne wymogi weterynarii, sanepidu itp. a kaska leci. a gdy stado choruje to tez kaska leci, nierzadko w tysiacach zl.a juz najbardziej wkurzajac jest to ze czesto posrednik ma lepsza cene ode mnie! tez "urzeram" sie ze sklepami, wiem jak to jest z ich obsluga i mozesz sie domyslic jaka mam mine kiedy widze ulotke od konkurencji hurtownika - duze jajko w paczce za 0,23

zreszta duzo by tu pisac jak to producenci maja przechlapane.

 

mowiac szczerze to zawsze myslalem ze to hurtownicy maja lux zycie, wystarczy magazyn, znalezc paru producentow z dobrym jakiem i hurra na detal. a na detalu zawsze sie zarobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Ceny Górny Śląsk: 1A 0,22 - 0,23 reszta co dwa grosze. Widać że brakuje 1A a poza tym wszystkich sortów jest pod dostatkiem. Słyszałem że Pan Borkowski opuścił 1A na 0,22 a on ma zawsze najdrożej z dużych producentów. A jak u innych?

Spoko że nowi ludzie na forum się pojawili i jest rzeczowa wymiana poglądów i informacji. Tak trzymać Panowie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawe skąd ta informacja na tema cen p.Borkowskiego ??

Widziałem jajka od Borkowskiego faktycznie można powiedzieć że wszystkie sorty ma większe od pozostałych producentów, swego czasu tak samo sortował Dublet.

Jaja wygladają ładnie ale z tego co wiem to ceny są zazwyczaj wyzsze o grosz czasami o dwa w porównaniu z konkurencją. Ceni się ale wie za co.

jak ruch przed Swiętami ?

na mazowszu jak zwykle wszyscy czekają na ostatni tydzień. A w supermarketach tłok ze nie ma gdzie zaparkować.Ostatnio klientowi zabrakło jaj i wspomagał się jajami z Makro faktycznie cena atrakcyjna ale po zważeniu okazało się że jaja XL mają wagę w okolicach 70 gram.Przynajmniej tym poprawiłem sobie humor.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tu piszących.....

 

Do świąt tydzień a na rynku w miarę spokojnie,bez szaleństw.Myślę,że to i dobrze.Nie ma co liczyć na duże skoki jak to było kiedyś przed wejsciem do UE gdzie niekiedy cena przekraczała 30grosików !!! to już historia.

Cieszmy się stabilizacją jaka nastąpiła gdyż lepiej na pewno nie bedzie,

tzn. nie bedzie duzych wzrostów i spadków cen.

Jeśli tylko ceny pasz nas nie wykończą bedzie możliwie.

 

Piszcie jak ceny w innych regionach

 

 

 

PS.panowie-przestańcie sobie wypominać takie rzeczy kto jaką bryką jeździ bo to przecież bez znaczenia.Jeśli ktoś uważa,że inwestycja w nowe auto jest dobra to niech sobie kupuje i zmienia bryki co rok!!!

Nie wszyscy hodowcy to snoby i kupują Audi,Volvo czy Mercedes,prawda?

 

Bez urazy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wrecz odwrotnie, obrot detalu szkoczyl o 100% , ceny nie ruszam, uwazam ze taka jest optymana.hurt podobnie tyle tylko ze brakuje jajek i trzeba towar reglemetowac. najblizszy tydzien jak zwykle bedzie najciezszy, no ale potem duuuzo wolnego.

 

wesolych swiat zycze wszystkim zamieszanym w produkcjie i handel jajkiem

trzymajcie sie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze wszyscy zapracowani i jak kurniki puste? Jak sadze i slysze to tak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy piszę w odpowiednim temacie ale może wie ktoś jak nazywają się te kury które znoszą jajka z białą skorupką. i gdzie mogę kupić takie kury. z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego Najlepszego z okazji nadchodzących Swiąt Bożego Narodzenie.

Oraz udanego Nowego Roku i szampańskiej zabawy Noworocznej aby przyszły rok był lepszy od od tego starego

Pozdrawiam Wszystkich Piszących i Czytających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku spokój,jaj na fermach nie ma,hurtownie tez puste.

Myślę ze w styczniu nic się nie zmieni a na pewno cena nie spadnie.

 

Pozdrawiam i życze SPOKOJNYCH ZDROWYCH ŚWIAT !

 

 

 

 

Ps.kolego-kura co daje białe jajko to Lekhorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w Nowym Roku

Niestety nie sprawdziło się życzenie Kolegi Ekofarmera. Ceny już spadły i to znacznie. 1A kosztuje na dzisiaj 0,20-0,21. Troche mniej jest całkiem małego jajka czyli 2B i 3. Przyznam że sam nie wierzyłem iż przy tak drogich paszach (a jeszcze zdrożeje) cena może polecieć. Ale rynek jest jaki jest.

Myślę że dopiero po wybiciu starych stad cena podskoczy. Czyli gdzieś w połowie stycznia. Bo przy dzisiejszej cenie paszy starej kury nie opłaca się trzymać.

Pozdrawiam i co słychac w innych regionach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak wczesniej wspominalem bedzie drobna korekta ze wzgledu na slabe zejscie przed sylwestrowe i jak juz sie zapowiada rowniez ten tydzien a przez te pare dni wolnych mimo ze magazyny na swieta byly puste jak i kurniki juz sie zrobilo pare milionow jaj zapasow a rynek sie nie kwapi aby je wchlonac musimy troche poczekac az sie wszystko ustabilizuje i nie ma co zabardzo zjezdzac z cena bo bedzie ja trudna podniesc a handlarza czy ubojnioe nigdy nie interesuje cena paszy.Choc wielu hodowcow tez nie robi zbytniej kalkulacji kosztow produkcji wystarczy popatrzec na brojlera co tam dopierom sie dzieje.Co do cen nie bede sie wypowiadal sami wiemy jakie sa choc zawsze musicie wziasc poprawke na ceny z Katowic ok1-2gr.bo to specyficzny rynek ale Kolega Remik mowi prawde

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie koledzy, trzymac cene! ja w tej chwili spokojnie o grosz opuscilem na hurcie, detal w przyszlym tygodniu.zobaczymy co bedzie sie dzialo, jak narazie sprzedaz lekko ospala. zapas maly jest, ale nie martwie sie , gdyz oddaje polowe stada na "pasztet" ,takze pozniej bedzie mi nawet brakowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...