Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy od wielu składników ale jednym z podstawowych jest bynajmniej dla mnie genetyka świń ,czy to będzie obsada własnym materiałem czy kupnym,jaką firmą będziesz je karmił i.t.p.. a dlaczego chcesz je tuczyć aż do 135kg,Uczeni w piśmie i słowie mówią o 300kg na sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje i tak słyszałem od uczonych że 3kg paszy na 1kg przyrostu więc 300kg zerzre świnia do wagi 100kg.ale to jest optymistyczna wersja przy dobrej genetyce i warunkach chowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zdrowym stadzie ,. dobrych koncentratach i dobrej rasie 2.8-3.2 gotowej paszy tucząć max do 115 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy dobrej paszy to ok2.7kg na kg przyrostu ( ja stosuję sano)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że na świnkach PIC robiłem doświadczenie żywieniowe na warchlakach wstawianych w wadze 19kg średniej dla 300 sztuk.

Tuczenie odbywało sie na fermie o dobrym statusie zdrowotnym na kaszubach i zużycie paszy wyszło mi 2,1 na kilogram przyrostu do średniej wagi 103 kilogramy.

Musze jeszcze dodać, że tucz odbywał sie z zastosowaniem własnych zbóż i koncentratu firmy UNIPASZ z Siemiatycz.

Fakt jest faktem, że bez tak wybitnej genetyki to wychodziło mi na programie PM czyli polski program mieśny jakieś 2,4-2,7 w zależności jaki mieszaniec był uzywany po stronie ojcowskiej.

Ale uważam że to 2,1 to rewelacja a teraz jak zboża tak zwariowały cenowo to tylko na zużyciu paszy można zaoszczędzić.

 

Pozdrawiam z Mazur!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich zbóż własnych używasz do paszy i co to za koncentrat?

cały okres tuczu jechałeś na jednej paszy, czy dzieliłeś na grower i finisher?

To 2,1 kg to na prawdę rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...