Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie jak każdy Fendt mało awaryjne dobre skrzynie i sprzegła Turbomatic jesli trafisz na ciagnik w dobrym stanie technicznym to będziesz zadowolony.

Poczytaj sobie posty w tym temacie dowiesz sie wiecej.

Ja nia moge ci nic wiecej powiedzieć na ten temat ,sam kiedys szukałem Fendta dlatego wiem że to dobre ciagniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam FENDTA 309 Posiadam ten ciągnik od roku i jestem bardzo z niego zadowolony jak najbardziej go polecam. W ciągu roku jak na razie wymieniłem tylko olej w silniku i filtr.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mam pytanie do tych którzy posiadają dłuższy czas ciągniki tej marki a mianowicie planuje przed sezonem wymienić wszystkie oleje i filtry (silnik hydraulika skrzynia turbomatik ) czy wy wymienialiście oleje w całym ciągniku czy tylko w silniku. Jeśli wymienialiście oleje to czy sami to wymienialiście czy był u was jakiś mechanik.

Czy możecie polecić jakiegoś mechanika do wymienionych czynności (czy warto umówić się na to pracę z Korbankami) bo zbytnio dokładnie nie znam się na tych ciągnikach (wolał bym żeby mi go ktoś przejrzał co się zna na tych ciągnikach) i nie wiem jakie najlepiej oleje stosować. Ja mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim.

Proszę o wypowiedzenie się na ten temat.

Z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kizo:

na tej stronie:http://www.allegro.pl/item149594253_fendt_611.html sprzedfaje koleś u kturego kilka razy byłem i mówił że ma brata czy tam kogos co się zna na elektronice fenda bys musiał się z nim skątaktować może da rade Ci coś pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chcialbym uzyskac troche informacji o ciagniku Fendt Favorit 615 Turbomatic E z 94 r.. Wiem, ze ma sprzeglo hydrokinetyczne, ale czy posiada cos poza tym? przygladam sie zdjeciom i zastanawia mnie taka jedna dzwignia pod kierownica, do czego ona sluzy? czy to moze jest revers? jezeli sie myle to prosze o sprostowanie..

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zakupiłem Fendta 311 Turbomatic z 1994 roku.Mam z nim problem, na głownym panelu cały czas miga "czerwony trojkąt", a na panelu tym po srodku pojawia sie jakis kod o tresci "0,1,62". Co on oznacza?Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie zakupiłem Fendta 311 Turbomatic z 1994 roku.Mam z nim problem, na głownym panelu cały czas miga "czerwony trojkąt", a na panelu tym po srodku pojawia sie jakis kod o tresci "0,1,62". Co on oznacza?Prosze o pomoc.

 

Ja mam książkę obsługi od serii 800 i tam ten kod oznacza brak kontroli blokady mechanizmu różnicowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czysto edukacyjne czy traktory marki fendt z rocznika około 90-96 i mocy około 110-130KM posiadają obroty wałka WOM 750obr/min?

i drugie pytanko czym się rużnią modele np. 611 od 311 które posiadają około 115KM czy nazwa rużni się w związku z wyposarzeniem?

albo literki w nazwie LS lub LSA albo jeszcze za nazwą turbomatic literka "E"

za jakieś kolwiek wytłumaczenie lub wyjaśnienie z góry dziękuje bo zawsze się nad tym wszystkim zastanawiałem ale nigdy do tego sam niie doszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sybikds1

na Twoim miejscu olalbym ten ciagnik! jest juz stary, ze stara duzo mniej wygodna kabina a dodatkowo extra drogi! takie jest moje zdanie...

a jezeli chodzi o skrzynie to nie moge powiedziec zadnego slowa bo nie znam sie na tych maszynach ale czuje ze naprawa jak to w zachodnich markach moze byc droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet sie tego nie czepiaj bo koszty naprawy beda zapewnie bardzo wysokie znajac marke Fendt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać sie użytkowników Fendtów a dokładniej takich 110-150km z lat 90-95 jak sie sprawuje te maszyny?? czy coś sie psuje jak z uciagiem i wogóle. Za każdą informacje byłbym wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

511 95r.

Ciagniczek jest bardzo dobrze wykonany i wykończony technicznie nic mu nie brakuje no chyba że nieco mocy do swojej masy i gabarytu.

 

Jeżeli to ma być ciągnik tylko to prac polowych to spoko ale do ogólno użytkowych ( ale o takiej mocy to chyba nie) to spoko bo sprzegło hydauliczne na małych podjazdach podnośi zużycie paliwa bo trzeba dawać wiecej gazu żeby ruszyć i ciągnoł.

Co do awaryjnosci to nic nie powiem bo zrobione ok 50mth jak na razie super i myślę że tak badzie jeszcze przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba jedne zero zjadłem miało być 500 a nie 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar dokupić do mojego Fendta 310 Vario koła wąskie do upraw w międzyrzędziach. Czy wie ktoś jaki ma on rozstaw śrub??

Nadmieniam, że ciągnika jako tako nie mam jeszcze w gospodarstwie, bo się produkuje, a nie chcę dokupywać kół z katalogu dealera bo to 16.000,- netto. Tak więc szukam kół używanych

Z góry dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 tys. euro netto z pełnym wyposażeniem (tylko bez przedniego tuz-a, bo mi narazie niepotrzebny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...