Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra a nie jest po prostu tak że 330M są cichsze od 330?

 

Ile taki komin do 330 kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność to przede wszystkim komin, najcichsze były te stare płaskie, ale był słabszy traktor. wypróbowałem też sadowniczy ( bo kilka razy zdarzyło mi się urwac komin ), ale go wywaliłem, raz że głosny, dwa że spaliny czasem do gęby lecialy Teraz nie wiem ile kosztuje, ale jak kupowałem ze 3 lata temu to chyba około 40 zł ( czarny emaliowany okrągly ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dźwięk z tych starych płaskich to mi się nie podoba, poza tym kiepsko wyglądają

 

W każdym kserkes razie dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też dżwięk z tych płaskich się nie podoba, mimo że tłumik cichszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam instrukcje i katalog do U-330 Jak ktoś chce- moj mail:

 

Comp4ct@wp.pl

 

(mam też sporo innej literatury rolniczej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulan napisz mi ile KM ma według instrukcji c 330 w DIN i SAE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że z tym spalaniem w orce to prawda?

Ja kiedyś na 1 ha zużyłem prawie cały zbiornik

orałem 3, na blokadzie i gaz ręczny do końca.

Te 550 obr/min Wom to pewnie przy 2200 obrotów silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze spalaniem to prawda mnie średnio na zaoranie 1 h potrzeba od 3 do 4,5 godziny przy pługu 2 X 33 cm z Grudziądza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważacie, że z tym spalaniem w orce to prawda?

Ja kiedyś na 1 ha zużyłem prawie cały zbiornik

orałem 3, na blokadzie i gaz ręczny do końca.

Te 550 obr/min Wom to pewnie przy 2200 obrotów silnika?

 

Ze spalaniem to prawda z wyjątkiem jednego mojego pola, na którym to jest 2 ha gliny tak ciężkiej że mtz82 z pługiem 3x30 cm nie daje rady na głębokość 30cm zaorać.

 

jeżeli tam muszę orać to pożyczam mtz82 od wujka, a w tym roku mtz nawalał często i musiałem 330 orać.

 

330 orałem pługiem 2x30 cm i choć orka była średnia, to mimo to było bardzo ciężko. Gdybym tam 330 chciał orać na głębokość 30 cm to chyba na jedną skibę i wtedy zbiornik (35 l) na hektar by w 330 poszedł

 

W ubiegłym roku podczas suszy mtz82 z pługiem 3x30 cm na tych dwóch hektarach spalił 80 litrów które mu wlałem w domu+ jeszcze kilka litrów bo mi brakło palwa na dokończenie uwrocia i powrót do domu Wyobraźcie sobie jaka tam jest ziemia ciężka jeżeli mtz82 40 l na hektar spalił W ubiegłym roku to trzeba było głęboko orać bo inaczej to pług wyskakiwał

 

Mam też kilka pól na których 330 spali dosłownie kilka litrów na hektar. To spalanie z tej strony jest uśrednione, ale myślę że to jest normalne zużycie paliwa w 330 podane,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że taka robota nie ma sensu, dlatego kupiłem w zeszłym roku C-385 z 70 roku i teraz mnie to taniej wychodzi (max 14l/ha).

trzeba też zwrócić uwagę na jakość paliwa bo ON w ciężkiej pracy spali mniej(co nie znaczy, że taniej):wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli 385 nie spali więcej niż 14 l/ha to masz lekkie ziemie

 

ja też pewnie kupię coś pochodnego od 385, np 912 ale cokolwiek to będzie to na tych moich 2 ha gliny w głębokiej orce spali minimum 30 l/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, moja trzydziecha ma prawie35 lat,tą 30-cha śmigał mój dziadek,potem ojciec i teraz ja albo ojciec w ostateczności pracownik, traktorek nadal dzielnie służy oczywiście kapitalkę przechodził już dwa razy(11tys. mth),skrzynia nietknięta(tylko wymiana dzwigni zm.biegów) do orki się go nie zapina pracuje się nim w sadzie(opryski, koszenie trawy, uprawy pielęgnacyjne,transport,bardziej cięzsze roboty wykonuje c360 i ursus 3502 sadowniczy pracuje przy opryskiwaczu do sadu,. tak więc jest co robić w14ha sadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ile wchodzi litrów oleju do skrzyni biegów i silnika w 30-tce???

i jaki olej polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy i na 100ha, tylko zależy ile chcesz spędzać czasu na traktorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co się uprawia i ile ma się czasu, przeważnie 10mth na hektar powinno przy typowej produkcji poza okopowymi wystarczyć.Jeszcze jak nie ma produkcji zwierzęcej.Pewnie że ja bym nie chciał tyle uprawiać 30-stką ale jest to możliwe, jeszcze jak ziemia lekka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam sa brednie np.

"Posiada on szczelną kabinę, która umożliwiła zastosowanie ogrzewania i w niektórych modelach klimatyzacji"

"Z łatwościa ciągnie duże pługi(5X40cm)" 130 km moze miec problemy z takim plugiem a 30 chyba by go naweyt nie podniosla:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...