Skocz do zawartości
sirmnemonic

Kwota mleczna-ilość kg mleka przyznana z krajowej rezerwy !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem jak wy drodzy koledzy, ale decyzja o przyznaniu dodatkowej ilości kg mleka z rezerwy krajowej mnie rozwaliła W roku kwotowym 2005/2006 przekroczyłem ilośc mleka o 14997 l, a z rezerwy przyznali mi 2800 z groszami. To skandal. Te osły trąbiły, że każdy dostanie tyle ile przekroczył. Co to ma znaczyć?? Czy was też tak potraktowali??

Jutro jadę do Łodzi się odwoływać. Sądzicie, że coś to da?

 

Pozdrawiam i proszę o wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jest tak jak piszesz. Ale czy w tzw. międzyczasie nie kupiłeś od kogoś kwoty (z różnicy wynika, że 12 000 kg)?

Niestety jest w okolicy kilku, którzy zaczęli w tym roku dostawać już wezwania do zapłaty kary - przestraszyli się i kupili od sąsiadów. Agencja wykorzystała bezdusznie przepisy i przyznała zmniejszoną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym chciałem z Tobą pogadać. Nie kupowałem żadnego limitu. Nic a nic. Jedynie mam tłuszcz 4,06 i może przez to mi zmniejszyli.

Robern jak to jest? Można kupić kwote z innego województwa? Np. jestem z łódzkiego a kupić z małopolskiego?

 

Jutro ide się do ARR odwołać ale nie wiem czy to coś da, raczej na pewno nic.

 

Acha, i czy można jakiś kredyt dostac preferencyjny na zakup dodatkowej kwoty?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawartość referencyjna tłuszczu jest 3,9cośtam - więc zmniejszenie kwoty powinno nastąpic o ok. 3%. zobacz krótki artykuł http://www.ppr.pl/artykul.php?id=133347

Raczej przy Twojej ilości krów nie powinieneś przekroczyć 800 000 kg (może się mylę) - wtedy były ograniczenia co do ilości kwoty przyznawanej.

Natomiast jeśli nie posiadasz ziemi w województwie małopolskim Lu innym nie możesz w tym województwie kupić kwoty.

Natomiast z kredytami na zakup kwoty jest dość dziwna sytuacja - bo takiego artykułu nie ma wymienionego w rozporządzeniu ARiMR - natomiast interpretacja zależy od ODR (opiniującego biznesplan) oraz banku (udzielającego kredyt). Osobiście robiłem biznesplany - w którym zakup kwoty widniał po stronie środków własnych inwestycji. [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodziło. Co najlepsze okazało się że tłuszcz mam 4,19 a nie 4,06. No i lipa. U nas w łódzki ludzie powariowali i za kg kwoty chcą 1 zł. Powaliło was ludzie.

Dzięki Robert, właśnie o to chciałem się Ciebie zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak wydzierżawie ziemię w woj. np. dolnośląskim to mógłbym kupić w tym woj. kwotę mleczną? mam już 300tys. a tak do 500 tys chciałbym dociagnąć bo na tyle mi pozwalają moje możliwości inwentarskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ludzie w ten sposób kombinują - czyli kupują/wydzierżawiają gospodarstwo w sąsiednim - bądź tam gdzie znajdą kwotę i rejestrują się w odpowiednim oddziale ARR. Jak to wygląda dokładnie technicznie trudno mi powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to mi właśnie chodziło. Co najlepsze okazało się że tłuszcz mam 4,19 a nie 4,06. No i lipa. U nas w łódzki ludzie powariowali i za kg kwoty chcą 1 zł. Powaliło was ludzie.

Dzięki Robert, właśnie o to chciałem się Ciebie zapytać

http://www.ppr.pl/artykul.php?id=133577

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...