Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:40 Pon 27 Maj 2019

Jakie stosowac zakwaszacze i czy warto
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hans

PostWysłany: 10:40 Pią 13 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świntuch napisał:
hans napisał:
Myslałem ze juz wszyscy wiedza ze stosowanie zakwaszaczy poprawia przyrosty , wykorzystanie paszy i takie tam - co ja mam opowiadać jak sami przeciez wiecie. I ich stosowanie napewno sie opłaca

stosowałem sanocid i w moim przypadku sie nie sprawdził - super ostry zapach, za mocno sie zbryla, tylko kwas mrówkowy - mysle ze mieszanina róznych kwasów bedzie lepsza, pozostaje jeszcze dyskusja czy w formie soli czy nie

Hans jak zwykle ma racje
Najlepiej działają mieszanki róznych kwasów a jest jeszcze lepiej jak są otoczkowane albo w inny sposób chronione przed zobojętnianiem zanim dojdą do jelita

Tez sa dwie szkoły - jedna mówi otoczkowany dociera najdalej w stanie nie zmienionym przy małej dawce 2kg/t , a druga ze stosując wieksze dawki rzedu 5- 8 kg "zwykłego" zakwaszacza osiąga sie ten sam cel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość

PostWysłany: 10:13 Pią 13 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dodaje tylko prosiakom i nie z SANO tylko z LNB z sano jest bradzo ostry.... a LNB ma taki przyjemny kwaskowy zapach
Powrót do góry
świntuch
Gość

PostWysłany: 08:25 Pią 13 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hans napisał:
Myslałem ze juz wszyscy wiedza ze stosowanie zakwaszaczy poprawia przyrosty , wykorzystanie paszy i takie tam - co ja mam opowiadać jak sami przeciez wiecie. I ich stosowanie napewno sie opłaca

stosowałem sanocid i w moim przypadku sie nie sprawdził - super ostry zapach, za mocno sie zbryla, tylko kwas mrówkowy - mysle ze mieszanina róznych kwasów bedzie lepsza, pozostaje jeszcze dyskusja czy w formie soli czy nie

Hans jak zwykle ma racje
Najlepiej działają mieszanki róznych kwasów a jest jeszcze lepiej jak są otoczkowane albo w inny sposób chronione przed zobojętnianiem zanim dojdą do jelita
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 20:16 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grześ

PostWysłany: 19:40 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Re: Jakie stosowac zakwaszacze i czy warto Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Jachu napisał:
Piotrwlodek napisał:
opinie i wnioski z stosowania dzieki

Piotrek
Nie rzucaj se tak tematów
Napisz najpierw coś konkretnie o swoich spostrzeżeniach to dyskusja bedzie ciekawsza
OK ?

stosuje przy prosiakach SANOCID jest skuteczny. przy tucznikach narazie nic niestosuje dawac cos czy nie kosztujeto ok 37 zl do tony paszy warto czy nie
moze sa ine zakwaszacze tansze i tak skuteczne jak sanocid

Jak masz spoko na tuczu to nie podrażaj sobie kosztu zywienia i nie stosuj
Chyba że chcesz być na 100% pewny to dodawaj po wstawieniu prosiat na tucz do starterki

Dokładnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość

PostWysłany: 18:14 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Re: Jakie stosowac zakwaszacze i czy warto Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Jachu napisał:
Piotrwlodek napisał:

Piotrek
Napisz najpierw coś konkretnie o swoich spostrzeżeniach to dyskusja bedzie ciekawsza
OK ?

stosuje przy prosiakach SANOCID jest skuteczny. przy tucznikach narazie nic niestosuje dawac cos czy nie kosztujeto ok 37 zl do tony paszy warto czy nie

Jak masz spoko na tuczu to nie podrażaj sobie kosztu zywienia i nie stosuj
Chyba że chcesz być na 100% pewny to dodawaj po wstawieniu prosiat na tucz do starterki
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:09 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla prosiaczków kwas mlekowy suszony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość

PostWysłany: 17:47 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Re: Jakie stosowac zakwaszacze i czy warto Odpowiedz z cytatem

Jachu napisał:
Piotrwlodek napisał:

Piotrek
OK ?

Powrót do góry
Jachu
Gość

PostWysłany: 16:40 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Re: Jakie stosowac zakwaszacze i czy warto Odpowiedz z cytatem

Piotrwlodek napisał:

Piotrek
OK ?
Powrót do góry
Piotrwlodek

PostWysłany: 15:49 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Jakie stosowac zakwaszacze i czy warto Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: