Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

mnie właśnie chodziłoby o coś takiego właśnie jak pisał kserkses żeby w miare to wyglądało oryginalnie to miejsce na tą grzałke to jest jakaś zaślepka kturą wystarczy popchnąć czy ten otwór trzeba rozwiercić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim z lewej strony bloku jest wsadzona jakas grzalka na 220V, podobno od zetora, poprzedni wlasciciel twierdzi ze wystarcy podpiac w zimie na ok 20-30 minut (w zaleznosci jak mocny mroz) zeby silnik zapalil od reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to wsadzone w miejsce tej zaślepki? Jeszcze niepróbowałeś tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widok na zaślepkę 38309f3fa24d10e0m.jpg u mnie jest na tym przewód od kolektora do pompy wtryskowej i musiałbym go przeginać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co lepiej podgrzać aby lepiej zapalił płyn czy olej w misie?

Tylko i wyłącznie płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzcie mi jak zamontowac w mtz 82 z 1990 roku orbitol i gdzie mozna go kupic najtaniej moze macie jakies fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Intersesują mnie pronary te z promocji świątecznej model 82A, czy ten model ma przedni napęd na krzyżakach bo różnie słyszałem pozatym na stronie pronaru mają jakieś pokopane dane, czy przy takich promocjach można wyrwać jakiś rabat bo ten 82A jest w promocji za 85tysi ciekawe ile jeszcze można by wytargować procent? A może lepiej pomyśleć o tym nowym P8 też 85tysi ma kosztować jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1 aga1.najtansze orbitrole mozna kupic na rynkach gdzie handluja czesciami. chca za nie 250- 350 PLN.(bez gwarancji).z tym, ze sam orbitrol to jeszcze nie wszystko.potrzeba jeszcze kilka innych rzeczy , zeby zrobic pelne wspomaganie na orbitrolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz kupić pronara to odradzam z tego względu ze można kupić mtz belarus o wiele taniej. Pronar 82sa kosztuje 85700pln (cena producenta), w ełku kupisz ten sam Ciągnik za 72000 w metalowej masce, jezeli zalezy Ci zeby ładnie wyglądaL to w plastikowej masce jest o 2 tysiące drozszy. Jest to Belarus 820 z przednim mostem krzyzakowym i na wzmocnionej ramie. Jezeli masz zamiar wydać więcj to kup sobie mocniejszego belarusa np. 90 Km turbo(belarus 952) cena takiego to w Ełku 78000 zł. ma o wiele lepsze wyposazenie niz pronar 82a. ma zsynchronizowaną skrzynie biegów, przedni most krzyzakowy na przekładniach planetarnych, dwa siłowniki tylnego TUZa o udzwigu 4500kg. Ja tez myślałem nad pronarem, ale kupuje belarusa jutro mi go przywożą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez pronar i belarus to te same ciągniki, różnią sie jedynie kabinami, więc po co przepłacać, z częściami tez nie ma problemu. Osobiście uwazam ze kabina w belarusie jest lepiej wykonana, choć ta z pronaru wygląda nowocześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

do suchy998

Co możesz powiedzieć o Belarusie 1025.3

Czy opłaca się dorzucić tyle więcej i mieć coś takiego< silnik euro II 110 km hydraulika bosch>Planuje zakup jakiegoś Belarusa. Może 3 letniego 952 lub nowego 1025.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do suchy998

Mam tylko cennik z BIRAWITU.Czy można jeszcze taniej kupić Belarusa,jest jakiś przedstawiciel bliżej zamojszczyzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w birawicie jest tanio ale nie najtaniej, w ełku jest firma usługowo handlowa, która sprowadza ciągniki na zamówienie. Transport w każde miejsce w polsce GRATIS!! Wiem napewno ze róznica w cenie belarusa 820 z przodem krzyzakowym i wzmocnioną ramą , między birawitem a tym z Ełku to 9000zł. w ełku 72000zł a w birawicie 81000zł. Jezeli chodzi o ciągnik z Silnikiem euro 2 to różni się on od tych euro 1 jedynie silnikiem i inną maską, wyposażenie jest natomiast takie same. Hydraulika nie różni sie niczym , jedyną róznicą jest rożdzielacz który jest na licencji bosh. Z tego co mi wiadomo to tak samo jak te fińskie z modeli o mniejszej mocy, przy większym obciązeniu tez sie lubi pocić olejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznica w cenie między birawitem a ełkiem jest duża więc opłaca sie jechać. Birawit daje roczną gwarancje natomiast w ełku nie ma jej wogóle. Ale co może sie popsuć w nowy ciągniku przez rok czasu, za 9000 i tak sobie go można naprawić bo części nie są drogie. jeżeli bedziesz chciał numer kontaktowy do tego faceta z ełku to napisz, wtedy poszukam i odpisze. Jeśli chodzi o mnie to do firmy z Ełku nie mam rzadnych zastrzezeń , kupuje od nich ciągnik i jutro do mnie przywożą belarusa 952, juz sie nie moge doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o belarusa 1025.3 to radze kupić 1025.2, różni sie on tym ze belarus1025.3 ma przedni most na krzyżakach i podnośnik tylny zwyły(3500kg), a belarus 1025.2 ma przedni most na krzyzakach z przekładniami planetarnymi i podnośnik tylny to monoblok(2 Siłowniki udzwig 4500kg). Ja kupuje belarusa 952.2 za 78000 zł brutto z Ełku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam:

-Instrukcje obsługi do MTZ-80,82,82H,82P ,Belarus-550E, 552E, 570,572, 510E,512E,520,522

-Katalog MTZ-80,82

 

Jesli ktos chce, moj mail:

Comp4ct@wp.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktos sie orientuje czy w mtz 820 ze zwykła skrzynia mozna zainstalowac most krzyzakowy???

Olka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

do suchy998

Zainteresowany jestem tym Białorusem z :HYDRAULIKA BOSCH – MONOBLOK, SKRZYNIA ZSYNCHRONIZOWANA i inne .

Jak mógłbyś podać namiary na tę firmę będę wdzięcznySwojego Białorusa kupujesz za gotówkę czy na kredyt<ćhodzi mi czy ta firma idzie na taki układ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam tak samo jak suchy998,że w Ełku zapłacisz za ten sam ciągnik dużo mniejsze pieniądze.Jak wspominałem wcześniej kupiłem Belarusa 820 za 59 tys.Jako że pojechałem po niego osobiście firma odliczyła mi 1500 zł.Poza tym zostałem mile obsłużony (kawa herbatka),a było nas czterech.Również miłym zaskoczeniem było że ciągnik wyposażony jest w kwadratowe reflektory i obudowy silnika. Na uwagę zasługuje fakt że dosłano mi po czasie przesyłką kurjerską szybkozłączki hydrauliczne, których braku dopatrzyłem się dopiero w domku. Wczoraj był u mnie sąsiad-też chce kupić belarusa. Pytał o firmę-oczywiście poleciłem firmę z Ełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie gdzie moge kupic most krzyzakowy do Belarusa 82 , 2000r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze tak pózno odp , ale nie mogłem wczoraj wogóle logować sie do serwisu 601391455,to jest numer do ełku gdzie sprzedaja ciągniki, jak za dzwonisz to wszystkiego sie dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje instrukcji obsługi po polsku do belarus 952 jak ktoś ma to niech pisze na suchy998@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...