Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ile waży prasa welger rp 12, bo zastanawiam się czym taką przywieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci dadzą przełożenia jak traktor nie będzie miał silły prasy kręcić

Jakby przełączył na zależne to by kręcił tylko z pokosu wyjechać, chyba że 60-tka. Ciekawe czy by to się udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci dadzą przełożenia jak traktor nie będzie miał silły prasy kręcić

Jakby przełączył na zależne to by kręcił tylko z pokosu wyjechać, chyba że 60-tka. Ciekawe czy by to się udało

 

ja w tym roku próbowałem rozrzutnik ruszyć na zależnych i lipa sprzęgło się paliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o prasie GREENLAND RF120.

Czy wogóle jest warta uwagi?

Czy to nie jest to samo co Vicon w ofercie New holland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

JEstem w posiadaniu instrukcji i katalogów części do :

 

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy rolującej Fortschritt K442/1

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o prasie GREENLAND RF120.

Czy wogóle jest warta uwagi?

 

To jest to samo co vikon. Posiadam ja i leprzej prasy nie ma i nie zamienlbym sie za zadne pieniadze na sipme lup itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model tego vicona? Na dniach przywiozą RF121 jak ci sie spisuje ta prasa? Znajomy ma RF122 mówi że jest zajebista tylko trzeba do niej sporego traktora on to ciąga takim niebieskim pronarkiem chyba coś koło 90km i mówi że ledwo zipie ten pronar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma prasę rolującą Deutz-Fahra. Chyba ona jest podobna z tego co oglądałem do Greenlanda, Vicona. Co sądzicie o DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam następujące pytanie, chciałbym kupic sobie prasę rolującą. Nie chciałbym kupowac niczego drogiego, mam do prasowania okolo 20 - 25 ha swojego i moze troszke na zarobek;) Czy cos takiego było by wystaczające? Do prasowania tylko słomy pasowka może być?

http://www.allegro.pl/item154318241_prasa_zwijajaca_sipma_z_263_wielkopolska_.html

 

czy może ktoś poleciłby mi cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam następujące pytanie, chciałbym kupic sobie prasę rolującą. Nie chciałbym kupowac niczego drogiego, mam do prasowania okolo 20 - 25 ha swojego i moze troszke na zarobek;) Czy cos takiego było by wystaczające? Do prasowania tylko słomy pasowka może być?

http://www.allegro.pl/item154318241_prasa_zwijajaca_sipma_z_263_wielkopolska_.html

 

czy może ktoś poleciłby mi cos innego?

szczerze nie polecam tej prasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie robi ktoś z was sianokiszonke presą bez noży? I czy się udaje?

mój sąsiad robi sipmą z lucerny, wychodzi dość dobrze, ale treba uważać żeby nie przebić folii, a główny problem z niepociętą to wyszarpywanie kiszonki, czyba że możesz od razu całego bala rozwinąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym róznią sie prasy Claas Rollant od Arobale, oprócz tego ze kolor jadna ma zielony a druga czerwony. Jest jakaś róznica w napędzie (przełozenia, łancuchy) czy jest to dokładnie to samo. I jak z częściami czy pasuja częsci od Claasa do Arobale i na odwrót. Chodzi mi dokładnie o model 44 lub Arobale 1212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam następujące pytanie, chciałbym kupic sobie prasę rolującą. Nie chciałbym kupowac niczego drogiego, mam do prasowania okolo 20 - 25 ha swojego i moze troszke na zarobek;) Czy cos takiego było by wystaczające? Do prasowania tylko słomy pasowka może być?

http://www.allegro.pl/item154318241_prasa_zwijajaca_sipma_z_263_wielkopolska_.html

 

czy może ktoś poleciłby mi cos innego?

szczerze nie polecam tej prasy

 

to co bys mógł mi zaproponowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie robi ktoś z was sianokiszonke presą bez noży? I czy się udaje?

 

Prasy z nożami to u mnie naprawde żadkosc ja jescze nie widziałem takowe w w promieniu 10km. Wszyscy robia sianokiszonki prasami bez noży i nie narzekaja takl samo ja. robiłem z zyta, owsa, faceli i nie woidze problemu mam sipme z569/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie nie robie akurat u siebie bo nie widze potrzeby, ale u ludzi robia. czyli sieja(wałója) przed kukurydza pózniej kosza lezy troche na pokosach, zgrabiaja i prasuja cała filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czym róznią sie prasy Claas Rollant od Arobale, oprócz tego ze kolor jadna ma zielony a druga czerwony. Jest jakaś róznica w napędzie (przełozenia, łancuchy) czy jest to dokładnie to samo. I jak z częściami czy pasuja częsci od Claasa do Arobale i na odwrót. Chodzi mi dokładnie o model 44 lub Arobale 1212

 

 

Dobre pytanie też chciałbym to wiedziec, jakie sa róznice oprócz lakieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ile owijacie bel (120x120) rolka siatki (2000m)??

i ile owijacie bel takich samych przy aparacie do owijania na 2 sznurki ( ile z dwuch klebkow 2000m owiniecie bel)???

 

gdzies czytalem ze z roliki siatki mozna zrobic okolo 200 bel a z dwuch klebkow przy owijaniaiu na dwa szurki mozna owinac okolo 50 bel, prawda to??

 

byc moze jest ten temat juz poruszony na tym forum i przepraszam ze ponownie go poruszam ale chcialbym sie szybko dowiedziec i porownac jak wyglada wydajnosc owijania siatka a jak dwoma sznurkami

 

zgory dziekuje

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na jednego balota wystarcza 10m siatki co daje 200 balotów. Mi wychodzi koło 210 z jednej rolki siatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rolanta 46 i owijam 2x ale cofnij się wcześniej to dużo na ten temat pisaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...